Jak si upéct jednoduše a levně
vlastní chléb bez domáćí pekárny

Jak si upéct jednoduše a levně
vlastní chléb bez domáćí pekárny

22. 1. 2014

Chléb bez hnětení - jak na to?

Nasypu do mísy 3 hrnky obyčejné hladké mouky, 1 malou lžičku sušeného droždí, 1 nebo 2 lžičky drceného kmínu. Zamíchám vařečkou a přidám 1,5 hrnku vody. Zamíchám vařečkou, aby se těsto spojilo, přikryji utěrkou a nechám 8-12 hodin odpočívat. Těsto na chleba zadělávám brzo ráno a peču večer, i když nejlépe je asi zadělat těsto na noc a ráno péct.

Těsto po vykynutí vyklopím na pomoučený vál a pomoučenýma rukama uplácám obdélníkovou placku asi 3 cm tlustou, přikryji utěrkou a nechám 15 minut odpočívat. Pak překlopím do středu vrchní díl placky, pak spodní díl a pravou a levou stranu placky, přikryji utěrkou a nechám odpočinout. Zapnu troubu na 230 stupňů a dám do ní nahřát ohnivzdornou mísu (pekáč) i s poklicí na 30 minut. Horkou mísu vyndám a vložím do ní vykynutou šišku, přiklopím a dám do trouby péct.

Peči při 230 stupních 30 minut, pak sundám poklici a peču dalších 15 minut. Budete překvapeni, jak chutný křupavý chleba dokážete upéct v ceně surovin do 15 korun. Jednoduše a bez domácí pekárny!

 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Růžena Antlová
mouku lze nahradit i žitnou jen to vyjde dráž.
Ludmila Vacková
Určitě také vyzkouším. Nahradím část hladké celozrnnou moukou.
Jana Šenbergerová
To je zajímavé, jen ta hladká mouka mi tam trochu vadí.
Svatava Páleníková
Prima recept, vyzkouším.
Marie Novotná
Tento recept mohu doporučit.Já ho dělala už před 20ti lety,když se učila dcera v Pardubicích a vozila ho ženám do kuchyně.A pekla na plechu.Před pečením potírám chleba slanou vodu.Může se potřít i během pečení.Asi 15 min na 230 a potom dopékám jen na 170.Do trouby ještě přidávám malý kastrůlek s vodou,aby byl chleba ve vlhkém teple.Ještě je dobré zadělat místo vodou pivem,stačí to nejlacinější.A nebo nadělat malé bochánky-něco jako kaiserky.Můžeme posypat slunečnicovými,dýňovými nebo sezamovými semeny.