Novoroční recept na každý den
Ilustrační foto: pixabay.com

Novoroční recept na každý den

1. 1. 2020

Nový rok začíná, mnozí si dáváme různá předsevzetí, která se daří plnit s větším či menším úspěchem. Nejinak je to i s různými dietami. Zkusme jeden recept, po kterém se sice nehubne, ale ani netloustne a přesto poskytne famózní labužnický zážitek.

Ingredience
Vezme se 12 měsíců, pořádně se očistí od veškeré zlomyslnosti, chamtivosti a nenávisti. Každý měsíc se rozdělí střídavě na 28, 30 a 31 dílků tak, že vystačí na celý rok.

Postup
Potom se každý den upraví tak, že se vezme 1 porce důvěry, 1 dávka poctivé práce, 2 dávky dobré nálady, přidají se 3 vrchovaté lžíce optimismu, čajová lžička snášenlivosti, zrnko taktu a špetka trpělivosti. To vše se promíchá a bohatě zalije láskou. Takto připravený pokrm se ozdobí kytičkou pozornosti. Podává se s milým úsměvem a dobrým slovem. (z emailové pošty)

A je to mňamka. Pokud tento recept budete používat alespoň někdy, bude lépe na světě nejen druhým, ale hlavně vám.

Dobrou chuť.

 

 

Z archivu - náš portál obsahuje přes 10 000 čtenářských příspěvků, nejrůznějších příběhů ze života čtenářů, vzpomínek, ale i cestovatelských tipů, rad či gastronomických receptů. Připomeňme si vybrané příspěvky, které obohatily tento portál. Patří k nim i tento, který jste si právě přečetli.

Hodnocení:
(5 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Irena Mertová
Tak jen do toho :-)
Soňa Prachfeldová
Recept je boží, tak nezapomenout ingredience namíchat správně a pak jen labuznicky vychutnávat každý den. Správné působení na všechny přeji :-)
Hana Polednová
Danuško, krásný recept jsi nám naservírovala, díky.
Helena Štěpánková
Moc pěkný recept. Vyzkouším.
Libuše Křapová
Eleno, spíš by ho měli povinně fasovat v parlamentu, jako prevenci :-)
Hana Rypáčková
Asi si vezmu rovnou plnou lžíci....
Zuzana Pivcová
Moc dobrý recept. Tenhle článek jsem si po 6 letech už vážně nepamatovala. Má platnost trvalou.
ivana kosťunová
Výborný recept
Anna Potůčková
Vynikající a bezkonkurenční recept! Ani po 6ti letech nikdo lepší recept nenapsal !
Eva Mužíková
To je ta správná cesta.
Elena Valeriánová
Bezva recept, jen by se měl u lékaře dávat na předpis třeba k lékům na tlak.
Libuše Křapová
Danko, všimla jsem si, že je ten recept starý už nejméně šest let. Škoda, že se zřejmě k mnoha lidem ještě nedostal, mně připadá velmi dobrý a chutný :-) Tak hezký nový rok :-)
Jaroslava Handlová
Občas stojí zato sáhnout do archivu. Dobrá mňamka přetrvá věky, jen se na ni nesmí zapomínat - dobrou chuť po celý rok 2020!
Dana Puchalská
Ano je to fakt parádní recept. Stálo by za to nechat si jej vytisknout a dát na nástěnku v kuchyni.
Dana Kolářová
Zuzano, Olgo, Jano, Marie, souhlasím, báječný recept a určitě stojí zařadit jej do svého jídelníčku.
Zuzana Pivcová
Čekala jsem opravdu nějakou kuchařinu, ale o to milejší bylo poznání, o jaký recept jde. No, vzhledem k tomu, že jsem celkově nevalná kuchařka, tak i tady mám ještě co dohánět! :-)
Jana Šenbergerová
Skvělý recept! Už léta používám, proto vřele doporučuji. A nevadí, když občas některá ingredience chybí. Někdy se všech nedostává, přesto to na výsledku nic nemění, nechybí-li ochota a láska.
Olga Štolbová
Jsem pro - určitě se budu snažit tenhle recept denně používat, snad nás bude co nejvíc. Díky...
Marie Novotná
Tak tohle je ten nejlepší recept na celém světě!,Už ho mám v kuchařce na prvním místě.Udělám všechno,aby se mi to nokdy nepřipálilo.Díky.