Komárovský rybník Branžež - Český ráj
FOTO: autorka

Komárovský rybník Branžež - Český ráj

22. 2. 2019

 

Obec Branžež najdeme ve Středočeském kraji v okrese Mladá Boleslav. Žije zde trvale asi 230 stálých  obyvatel. Postupem času se z obce, pro její krásné umístění, v západní části Českého ráje, stala převážně oblast rekreační. Je zde spousta chalup a rekreačních chat. Součástí Branžeže je též malá obec Nová Ves. Vesnicí protéká říčka Kněžmostka, která teče z Komárovského rybníka a zásobuje svojí vodou rybník Drhlenský v sousední vsi Drhleny, které spadají též do rekreačních oblastí Českého ráje.

Původně zde byly rybníky tři a největší z nich byl právě Komárovský . Tyto rybníky sloužily k pěstování ryb , ale postupem času byly vypuštěny a zatravněny. Hráze měly funkci  spojovacích cest, ale ve druhé polovině 20. let byl největší rybník Komárovský opětovně napuštěn, ale to již začal sloužit také k rekreaci. Rybník má krásně písčité dno s největší hloubkou 2,5 m a s velmi pěknými  písčitými plážemi, s kempy chatovými i stanovými. Kolem je hojně rekreačních chat, domů k pronájmu a pěkné penziony. Občerstvení je zde na každém rohu. Rády sem jezdí rodiny s dětmi pro dobré koupací podmínky, dětská hřiště a pěkné cyklistické  a turistické trasy.Komárovský rybník je druhým největším rybníkem Českého ráje s rozlohou asi 38 ha. Velikostí jej předčí pouze rybník Žabakor,který však není rekreační,ale chráněný.

Tato část Českého ráje je též naše oblíbená lokalita, kam se rádi vracíme, sice ne kempovat, ale jen tak se procházet a kochat se.

Nedaleko nalezneme též krásné českorájske památky v podobě hradů , jako  například   hrad Kost  s krásným údolím zvaným Plakánek a o kousek dál lovecký zámeček Humprecht, který se hrdě tyčí nad městečkem Sobotka. Mohla bych jmenovat spoustu  zajímavých a přírodně krásných míst v nevelké vzdálenosti od Komárovského rybníka. No, přijeďte se vykoupat do Komáráku, možná se potkáme!

Nebo se zde sejdeme a budeme se kochat spolu? Co není,může být !

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(4.9 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Josef Borecký
Taky mám k tomu místu své hezké vzpomínky, i když dlouho jsem tam nepobýval. Moc mě mrzí, zpráva o konci provozu, retro mám rád je to romantika. Nová doba lecos likviduje svým koštětem.
Mirek Hahn
Na jednu stranu škoda Pekla.... na druhou stranu už to tam bylo hodně "retro". Zabloudil jsem tam před pár lety mimo sezonu a bylo to tam velmi sešlé..... Ale to místo je příjemné a zamrzelo by mne kdyby tam vyrostlo něco moderního nebo velkého.
Soňa Prachfeldová
Ten Český Ráj je opravdu krásný. Máme v naší zemičce tolik půvabu, o kterých nevíme. Jindřiško ujel mi prst, máš to za pět :-)
Marie Seitlová
Krásný tip i fotky.
Věra Ježková
Jindřiško, díky, poznala jsem opět nový kousek naší krásné země. V Sobotce a na Humprechtu jsme byli na školním výletě.
Anna Potůčková
Jindřiška panečku umí lákat ke krásným místům naší vlasti! Moc krásný článek a opět pod ním nádherné fotky!
Naděžda Špásová
Jindřiško, tam to neznám, ale chtěla bych se tam někdy podívat. V Kořenově dáme řeč. Moc hezké fotky.
Eva Mužíková
Alenko, Ty jsi mne předběhla. Také jsem chtěla napsat, že mi velmi vyhovovala ta malá hloubka. Jezdila jsem tam stanovat se synkem, když mu byly asi tři až čtyři roky. Chodili jsme si do hospůdky pro jídlo, on vždy s malým kbelíčkem. :))) Mám na to krásné vzpomínky. Díky Jindřiško.
Alena Vávrová
Znám, znám...v minulosti jsme tam v létě často jezdívali, jako kamkoliv do Českého ráje. Kam "cesta příjemná je!" Pamatuji, že se muselo jít dlouho do vody jen po kolena, než se dalo plavat. Krásné okolí, ty skály naproti...
Hana Nováková
Krásný kraj a hezké povídání, děkuji.
Jitka Hašková
Mohl by to být hezký výlet v létě s vykoupáním.
Dana Puchalská
Musí tam být krásně........ Komárovský je pěkné jméno. Ale daleko....
Mirek Hahn
Komárovský rybník, camp Peklo... tam jsem se párkrát vydováděl, za mlada. V hospodě Na Křižovatce v Branžeži jsem poprvé seděl někdy v polovině sedmdesátých let, když tam čepovala stará paní, ...úžasná atmosféra dnes už zmizelého světa.....
Zuzana Pivcová
Tak tenhle také neznám, přece jen to od nás z Lomnice bylo pro jednodenní výlet vláčkem už daleko. Žabakor, ten ano, ten jsem viděla, a to nejen z Radkových fotek dne, ale i při návštěvě u Caklů.
Dana Kolářová
Zajímavý tip na výlet.
Olga Štolbová
Občas jsem si fandila, že znám Český ráj, když jsme jezdili lézt do Sedmihorek, nebo Příhraz. ó jak jsem se mýlila. Teď už toho, bohužel, moc nestihnu. Moc děkuji za všechny podobné článečky. ♥ *****
Hana Rypáčková
Moc hezké a lákavé . Někdy v teplém počasí dáme stovku v partě, ne?