Kaktusové plody, které chutnají
Ilustrační foto: pixabay.com

Kaktusové plody, které chutnají

17. 1. 2020

Nedávno jsem byla v obchodě, kde jsem viděla krásné a zajímavé plody. Nejenže jsem je vyfotila, ale rozhodla jsem se, že o nich něco málo napíšu. Ano, jsou to plody kaktusů, které mají krásný tvar i jméno. Sice nepatří mezi nejlevnější, ale stojí za to je někdy vyzkoušet.  

Je to Pitahaja, Pitaya, Dračí ovoce nebo Jahodová hruška. Svoje jméno si ovoce vysloužilo podle slupky, která opravdu připomíná draka. Bývá buď ve žluté nebo červené variantě. Jeho chuť je kombinací chutí kiwi či melounu a angreštu. Je velice osvěžující. 

Je-li dužina zbarvená rudě, je také zdrojem tolik ceněných antioxidantů. A obsahuje až 90% vody, vitamíny B, C, A a vápník, karoten, fosfor a železo a hodně vlákniny. Proto je doporučováno diabetikům a těm, kteří si chtějí udržet štíhlou linii. 

Většinou se jí tak, že se dužina z rozřízlé Pitahaji jednoduše vydlabe lžičkou a zakápne limetkou. A kombinace s vanilkovou zmrzlinou také není k zahození.   

Hodnocení:
(4.5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.