Krásná Albánie je zemí pro každého
Objevte krásy Albánie. FOTO: Delfin travel

Krásná Albánie je zemí pro každého

28. 1. 2019

Albánii si může užít každý bez ohledu na svůj věk či koníčky. Nevěříte? Tak vás teď jistě přesvědčíme o opaku! Ať už jste zarytý milovník plážových radovánek, náruživý rybář, nebo třeba věčný turista s hlavou v oblacích, má vám tato tajemná balkánská země jistě co nabídnout. Tak který typ na vás sedí nejlépe?

1. Milovník slunce a moře
Nevynecháte jedinou chvilku, kdy se můžete pohodlně natáhnout na plážové lehátko a užívat si horkých slunečních paprsků na svém těle. Vaší základní výbavou jsou plavky, ručník a opalovací krém a koupání v moři zkrátka považujete za druh terapie. Právě pro vás budou největším magnetem nádherné pláže Dračské riviéry omývané čistým mořem. Nové komfortní hotely poskytnou příjemné zázemí a díky jejich poloze se budete moci pohodlně vydávat na výlety za historickými i přírodními krásami Albánie.

1..jpg

 

2. Milovník pěší turistiky
V prvním bodě jste se na našli, protože chvilku neposedíte a vaším největším koníčkem je objevování přírodního bohatství pěkně po svých? Ani vás Albánie zaručeně nezklame! Vezmeme vás totiž do Albánských Alp, méně známých, přesto ale nádherných a téměř opuštěných divokých hor. Provedeme vás po pasteveckých stezkách na pobřeží a ukážeme, jak klidným a ospalým životem stále umí žít albánský venkov.

2..jpg

 

3. Milovník historie a památek
Nevynecháte jedinou příležitost dozvědět se něco nového, historická data sypete z rukávu bez mrknutí oka a kultura je vaše druhé jméno. Díky své pestré historii je Albánie plná památek z byzantské i křesťanské éry, nechybí ani antické poklady či vykopávky z doby řecké a římské. Právem se dostalo mnoho albánských památek pod patronaci UNESCO. Na dosah budete mít starodávná města Berat a Gjirokastra, jejichž dobová atmosféra vás posune o nějaké to století nazpět.

3..jpg

 

4. Milovník přírody a rybaření
Klid, ticho, jen občasné šumění větru a šplouchání moře…Pokud je pro vás taková scenérie ideálem pro pohodovou dovolenou, v Albánii se vám jí bezpochyby dostane. Národní park Divjakë-Karavasta je rájem nedotčené přírody, jakých je ve světě bohužel čím dál méně. Zdejší laguna je útočištěm mnoha druhů ptáků a skvělým místem pro každého nadšeného ornitologa i milovníka opeřenců. Mezi borovicovými lesy, liduprázdnými plážemi a překrásnými scenériemi si budete připadat jako v ráji. A zkrátka nepřijdou ani rybáři, jejichž pruty tu budou mít doslova žně!

4..JPG

 

Do jakého typu byste se zařadili vy?

Autor: Redakce
Hodnocení:
(5.1 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

25%

Ještě nevím

21%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

27%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

27%