Zoologická zahrada v zimě? Ano!
FOTO: autorka

Zoologická zahrada v zimě? Ano!

3. 3. 2018

Když se někoho poslední dobou zeptám, zda by se mnou nechtěl jet do zoologické zahrady, drtivá většina lidí se zeptá, co by tam v zimě dělali. Svědčí to o tom, že tam nikdy v zimě nebyl, a tedy neví, že i návštěva zoologické zahrady v zimním hávu má svoje kouzlo.

Naše největší Zoologická zahrada v Praze má 150 expozic a 13 pavilónů. A jen některá zvířata se oddávají zimnímu spánku. A vy máte právě v zimě, kdy stromy a keře přišly o svoje olistění, mnohem větší šanci prohlédnout si např. nosály nebo hustý kožíšek pandy červené. Můžete se shora podívat do hnízd volavek. Většina zvířat je venku a zima jim nevadí. Pokud není silný mráz, tak i slony včetně dvou rozdováděných juniorů můžete zastihnout ve venkovním výběhu. A dokonce můžete vstoupit i do klece mezi pestrobarevné papoušky, kteří vám budou létat kolem hlavy. A třeba se vám právě tady přihodí i to co mně, tedy že zrovna přijde sněhová přeháňka.

A kdyby vám náhodou byla opravdu zima, tak se zdržíte déle než obvykle ve vyhřátých pavilónech. Posedíte a můžete v klidu pozorovat třeba v říjnu 2017 narozená mláďata tygra malajského, lvy, leguány, gorily, velké želvy, gaviály, žirafy, orangutany a další a další zázraky přírody.

Na to všechno budete nejspíš mít dost času a nebudete se s nikým tlačit, protože v zimě do zoologické zahrady přece chodí jen ti, kdo vědí, že zoologická zahrada v zimě nespí a je tu právě pro ně.

Hodnocení:
(5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Co vám v současné době nejvíce chybí (odpovědět můžete na tři z níže uvedených možností, které považujete za nejdůležitější)

Kontakt s rodinou

11%

Kontakt s přáteli

11%

Více pohybu

10%

Dobrá nálada

9%

Léky

7%

Potraviny

8%

Pozitivní zprávy

11%

Nějaká naděje

9%

Větší podpora ze strany státu

7%

Větší podpora ze strany města/obce

7%

Roušky

9%