17. listopad: den, kdy český
národ začal být svobodný

17. listopad: den, kdy český
národ začal být svobodný

16. 11. 2015

Česká republika si připomíná dvě výročí listopadových událostí. Rok 1939, kdy nacisté pozatýkali české studenty a uzavřeli vysoké školy, a rok 1989, kdy lidé povstali proti komunistické totalitě v tehdejším Československu. Oba momenty byly nesmírně důležité při občanské obhajobě demokracie, lidských práv a svobod.

Výročí 17. listopadu je vnímáno především jako datum začátku konce komunistické vlády v Československu. Přesto mezi neméně důležité patří tragické události, ke kterým došlo o padesát let dříve od 28. října do 17. listopadu 1939 v tehdejším Protektorátu Čechy a Morava, a které se staly základem pro vyhlášení Mezinárodního dne studentstva.

Významné milníky českých dějin si v rámci pietních akcí připomenou vrcholní politici, vojenští veteráni i církev. Výročí 17. listopadu si ale stejně jako v minulosti nenechá ujít ani řada občanských sdružení a iniciativ. Nejen česká metropole zažije také několik demonstrací.

Letošní státní svátek se zároveň odehraje ve stínu tragických teroristických útoků v Paříži a ve chvíli, kdy Evropa musí více než kdy jindy řešit svoji další budoucnost.

Autor: Redakce
Hodnocení:
(2.9 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.