Matyáš Svoboda: mladá televizní hvězda
FOTO: archiv Matyáše Svobody

Matyáš Svoboda: mladá televizní hvězda

2. 2. 2019

Hugo, syn doktora Boba Švarce a Heluš, patří mezi stálé hrdiny seriálu Ordinace v růžové zahradě. Hraje ho dvanáctiletý Matyáš Svoboda.

S takovými seriálovými rodiči to vážně nemá jednoduché. Doktor Švarc je vypočítavý, intrikářský a lehce praštěný, bláznivá Heluš s ním statečně drží krok. Hugo s nimi žít musí, ale skutečný Matyáš by se svou postavou neměnil. Asi by si to nechtěl ani vyzkoušet. Zvlášť když se setkáte s Matyášovým skutečným otcem, klidným a rozvážným Danielem Svobodou, též hercem. Ale zpátky k Matyášovi.

Tenhle milý kluk rozhodně dřív přemýšlí, než mluví. Každou odpověď, která nakonec vždycky dává smysl, chvilku zvažuje. Na svůj věk, kdy s dětmi lomcuje puberta, je hodně slušný a ze své slávy se nijak nezbláznil. Možná o něm nevíte, že kromě Ordinace, která ho proslavila nejvíc, se objevil i v několika televizních reklamách, seriálech Specialisté, Pustina, Doktor Martin a Nevinné lži nebo ve filmech jako Anděl Páně 2 či Padesátka. A taky v německém historickém filmu Rivalové navždy – bitva o tenisky, který vypráví o vzniku firem Adidas a Puma.

„To už je dávno, tak tři roky,“ vzpomíná Matyáš. „Natáčelo se v Česku, kousek od Kolbenky, v takové divné fabrice.“ Ve filmu mluvil česky, ale moc textu prý neměl. „Dostal jsem asi dva natáčecí dny. Jednou jsem tam hrál fotbal s ostatními německými herci, víc už si nepamatuju.“

Většinu času tráví Matyáš ve škole nebo na natáčení, někdy se z vyučování potřebuje uvolnit a potom si látku doplňuje. Když má volno, rád hraje s tátou nějakou společenskou hru. „Monopoly třeba, to mě teď hodně baví,“ upřesňuje. V posledních letech taky jezdí na vodu. „Mám rád Slapy, tam je takový klid, tedy většinou, a sranda,“ směje se.

Otec Daniel dodává: „Koupili jsme si člun a poslední dva, tři roky trávíme léto na vodě. Jezdíme všude možně, po všech různých přehradách a řekách a poznáváme Česko z jiného pohledu, z vody. A to je docela fajn.“  

 

Táňa Nečadová pro portál i60

 

 

 

 

Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Bude podle vás Roman Prymula lepším ministrem zdravotnictví než Adam Vojtěch?

Rozhodně ano

19%

Myslím, že ano, Adam Vojtěch byl opravdu slabý

15%

Nevím, to se uvidí

18%

Myslím, že ne, Vojtěch nebyl špatným ministrem

26%

Rozhodně ne,

21%