Týden v Blatné II.
Foto autorka

Týden v Blatné II.

4. 8. 2020

V první části našeho letošního pobytu v Blatné jsem vám na fotkách nabídla přírodu kolem našeho pronajatého domku a okolí. S ohledem na skutečně velké množství fotek, které jsem za týden nafotila, vám v druhé části nabídnu hrady a zámek, se kterými jsme měli co do činění. Jsou to zříceniny hradu Rabí a Kašperk, zámek jistě uhádnete, ano, je to Blatná.

Přes obec nebo malé městečko Rabí jsme tentokrát jen projížděli, ale hrad jsme navštívili v r. 2009. Mám na to nezapomenutelné vzpomínky. Jednak jsem skončila léčbu rakoviny a za druhé s námi byl naposledy náš první pejsek Amíček, který umřel 28.10. téhož roku. Vyfotila jsem si ze silnice jen hrad, ale není to dlouho, co byl na íčku článek z návštěvy hradu s popisem a fotografiemi. Další naší zastávkou byly Kašperské Hory a zřícenina hradu Kašperk, který leží asi 3 km od města. Z parkoviště je to cca 1,5 km, jde se lesem do mírného kopce, takže pohoda, ovšem nesmí být teplota skoro 30 stupňů, ale zvládli jsme to. Abych pravdu řekla, byla jsem trochu zklamaná. Jedná se sice o královský a se svou nadmořskou výškou 886 m také nejvýše položený hrad v Čechách, ale množství lidí, všude fronty, uzavřené nádvoří, kam se smělo jen s prohlídkou hradu, nás odradily. Zakoupili jsme magnetku, turistickou známku, řekli jsme hradu ahoj a tou samou cestou odkráčeli na oběd.

A nakonec si nechám zámek v Blatné, respektive zámecký park. O zámku už jsem ve svých příspěvcích také několikrát psala. Je to naše srdeční záležitost, takže vždy na konec pobytu jdeme do parku na procházku. Šli jsme v pátek dopoledne, naivně jsme si mysleli, že tam moc lidí nebude, ale chyba lávky. I tady byly desítky návštěvníků. Ale radost mi udělali obyvatelé parku, místní stádo daňků. Letos se mezi námi procházeli, loudili krmení a chovali se naprosto přirozeně. Jsou to krásná zvířata

Tak, a to by bylo vše z naší letošní Blatné. Fotek je samozřejmě víc, vzhledem k tomu, že se jedná o tři různé lokality, v tomhle jsem nenapravitelná. Krásný měsíc srpen všem, kteří si tohle přečtou.

Hodnocení:
(5.1 b. / 20 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.