Květiny na stole dělají divy
Ilustrační foto: pinterest.com

Květiny na stole dělají divy

8. 5. 2019

Stačí pohodit mezi talíře pár sedmikrásek nebo kopretin. Udělat zajímavou vazbu do starého nakřáplého hrnce. Nebo naaranžovat kytici plevele do obyčejné sklenice od okurek.

Čím je květinová dekorace neobvyklejší, tím více parády udělá. Ke zdobení stolu rozhodně není třeba utrácet stovky korun v květinářstvích.

Květiny jsou věc, na kterou mnoho lidí při prostírání stolu zapomíná. Je to škoda. Nepatří na něj totiž jen při slavnostních příležitostech. Proč by tam neměly být i při obyčejném obědě s rodinou nebo když se sejdou kamarádky na kávu? Proč by neměly být na stole, když parta večer griluje nebo jen tak popíjí pivo či víno?

Stačí si uvědomit, jak k dekorování stolů přistupují majitelé restaurací v přímořských letoviscích, například v těch v Řecku. Tam je nějaká ta bylina v obyčejné sklenici na každém stole a je naprosto jasné, že nestála ani euro. Je za ní jen nápad, odvaha, snaha udělat stůl zvláštní, vytvořit hostům příjemnou atmosféru.

Je jaro, blíží se teplé letní večery, tedy nastal čas, kdy je dobré věnovat dekorování stolů nějakou tu pozornost. Ne, není to zbytečnost. Je to příležitost, jak si udělat život hezčí a je úplně jedno, jestli u toho stolu člověk třeba sám snídá nebo obědvá s vnoučaty nebo popíjí víno s partnerem. Když se podaří neobvyklá dekorace, velmi často se stává, že nad ní návštěva jásá více než nad podávaným jídlem. Je to totiž něco, co není obvyklé, co překvapí, co zaujme. Zkrátka, moment, který dělá život hezký.

Tak tady je malá inspirace, čím vším můžeme přátele, rodinu nebo sami sebe překvapit.

Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Také mám po celý rok všude živé květiny, nebo jen zeleň. O zahradě ani nemluvím...
Marie Měchurová
Miluju květiny všech barev a velikostí. Sázím je do starých hrnců a nádob, azalku do polévkové mísy, místo květináčů používám kameninové hrnce z bazaru....
Zdenka Jírová
Bez květin nelze žít...
Hana Rypáčková
Zrovna si užívám šeříky a dnes i konvalinky. A brzy budou už kopretiny!!!
Danka Rotyková
Květiny obdivujeme asi skoro všichni. Na stůl jsem je moc nedávala, raději je dávám na komodu. Nejraději mám ty obyčejné luční, na jaře větvičku s mladými lístečky....
Jaroslava Handlová
Květiny vždy potěší. Jen bych nemusela tu kytici s číslem 12. Je sice pěkná, ale nemám totiž ráda, když přes dekoraci nevidím na osoby na protější straně stolu.
Blanka Bílá
Květiny miluji, pěstuji, ráda k nim do vázy přidám i ozdobnou trávu, větvičku.Na jaře ale víc myslím na včeličky, tak jim dopřeji co nejvíc můžu. Staré vázy si chráním, je v nich mnoho vzpomínek, ale i z obyčejných sklenic, lahví se dají vytvořit hezká dílka.Když byl můj děda v mém věku, byla moderní ikebana, pamatuji, že si koupil ježka ,na kterého se kvítka napichovaly, různá aranžmá si fotil.Koupila jsem mu i knížku na tohle téma, dodnes ji máme v knihovně.
Věra Ježková
Vybrala bych si č. 8 a 1. Modrou nemusím.
Dana Puchalská
Ano, stůl bez květin je smutný stůl.
Dana Puchalská
Ano, stůl bez květin je smutný stůl.