Fotoreportáž: Kroměříž - Podzámecká zahrada
FOTO: autorka

Fotoreportáž: Kroměříž - Podzámecká zahrada

18. 5. 2019

Poslední část putování městem začneme na Masarykově náměstí, zavítáme do gotického kostela, podíváme se na nádvoří zámku a projdeme se Podzámeckou zahradou.

Gotický chrám sv. Mořice byl založen ve třináctém století. Byl rozšiřován, upravován a rekonstruován až do devatenáctého století. Každá epocha zde zanechala na sebe památku.

Arcibiskupský zámek byl v minulosti letním sídlem olomouckých biskupů a arcibiskupů. Světoznámá je obrazárna a rozsáhlá knihovna. Sněmovní sál bývá označován za jeden z nejkrásnějších rokokových interiérů v České republice a je často vyhledáván filmaři. Natáčel se tu například film Amadeus režiséra Miloše Formana.

Podzámecká zahrada byla založena v roce 1509. Od počátku se měnil její obsah i vzhled. Ze zelinářské a ovocnářské zahrady byla v 17. století přebudována na zahradu barokní a v 19. století na stylový park. Dnes návštěvníci obdivují vzácné stromy, rybníky, sochařskou výzdobu a pavilony.

V roce 1997 byla Kroměříž vyhlášena nejkrásnějším historickým městem České republiky a o rok později byl Arcibiskupský zámek spolu s Květnou a Podzámeckou zahradou zapsán na listinu světového kulturního dědictví UNESCO. Návštěvu města doporučuji, jen upozorním, že jeden den nestačí. I já se tam musím vrátit, tolik zajímavých míst jsem nenavštívila. 

Hodnocení:
(5.1 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Co vám v současné době nejvíce chybí (odpovědět můžete na tři z níže uvedených možností, které považujete za nejdůležitější)

Kontakt s rodinou

11%

Kontakt s přáteli

12%

Více pohybu

10%

Dobrá nálada

9%

Léky

7%

Potraviny

8%

Pozitivní zprávy

11%

Nějaká naděje

9%

Větší podpora ze strany státu

7%

Větší podpora ze strany města/obce

7%

Roušky

9%