Víte, jak udržet chuť a vůni koření? Papriku dejte k „ledu“
www.pixabay.com

Víte, jak udržet chuť a vůni koření? Papriku dejte k „ledu“

19. 2. 2019

Největším nepřítelem koření je vlhko, světlo a horko. Jak správně koření skladovat, aby dodala jídlům tu nejlepší chuť?

Platí tři hlavní zásady. Zaprvé musí být koření v těsné dóze, aby do něj nešlo vlhko. Ideální je sklo. Dobrou volbou je také kupovat koření v uzavíratelných sáčcích na suchý zip. Jinak dochází ke ztrátě aromatických látek a u některých druhů, které do sebe jímají vzdušnou vlhkost, k jejich spékání, tedy tvrdnutí.

Koření by také nemělo být vystaveno přímým slunečním paprskům, byť pokojová teplota do 25 stupňů pro něj většinou není problém. Nejcitlivější jsou sušené bylinky jako je petržel, pažitka či bazalka. Oproti tomu například kmín, pepř či skořice jsou vůči záření odolnější.
Úplně jiná pravidla platí pro červenou papriku. Doporučená teplota z hlediska uchování barvy je u papriky do 8 °C. Proto je dobré ji skladovat v chladničce, opět v neprodyšném obalu. 

U jakéhokoli koření platí, že v mleté variantě vydrží méně. Jestliže budeme dodržovat všechny zásady správného skladování, koření vydrží v dobré kondici jeden až tři roky. "K největším ‚držákům‘ patří celá semena, jako jsou například kmín, anýz, fenykl nebo pepř. I tak bychom ale koření neměli kupovat do zásoby," vysvětluje expert na koření z Vitany Pavel Beneš.

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Puchalská
Ano je to tak. Vitana je kvalitou svých koření i směsí vyhlášená. Ale nejlepší papriku jsem koupila vždy v Maďarsku.