To nevymyslíš
Ilustrační foto: pixabay.com

To nevymyslíš

20. 1. 2019

Jakmile to jde, tak spávám při otevřeném okně. Naše ulice není moc frekventovaná, akorát páteční a sobotní pozdní večery bývají trochu hlučnější, ale dá se to zvládnout (nechodím spát se slepicemi). Před barákem máme trochu zeleně a pár laviček, na kterých dochází k potkávání i neznámých lidí, kteří mezi sebou prohodí pár vět.

A tak jednou zrána, jak jsem se ještě válela v posteli a takzvaně dozrávala (kolem 9.hodiny), jsem zaslechla mužský hlas: “Relaxujete na sluníčku? Relaxujete?!“ a oslovená paní zřejmě sedící na lavičce prohlásila: „Sice nevím, co to je, ale asi to dělám, když říkáte."

Jednou za čas chodívám do IKEA hlavně pro voňavé svíčky a svíčky do aromalampy.  Docházely mi, a tak jsem se tam nedávno vydala. Platila jsem kartou u samoobslužných terminálů a taky jsem tam protáhla IKEA FAMILY kartu. Jaksi se nechytala. Když mě zmerčila služba, tak mi přišla na pomoc. Zjistila, že je propadlá, zadaly jsme číslo ručně a nabádala mě, abych si novou vyzvedla při odchodu u dveří – je tam na to terminál. Návod k použití čtu obvykle, až když dojde k průšvihu. A tak jsem starou kartu strčila do zdířky, kudy mi měla vylézt karta nová, a začala jsem zadávat data, která po mně počítač požadoval. Když chtěl číslo karty, byla jsem vedle, protože stará karta sice malinko vykukovala ze zdířky, ale nešla uchopit a vyndat, takže průšvih. Vedle se objevil pán a chtěl pomoci. Vysvětlila jsem, co se stalo, a vypadlo ze mě „Já to vozbila!“ Usmál se, sáhnul do kapsy a vyndal takovou úžasnou sadu, která obsahovala i kleštičky, a krásně vyndal kartu s podotknutím „Ale nevozbila, a je to."  A tak jsme se rozcházeli se smíchem ve tváři ...

 

Hodnocení:
(4.5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdena Proboštová
Mě karta neuvízla, já ji strčila kam jsem neměla a nebyla cesta zpátky. Pak ten šikula se šikovným pofírunkem, už ho mám taky. Jsou tam šroubováčky, nůž, pilka, nůžky atd. a ty kleštičky - paráda :-) Něco jako ten červený Švýcarský nůž.
Jarmila Komberec Jakubcová
U nás ještě uvíznutou platební kartu lze zvládnout. Horší to bývá v zahraničí. zažila jsem to v loni v Jeruzalémě. Naštěstí jsem zavolala mobilem na číslo uvedené na bankomatu a druhý den jsem si pro ni musela do příslušné banky. Dopadlo to dobře, úředník naštěstí v bance rozuměl mojí slabé angličtině.Byl původem z bývalého SSSR a doplňovali jsme se i rusky.
Hana Rypáčková
No, ty návody na použití......Vida, žádná lhostejnost nefrčí...
Eva Mužíková
Také nerada manipuluji s platební kartou v bankomatu. Jednou v okamžiku, kdy jsem jí vložila vypnuli el. proud a karta mi tam uvízla..
Alena Tollarová
To nemá chybu!
Dana Kolářová
:-)
Jana Šenbergerová
Po špatné zkušenosti byl pán zřejmě vybaven pro strýčka příhodu (i tetičku Zdeničku). :-)
Naděžda Špásová
Úsměvné a že života. Taky občas trnu, když strkám kartu do terminálu. Omlouvám se za tu hvězdičku, asi jsem zase blbě rolovala. Má jich být *****, sorry.