Máme ještě legitimní vládu? Nikoli, jen vládu strachem
FOTO: stream ČT

Máme ještě legitimní vládu? Nikoli, jen vládu strachem

25. 11. 2020

Vláda mi připadá jako malé zpupné děcko. Rozhoduje způsobem pokus-omyl, jako partička diletantů, která nechce dát najevo, že neví, nezná, vaří z vody.

Kdyby řekla férově, že o covidu je stále nemožné něco určitého říci, a nevymýšlela za každou cenu nějaká rozhodnutí pro rozhodnutí jen proto, aby předváděla, že má moc, a nechovala se, že může z titulu moci držet toho či onoho v hrsti, napáchala by méně škody a zla, než páchá. Z vládních rozhodnutí vyčuhuje jak sláma z bot jen klientelismus a jasná diskriminace jedněch, na úkor jiných. A co hůř, její opatření jsou ve většině hloupá a zbrklá, jen aby předváděla, že něco dělá a nebere svůj štědrý úřednický plat zadarmo. A předstírá činnost, ať už je sebenesmyslnějši. Kdyby si pánové a dámy ve vládě raději sedli a nedělali nic, napáchali by méně škody, než svými nekompetentními a nedomyšlenými kroky, kdy den po dni táhnou jeden hot, a vzápětí čehý.

Proč si nepoloží otázku, jak může  například malý český krámek s keramikou, knihkupectvím, obuví nebo papírnictvím v malém městečku, kde se zastaví dva, tři lidi za hodinu, roznášet nákazu, a přitom nechat otevřené velké, masově navštěvované supermarkety obřích zahraničních řetězců?! Kde se navíc kumuluje obrovské množství lidí v jednu chvíli třeba celé dvě hodiny, a pokud ještě zkrátí prodejní dny, je jich tam možná víc, než na představení leckteré menší divadelní scény!

Vláda asi bude jen těžko zastírat a dokazovat, že nejde o nadržování a že její rozhodnutí jasně nepoškozují zájmy českých živnostníků a drobného podnikání. Protože rozhodnutí vlády jsou pro ně likvidační. A bude se těžko vykrucovat, že nejde o sabotáž, ale "jen" o hlupáctví těch, kdo rozhodovali.  V každém případě je národní katastrofou, když o čemkoliv rozhodují ať už sabotéři, nebo hlupáci.

Už proto, že v drtivé většině normální řadoví lidé přece sami  - i bez vlády - vědí, co dělat, aby se nenakazili, pokud před nimi nikdo netají informace. Jsme přece svépravní občané a je především v našem zájmu, abychom se nenakazili.

A uráží nás pohrdání, s jakým představitelé moci ( viz bývalý ministr Prymula) rozhodují o nás, ale sami se dopouštějí přešlapů, jaké by neudělalo ani malé děcko.

Tato vláda svou důvěru už dávno prohrála.

koronavirus politika
Hodnocení:
(3.3 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

AKTUÁLNÍ ANKETA