Jak si upéct jednoduše a levně vlastní chléb bez domáćí pekárny
FOTO: autorka

Jak si upéct jednoduše a levně vlastní chléb bez domáćí pekárny

22. 3. 2020

Možná se tento recept na doma upečený chléb bude právě teď hodit. Je to jednoduché a výsledek více než dobrý.

Chléb bez hnětení - jak na to?

Nasypu do mísy 3 hrnky obyčejné hladké mouky, 1 malou lžičku sušeného droždí, 1 nebo 2 lžičky drceného kmínu. Zamíchám vařečkou a přidám 1,5 hrnku vody. Zamíchám vařečkou, aby se těsto spojilo, přikryji utěrkou a nechám 8-12 hodin odpočívat. Těsto na chleba zadělávám brzo ráno a peču večer, i když nejlépe je asi zadělat těsto na noc a ráno péct.

Těsto po vykynutí vyklopím na pomoučený vál a pomoučenýma rukama uplácám obdélníkovou placku asi 3 cm tlustou, přikryji utěrkou a nechám 15 minut odpočívat. Pak překlopím do středu vrchní díl placky, pak spodní díl a pravou a levou stranu placky, přikryji utěrkou a nechám odpočinout. Zapnu troubu na 230 stupňů a dám do ní nahřát ohnivzdornou mísu (pekáč) i s poklicí na 30 minut. Horkou mísu vyndám a vložím do ní vykynutou šišku, přiklopím a dám do trouby péct.

Peči při 230 stupních 30 minut, pak sundám poklici a peču dalších 15 minut. Budete překvapeni, jak chutný křupavý chleba dokážete upéct v ceně surovin do 25 korun. Jednoduše a bez domácí pekárny!

 

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarmila Magicgiant
Nenašla jsem tam sůl, ale to jen asi vypadlo, jinak to vypadá suprově a jednoduše. Díky za recept.
Jiří Hradecký
Také já peču chléb bez pekárny a hnětení, ale ještě jednodušeji. Rovněž já dávám 3 hrnky mouky, ale 2 hrnky hladké pšeničné a jedem hrnek žitné. Stejně tak 1 lžičku sušeného droždí, 1 lžičku drceného kmínu a 1 lžičku soli. Nasucho směs zamíchám a poté při stálém míchání přidám cca 1,5 hrnku vlažné vody. Po vymíchání přikryji utěrkou a nechám 8-12 hodin kynout. Po vykynutí rozehřeji troubu na 230 stupňů i svloženou skleněnou miskou s poklicí. Po dosažení potřebné teploty misku vyndám a vložím do ní vykynuté těsto , které na závěr popráším moukou. Protože nemám rád moc tvrdou kůrku, peču celou dobu s přiklopeným víkem 50 minut. Po upečení vyklopím na utěrku a nechám vychladnout.
Dana Novotná
JE super, že je to na hrnky. Myslím, že každý ví, že hrnek je čtvrt litra. O to je to jednodušší. Jak seženu kvasnice, určitě upeču.
Květuše Pinkasová
Růženko, vypadá suprově a určitě se o Tvůj chlebový recept v těchto dnech pokusím.
Zdenka Hoffmanová
peču chleba už 5 let žitný kvásek je nejlepší nejsou potřeba kvasnice stačí přikrmovat pravidelně- chleba už nekupuji několik let ( recepty jsou jen stačí hledat) žitná mouka a pak stačí hladká běžná mouka
Zdenka Jírová
Jak jsem už psala, recept se mi líbí, rozhodla jsem se ho dnes vyzkoušet. V ranních hodinách jsem šla do Billy nakoupit potřebné. Nemám doma žádné nadnormativní zásoby mouky ani jiných potravin, tak jsem chtěla jen koupit hladkou mouku a droždí. Bohužel, ani jedno nebylo, zíral na mne jen prázdný regál. A droždí neměli ani čerstvé ani sušené. Tak až někdy příště.
Jarmila Fialová
Také jsem ho dřív pekla,je výborný.Přidávala jsem slunečnicová semínka.
Zdenka Jírová
Už jsem o domácím chlebu také uvažovala, měla jsem také recept, budu ho muset najít a porovnat. Děkuji za inspiraci.
Eva Mužíková
To skládání musím asi zkusit v praxi, až bude placka přede mnou. Díky Jaroslavo, snad mne to trkne..:)))
Jaroslava Švecova
Tento chleba již peču dlouho a je moc dobrý, pokud ho nesnite hned, tak je výborný i druhý den. Zadělávam večer a ráno pecu. To přeskládání je jednoduché, obdélník slozim ze shora, z dola a pak z jedné a druhé strany.

Zpět na homepage Zpět na článek