Poděkování čtenářům aneb Rok 2017 s "Íčkem"
Ilustrační foto: Vladimír Číp

Poděkování čtenářům aneb Rok 2017 s "Íčkem"

17. 12. 2017

Konec roku 2017 se nezadržitelně blíží, proto dovolte, abychom se krátce ohlédli za tím, co se letos událo na portále i60.

Stejně jako v uplynulých letech, i letos jsme se snažili připravovat čtenářům každodenní porci čtení a zábavy. Uspořádali jsme celou řadu soutěží - tipovačky, literární soutěže, fotosoutěže, denně stovky lidí odpovídaly na otázky ve vědomostním kvízu, každý týden jsme rozdávali našim čtenářům nejrůznější ceny. Rozšířili jsme řady našich externích redaktorů, kteří pro vás připravovali články na společenská témata, cestopisy, tipy pro zahrádkáře i vášnivé kuchaře.

K velkým změnám došlo také v redakci a jejím vybavení. Pořídili jsme nový velkokapacitní server, který je schopen zpracovat a dokonale zabezpečit velké množství dat, a hlavně máme nové redakční zázemí na Staroměstském náměstí, kde nás mohou naši čtenáři navštěvovat. Za zmínku jistě stojí i organizace ojedinělé akce ekolo Senior Tour, kdy se parta odvážných seniorů vydala na elektrokolech z Prahy do Olomouce. Zkrátka, bylo toho opravdu dost.

Portál i60 se rozrostl o nové příznivce, nové přispěvovatele, o desítky zajímavých příspěvků a stovky nádherných fotografií. Především díky vám - aktivním čtenářům - udělal náš internetový magazín na české mediální scéně pořádný „zářez“. Těšíme se na každý váš nový článek, tipy na výlety, snímky z vašich procházek či dovolených, na vaše postřehy a nápady. A především máme radost z toho, kolik společných akcí a setkání jste prostřednictvím našeho portálu sami zorganizovali a uskutečnili.

Tento náš redakční článek je proto především poděkováním za vaše aktivity na portále i60. A tak kromě výherců našich posledních soutěží obdrží od nás malé dárky i řada našich věrných aktivních čtenářů a spolupracovníků.

Soutěž o tablet

Ale pojďme nejdříve k vyhodnocení soutěže „Akční senioři“, ve které se hrálo o tablet Lenovo. Cílem této soutěže bylo ukázat, že vyšší věk rozhodně není překážkou k provozování nejrůznějších aktivit. Mnohdy takových, které neprovozují či nezvládají ani lidé o mnoho let mladší. Jak se ukázalo, zadání soutěže - vyhledat a napsat příběh či rozhovor s aktivním seniorem - nebylo až tak snadné. Sešlo se totiž tentokrát jen jedenáct soutěžních příspěvků. To však neznamená, že bylo pro nás lehké určit celkového vítěze. Rozhodovali jsme se mezi těmito příspěvky a autory:

Helena Červenková: Já - aktivní senior
Blanka Macháčková: Štěpán Michalovič: Bez pohybu jako bych nebyl
Elena Valeriánová: Akční senior: Zase jsem šťastná na světě
Ilona Kolářová: Věk není překážkou
Iva Havelková: Můj velmi akční senior, nejšťastnější ve vzduchu
Drahomíra Stínilová: Akční senior: Svět se mění a my s ním

Všechny tyto soutěžní příspěvky byly něčím zajímavé. Helenka opět dokázala, že její den netrvá 24, ale nejmíň 48 hodin, paní Blanka nám představila zajímavého sportovního nadšence, krásně zpracovaný rozhovor paní Eleny s dámou, která překonala vážné onemocnění, měl největší počet čtenářů a určitě bude motivací pro stovky podobných osudů. Paní Ilona představila nám dobře známého Oldu Čepelku, který je rozhodně velmi akčním seniorem až akčním hrdinou. Zajímavě pojala téma paní Drahomíra Stínilová, která srovnala dnešní seniory s generacemi rodičů a prarodičů. A paní Iva Havelková představila akčního muže, pilota bezmotorových i motorových letounů, který ji svým aktivním životem natolik uchvátil, že už v tom „lítá s ním“.  Právě tento příspěvek, který dokazuje, že aktivní lidé neumějí stárnout, jsme vybrali jako vítězný. Paní Ivě Havelkové tedy pošleme hlavní cenu – tablet Lenovo.

Dalších pět autorek, které postoupily do našeho užšího výběru, získá ceny od našeho partnera (Agentury Dobrý den) Knihu rekordů a vstupenky do Muzea rekordů v Pelhřimově. Gratulujeme vítězům a děkujeme všem autorům, kteří se soutěže zúčastnili. Také jim pošleme tyto vstupenky.

Doplnění Redakční rady

Po vzoru minulých let i letos bychom rádi ocenili čtenáře, kteří se velkou měrou podíleli na aktivitách tohoto portálu. Nejdříve bychom chtěli poděkovat Radkovi Caklovi za to, že po celý rok našim čtenářům pomáhal nejrůznějšími radami (vkládání a úpravy fotografií, vyhledávání článků, orientace na portále atd.) a velký kus práce odvedl také pro redakci. Činil tak i poté, co se rozhodl uvolnit místo v Redakční radě. Radku, díky! Poděkování patří samozřejmě i dalším členkám Redakční rady – Janě Šenbergerové, a Aleně Tollarové za celoroční pomoc redakci a Zuzaně Pivcové, která se stala součástí naší redakce a jako editorka každý den prochází všechny čtenářské příspěvky a dohlíží na to, aby byly bez pravopisných a stylistických chyb. Díky moc!

Na tomto místě také oznamujeme že jsme se rozhodli doplnit Redakční radu o nového člena, který nahradí Radka Cakla. Od tohoto okamžiku se novým členem Redakční rady stává pan Oldřich Čepelka. Díky Oldo, žes naši nabídku přijal!

A děkovačka nekončí…

Stejně jako v loňském roce i letos udělujeme cenu „Nováček roku“, kterou oceňujeme nově registrované čtenáře a jejich aktivity na portále i60. Letos se jimi stávají paní Blanka Macháčková a paní Věra Ježková. Oběma dámám děkujeme za jejich hezké příspěvky, které nově obohatily náš portál.

Další cenou je kategorie „Počin roku“, kterým je podle rozhodnutí redakce vtipné zpravodajství Oldy Čepelky z akce ekolo Senior Tour. Gratulujeme!

Velké poděkování patří i organizátorům společných akcí a setkání, které se v průběhu roku uskutečnily na různých místech České republiky. Ať už to byla Anna Čípová, Ája Bartušková, Alena Tollarová, Eva Balúchová, Helenka Červenková, Hanka Práglová a další. Děkujeme rovněž paní Elen Zajíčkové a paní Haně Lancové za organizaci módních přehlídek v Praze a ve Zlíně, díky patří Karlovi Hyndrákovi za pomoc při vytipování hotelů do rubriky Cestování a nejrůznější statistiky, díky Heleně Červenkové a Liborovi Farskému za neutuchající nápady v rubrice Hrátky s češtinou. Díky také Liborovi Neumannovi a jeho kolegům za všechnu práci kolem programování a úprav portálu.

A hlavně, díky všem čtenářům za to, že na portál i60 pravidelně chodí, za to, že jej pomáhají tvořit, a také za to, že klikají na reklamní bannery, díky kterým můžeme náš portál provozovat.

Všechny naše čtenáře tímto zveme na novoroční setkání, které se uskuteční 10. ledna od 14 hodin v prostorách naší redakce – Staroměstské náměstí 4/1, 3. patro.

A co vás čeká v příštím roce? Bude toho zase dost. Určitě už nyní začněte pořizovat zimní snímky, protože opět budou fotosoutěže, připravujeme také putovní výstavu fotografií po vybraných městech. Ale více prozradíme začátkem příštího roku.

 

Milé čtenářky, milí čtenáři, přejeme vám klidné adventní dny a krásné prožití vánočních svátků!

Hodnocení:
(5 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Zelenka
Vůbec jsem si nevšiml, že se jedná o rok 2017. Nicméně moje přání je stále aktuální.
Jan Zelenka
Moc pěkná a výstižná bilance uplynulého roku. Tím spíš jsem rád, že jsem se do této velké rodiny také zařadil. Všem, i redakci, hodně štěstí a invence do roku příštího.
Hana Práglová
Po delší odmlce jsem opět na pár dnů doma. Všem vám přeji kouzelné vánoční svátky a ve zdraví prožitý rok 2018 .Na tomto portálu jsem od jeho zrození. Zažila a přečetla jsem zde spoustu nejrůznějších zajímavostí. Děkuji všem,kteří pomáhají naší redakční radě s tím,aby tento portál byl pro všechny co nejzajímavější!! Těším se jakékoliv setkání s vámi !!
Jan Raška
Za redakci děkuji všem za hezká přání a slibuji, že i v příštím roce se budeme snažit pracovat tak, aby se vám na portále i60 stále líbilo. Ještě mám vzkaz pro všechny výherce: Ceny budeme rozesílat až začátkem příštího roku, díky náporu na poštách už to nyní nezvládneme. Výhercům, kteří se zúčastní našeho mejdanu 10. ledna, předáme ceny v redakci. Díky za pochopení a přeji hezké svátky všem čtenářům!
Alena Várošová
Gratuluji srdečně všem výherkyním Celému portálu i60 včetně členů redakce a všem dobrým lidičkám přeji nádherné svátky Vánoční,hodně radosti,štěstí,lásky v kruhu svých nejbližších,nejen o Vánocních,ale i po celý příští rok 2018 přeje Alena
Eva Mužíková
Gratulace výhercům patří i ode mne. Členům Redakce přeji, aby jejich vánoční svátky byly plné pohody a do roku 2018 přeji hodně tvůrčích nápadů, sil a pochopení pro řešení občasných různic mezi námi íčkaři a hlavně to nejdůležitější - hodně a hodně zdravíčka.
Naděžda Špásová
Gratuluji výhercům. Redakci přeji vše nejlepší a hodně štěstí, krásné vánoce a spokojenost v roce 2018. Totéž přeji všem íčkařům. :-)
Hana Rypáčková
Jsem ráda s vámi všemi na íčku. Pomáháte překonávat bolesti a strasti a dodávat dobrou náladu.Děkuji vedení za práci s námi všemi s rozdílnými povahami a názory.Myslím, že nám daří spolu hezky vycházet.
Eliška Murasová
Gratuluji výhercům, redakci děkuju za jejich náročnou praci, ochotu k vysvětlování a pomáhání. Ještě stále jsem ne dost rozkoukaná, ale moc se mi tu líbí.Přeju krásné Vánoce a příjemný laskavý rok 2018.
Olga Štolbová
Připojuji se ke všem gratulantům a zdravím všechny psavce i ty, co jen nakukují. A přeji nám všem ať Íčko stále žije a připíjím všem NA ZDRAVÍ ♥
Danuše Onderková
Všem výhercům blahopřeji, držím palce těm budoucím a těším se na další setkání, které bude 10.1.2018. Všem krásné a pohodové vánoce a celé redakci pevné nervy s námi. Honzovi velkou výdrž... :) :) :)
Marie Seitlová
Gratuluji výherkyním a redakci děkuji za jejich práci. Přeji všem pohodové Vánoce a hodně zdraví do nového roku všem na i60.
Anna Čípová
Gratuluji všem oceněným a redakci děkuji za jejich práci, kterou pro nás každý den odvádějí. Jsem ráda, že jsem tento portál objevila. Krásné Vánoce a hodně zdraví a elánu do nového roku přeji všem íčkařům.
Marie Novotná
Gratuluji výherkyním.Gratuluji redakci ke krásným stránkám,které zaměstnávají stále více seniorů-díky za to-a děkuji všem,kteří se na této stránce podílejí .Přeji krásné vánoce a mnoho nových nápadů i návrhů v dalším roce s íčkem,ale i hodně nových a aktivních seniorů.
Radovan Cakl
Gratuluji Ivě Havelkové k výhře tabletu i ostatním oceněným. Děkuji redakci, jmenovitě Honzovi Raškovi za portál, který nám všem dává možnost veřejné seberealizace, poznávání nových přátel a setkávání se s nimi. Protože vím, že to s námi, svými „ovečkami“, nemá vždy jednoduché, oceňuji jeho, doufejme, ještě dlouho neutuchající elán v jeho řízení a přípravě rámců, které můžeme svou aktivitou zaplňovat. Budu rád, pokud návody na mém profilu, které vznikaly během přestavby portálu a pomohly tehdejším „íčkařům“, pomohou i novým čtenářům při tvorbě galerií fotek na profilu, vkládání článků a videí. Přeji Oldřichu Čepelkovi, aby se mu práce v redakční radě líbila a dařila. A na závěr přeji nejen redakci, ale i všem čtenářům portálu, tak zvaným „íčkařům“, pohodové vánoce a šťastné vykročení v plném zdraví do roku 2018.
Marie Ženatová
Moc blahopřeji všem oceněným. Jsem moc ráda, že já mohu být mezi Vámi alespoń virtuálně, číst Vaše články, občas se zapojovat do diskusí. A celému kolektivu přeji v roce 2018 ze srdce hodně zdravíčka, pohodičky a neutuchajícího elánu...
Elena Valeriánová
Gratuluji všem vítězkám a za sebe děkuji. Děkuji především všem, kteří si můj příspěvek o Olince přečetli a napsali komentář. Redakci i celému íčku přeji krásné vánoce, a taky to, aby nikdo z nás nebyl o vánocích smutný. Milá redakce, velice ráda bych svou vstupenku (vstupenky) věnovala paní Marii Novotné, která to má do Pelhřimova blíž, myslím, že já se tam asi nikdy nepodívám. Maruško, chceš je?
Marie Doušová
Přeji celému kolektivu, který se stará o i 60 aby i nadále pracovali s nadšením a kvalitně jako doposud. Přeji do dalšího roku 2018 hodně zdraví, trpělivosti a radosti z dobře vykonané práce.
Hana Lancová
Gratuluji paní Havelkové k vítězství, moc děkuji Zuzce Pivcové za její nekončící mravenčí práci a vždy trefné komentáře k jednotlivým příspěvkům. No, a ve Zlíně už zase něco připravujeme. Těšte se. :o)))
ivana kosťunová
Blahopřeji všem výhercům, jmenovitě paní Ježkové a paní Havelkové, které byly i mými favoritkami. Sluší se také poděkovat všem pracovníkům, kteří se o tento portál starají. O tom, že odvádějí velmi dobrou práci svědčí i to, že se tento portál v konkurenci portálů s podobným zaměřením udržel při životě a dokonce se dále rozvíjí. Já patřím spíše k těm, kteří se zde občas postarají o rozruch, velmi oceňuji klidné a seriozní vystupování většiny zúčastněných.A pokud bude pan FM potřebovat obhájce, hlásím se do první linie. I když s jeho názory občas nesouhlasím, vždy budu hájit jeho právo veřejně je prezentovat. Přeji všem klidné Vánoce.
Eva Balúchová
Děkuji redakci za to,že je. Díky tomuhle portálu jsem poznala hodně nových přátel.Jsem spíš setkávající se než píšící,proto se i nadále budu zúčastňovat setkávání a i ráda budu číst vaše články. Gratuluji všem vítězům,hlavně paní Ivě.
Libor Farský
Děkuji redakci i60 za to, že je. A je taková, jaká je. Děkuji všem přátelům, kteří na mne nezapomněli, když jsem po dobu 7 měsíců nemohl v nemocnicích ani k internetu a Helenka Č. se ujala rubriky Hrátky s češtinou, kterou jsem založil , a posílala mi pozdravy od ostatních, ke kterým jsem se dostal prostřednictvím svého syna. Zvláště děkuji sestrám Pivcovým, které mě dokonce v nemocnici dvakrát navštívily a obdarovaly knížkami, plyšovými medvídky a hlavně svými povzbudivými úsměvy.
Zuzana Pivcová
Občas to je fuška, ale jsem tu ráda, v redakci i na portálu jako takovém. Vítězům všeho možného gratuluji a ostatním vzkazuji, že jsem s nimi ráda, ať si rozumíme nebo méně nebo se třeba neznáme. Ilono, Tys mě rozesmála!!
Ilona Kolářová
Děkuji redakci za výbornou práci po celý rok, moc ráda čtu příspěvky a diskuze, cítím se tu dobře přestože patřím spíš k té mladší skupině. Díky portálu jsem poznala na cyklotour bezva partu, především dvě kamarádky kladenskou Ilču a Vlaďku. Všem pasívním uživatelům portálu doporučuji, hlavně těm nesmělejším, aby se nebáli, sebrali odvahu a občas i něco napsali. Nikdo tu nikomu hlavu neutrhne i když někteří lidé tu jsou v diskuzích, alespoň z mého pohledu doslova "na zabití." Ale tak to asi má být, jinak by tu byla nuda. Hlásím zde všem, pokud se bude vyhlašovat téma něco na způsob "muž na zabití" zamlouvám si jako první napsat příspěvek (nechť mi to promine) o panu Františkovi M., třebaže bych mu nikdy ve skutečnosti neublížila. Přeji všem co nejméně stresu v předvánočním čase a a těším na lednové setkání.
Helenka Červenka
Jsem tu s vámi všemi ráda!!!
Jana Šenbergerová
Je mi tu dobře, proto děkuji všem, kteří na tom mají zásluhu. Paní Havelkové blahopřeji k úspěšnému vstupu na portál a všem, kteří si ještě netroufají projevit se, přeji odvahu tak učinit.
Marie Magdalena Klosová
Milá redakce, děláte velmi zajímavou a žádoucí práci, tvoříte portál na vysoké úrovni. I když teď vás sleduji jen sporadicky, nezapomínám a přeji hodně dalších nápadů a čtenářů a pisatelů v novém roce. Zdraví mm
Alena Tollarová
Předně gratuluji paní Havelkové k vítězství v soutěži a přeji jí, aby jí tablet dobře sloužil. A samozřejmě také všem ostatním oceněným. A věřím, že spanilá jízda tohoto skvělého portálu bude úspěšně pokračovat i v novém roce.
Věra Ježková
Velice děkuji redakci za ocenění svých aktivit na portále. Blahopřeji kolegyni Blance i všem ostatním oceněným a zasloužilým. Přeji redakci a všem jmenovaným i nejmenovaným příznivcům portálu hezké Vánoce i celý příští rok a těším se na lednové setkání.
Blanka Macháčková
Já děkuji portálu i60 za možnost seberealizace, za příležitost poznat nové přátele, podívat se na krásné fotografie, rozšířit své obzory a za milá ocenění, kterých se mi dostalo. Přeji vám hodně úspěchů a dobrých nápadů v roce 2018.