Nevíte, co s houbovým nadělením? Zkuste houby sterilovat v mikrovlnce
FOTO: Dora Šléšková

Nevíte, co s houbovým nadělením? Zkuste houby sterilovat v mikrovlnce

6. 10. 2017

Letošní houbařská sezóna je skutečně mimořádná. Z lesů nosíme plné koše nejrůznějších druhů hub. Jaroslav Balaštík z Ostrožské Nové Vsi na Uherskohradišťsku přišel na výbornou metodu uchování hub  – zavařováním v mikrovlnné troubě.

Ostatně byl to právě on, velký propagátor sterilování potravin, který na trh v tehdejším Československu uvedl první konzervu hotového jídla: lečo s moravskou klobásou, výrobek uherskohradišťské Fruty.

Jak zavařit houby v mikrovlnce?

Na 4 zavařovací sklenice o obsahu 720 ml potřebujeme přiměřené množství hub, 16 lžic extraktu hotového kořeněného nálevu na okurky, 4 lžíce cukru, popřípadě umělé sladidlo, 20 zrnek černého pepře, 4 lžičky hořčičného semínka, 16 lžic nakrájené cibule, další koření a přísady dle chuti a vodu.  

Houby očistíme, omyjeme, nakrájíme na stejné kousky a uvaříme do měkka. Pokud do vody přidáme kyselinu citronovou (lžíci asi na tři litry vody), krásně se nám vybělí. Po změknutí houby scedíme, prolijeme studenou vodou a necháme okapat. Na dno zavařovací sklenice se šroubovacím uzávěrem nalijeme čtyři lžíce extraktu hotového nálevu, přidáme lžíci cukru nebo umělé sladidlo v odpovídajícím množství, pět zrnek černého pepře, lžičku hořčičného semínka, čtyři lžíce nakrájené cibule a popřípadě další chuťové přísady dle chuti – feferonky, česnek, křen a podobně. Přidáme uvařené houby, aby sahaly asi pět centimetrů pod okraj a do výše jedné čtvrtiny až třetiny obsah zalijeme studenou vodou.

Sklenice řádně uzavřeme šroubovacím víčkem. Připravíme si mikrovlnnou troubu (MT), na otočný talíř položíme plastovou misku (stačí i ta pod květináč), do níž se nám rovnoměrně vejdou po obvodu čtyři sklenice. Nastavíme čas podle časové tabulky: v MT 700 W počítáme na jednu sklenici o objemu 720 ml 8 – 9 minut, v MT 800 W počítáme na jednu sklenici o objemu 720 ml 7 – 8 minut. Časy se násobí podle počtu sklenic. Při použití menších skleniček čas snížíme v poměru k obsahu. Výkon MT zjistíme ze štítku, který bývá připevněn ze zadní strany přístroje. MT zapneme a už jen čekáme, až se dílo dokončí.

Po uplynutí potřebné doby sklenice ještě pět minut necháme v MT a poté je přendáme na stůl, nejlépe na utěrku, položíme na bok a pravidelně několikrát obrátíme, aby se obsah řádně promísil. Sterilované houby skladujeme v tmavé, studené místnosti, kde nám vydrží i dva roky.

 

Alena Kučerová pro portál i60

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ladislav Vesecký
Redakce má pravdu! Dávno odzkoušené i s kovovým víčkem. Učit se, učit se. Nekritizovat.
Elena Valeriánová
Na fotce rozhodně nejsou plastová víčka. Houby jsou choulostivá záležitost a dát na ně plastová víčka, existují-li vůbec, tak to fakt pochybuji.
Jana Slavíková
Mikrovlnku samozřejmě používám, jen se mi nezdá to zavařování. S plastovými víčky zavařovat nelze a do mikrovlnky zase nepatří kovové věci. Zůstanu u svého osvědčeného způsobu.
Zdenka Jírová
Ten recept až a tu mikrovlnku, v podstatě používám už léta. Mám i zjednodušený a pro všestranné požití.
Oldřich Čepelka
Myslí se asi plastová víčka. A používání mikrovlnky? Já klidně, žádné jídlo to nedělá jedovatým.
Jana Slavíková
Zkusila jsem zavařovat v tlakáči, víčka drží a obsah sklenic je v pořádku, ale mikrovlnce nevěřím.
Jana Šenbergerová
Do mikrovlnky nikdy nic, natož houby. :-(
Elena Valeriánová
Tak takový pokus mě absolutně neláká. Do mikrovlnky kovové víčko? Možná to bude jiná mikrovlnka než mám já. Nevím.