Kaktusové plody, které chutnají
Ilustrační foto: pixabay.com

Kaktusové plody, které chutnají

17. 1. 2020

Nedávno jsem byla v obchodě, kde jsem viděla krásné a zajímavé plody. Nejenže jsem je vyfotila, ale rozhodla jsem se, že o nich něco málo napíšu. Ano, jsou to plody kaktusů, které mají krásný tvar i jméno. Sice nepatří mezi nejlevnější, ale stojí za to je někdy vyzkoušet.  

Je to Pitahaja, Pitaya, Dračí ovoce nebo Jahodová hruška. Svoje jméno si ovoce vysloužilo podle slupky, která opravdu připomíná draka. Bývá buď ve žluté nebo červené variantě. Jeho chuť je kombinací chutí kiwi či melounu a angreštu. Je velice osvěžující. 

Je-li dužina zbarvená rudě, je také zdrojem tolik ceněných antioxidantů. A obsahuje až 90% vody, vitamíny B, C, A a vápník, karoten, fosfor a železo a hodně vlákniny. Proto je doporučováno diabetikům a těm, kteří si chtějí udržet štíhlou linii. 

Většinou se jí tak, že se dužina z rozřízlé Pitahaji jednoduše vydlabe lžičkou a zakápne limetkou. A kombinace s vanilkovou zmrzlinou také není k zahození.   

recepty
Hodnocení:
(4.5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslava Handlová
U nás jsem pitayu ještě nekoupila, ale v cizině již ochutnala. Já nepohrdnu vůbec žádným ovocem. Podobné drahé druhy zde kupuji jen svátečně.
Irena Drob
Zmrzlinu z dračího ovoce jsem ochutnala v létě ve Zlíně v italské cukrárně, byla výborná, osvěžující.
Dana Puchalská
Kaki neboli tomel je opravdu dobrota. Mňam.
Soňa Prachfeldová
To je rozmanitých plodů, tvarů i chutí. Tohle neznám , ráda alespoň jednou ze zvědavosti ochutnam. Miluji khaki plody.
Dagmar Bartušková
Pitaya je v Thajsku tak lahodná!
Miluše Hasenohrlová
Ještě jsem je neochutnala,ale na obrázku vypadají dobře.Asi je zkusím.
Jitka Hašková
No to bychom nesměli jíst ani pomeranče, citrony, banány atd, Myslím si, že něco jenom ochutnat neuškodí.
Naděžda Špásová
Prý se má jíst jen ovoce, které roste u nás. Exotika nedělá dobře organismu, prý. Za mně to nemusím, koštér je manžel a děti. :-)
Jitka Hašková
Ono to bývá např. v Tescu občas, Co si pamatuji tak jeden kus stál víc než 60 Kč.
Jitka Chodorová
Zajímavá bašta, ale jak píše Ivana pode mnou, ani k nám na vesnici ještě nedorazila, ale občas, když se dostanu do velkého města, tak tam leccos mají, možná bych i ráda ochutnala, když bude příležitost. pro mě je to lákavé. Díky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.