Jak na nákupy: Neplaťte zbytečně víc, než musíte
Ilustrace: Seznam.cz

Jak na nákupy: Neplaťte zbytečně víc, než musíte

13. 8. 2019

Ceny mnoha potravin se v poslední době výrazně zvýšily. Jenom za takové klasické suroviny jako jsou třeba brambory, petržel nebo cibule dnes dáte za zhruba dvakrát tolik co před pěti lety.

A to už je v peněžence rozhodně znát. Na druhou stranu se ale pořád dá nakupovat výhodně, a to i bez toho, že byste museli obcházet desítky prodejen. Máme pro vás tipy, jak na to.

Rada první: Nechoďte na nákup hladoví
Někteří obchodníci a marketéři znají mnoho fíglů, jak z vás dostat našetřené peníze. A pokud si vyrazíte na nákup nenajezení, tak si buďte jistí, že budete mít v obchodech přímo ve výšce vašich očí spoustu zboží ve vyšší cenové relaci. Když se ale najíte, budete svodům odolávat mnohem lépe.

Rada druhá: Hlídejte si nákupní akce
Nakupovat výhodně dnes nemusí znamenat obcházet několik nákupních center najednou. O výhodných cenových akcích v obchodních domech se můžete dozvídat v pohodě, v klidu domova. Stačí se podívat na stránku českého projektu Kupi.cz, který shromažďuje nákupní letáky a přináší lidem přehledy o aktuálních slevových akcích. Když třeba chcete koupit v akci pivo, vyhledáte si ho na stránce a ihned získáte informace o tom, který supermarket ho nabízí s největší slevou. Většinou tak ušetříte zhruba pětinu běžné ceny.

Rada třetí: Srovnávejte ceny
Někdy je těžké najít zboží, které jste si vybrali v různých kamenných prodejnách, a porovnat si jeho cenu. Na internetu to jde ale lehce. Když třeba kupujete pojízdnou tašku na kolečkách, stačí zadat heslo „Taška na kolečkách“ na nákupním rádci Zboží.cz a máte přehled o tom, ve kterém e-shopu ji můžete získat nejlevněji. Výhodou takového srovnávání cen je, že neplatíte za stejnou věc zbytečně více peněz a zároveň nemusíte obcházet kamenné obchody.

Zdroj_Sophie Allport.jpg

Rada čtvrtá: Vyhněte se obalům
Nakupovat potraviny bez obalů je šetrné k přírodě i k vaší peněžence. Potraviny, které si odnesete ve svých vlastních dózách, vás navíc vyjdou levněji. Nechte se inspirovat třeba knihou s názvem Bez odpadu, jejíž autorkou je Camille Ratia. Ta je určena všem, kteří mají v úmyslu omezit množství odpadu kolem sebe tím, že budou uvědoměle nakupovat, jíst, oblékat se atd.

Rada pátá: Nepřehánějte to s penězi
Když si s sebou vezmete sumu tak akorát vysokou, aby pokryla cenu vašeho běžného týdenního nebo denního nákupu, tak prostě neutratíte víc. Někdy sice tato rada může být trochu nepraktická, ale v dlouhodobé perspektivě vás ochrání od impulzivních nákupů, které nemáte rozmyšlené.

 

Autor: Redakce
Hodnocení:
(5.3 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Bude podle vás Roman Prymula lepším ministrem zdravotnictví než Adam Vojtěch?

Rozhodně ano

20%

Myslím, že ano, Adam Vojtěch byl opravdu slabý

17%

Nevím, to se uvidí

20%

Myslím, že ne, Vojtěch nebyl špatným ministrem

21%

Rozhodně ne,

23%