Perníková vajíčka

Perníková vajíčka

31. 3. 2015

Velikonoce se blíží, tak jsem upekla pro koledníky perníková vajíčka.

Těsto:
140 g moučkového cukru
2 vejce
100 g hery
2 lžíce medu
2 lžičky perníkového koření
1 lžička sody
400 g hladké mouky
citronová kůra

Na ozdobu bílková poleva. Bílek utřeme s moučkovým cukrem.


Zpracujeme vláčné těsto, vyválíme silnější plát a vykrájíme vajíčka. Pečeme při 180 stupních  asi 20 min.
Po vychladnutí ozdobíme bílkovou polevou. Tyto perníčky vydrží dlouho vláčné. Pokud se nesnědí.

Tak veselé Velikonoce! A dobrou chuť!

recepty
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Miluše Hasenohrlová
Děvčata,děkuji za ohlasy.To potěší.Vandi to víš, že bych napekla perníčky pro vás, ale do Poděbrad nejedu :-(((,tak někdy příště ......
VANDA Blaškovič
Miluško, co to tady voní?? Jo perníčky! Ty se nezkazí, vem jich pár do Poděbrad a já vezmu vyšívaný....:))
Alena Vávrová
Mílo, moc se mi to líbí, vnučkám bych udělala velkou radost, perníčky milují. Možná se přidám ;-).
Dana Kolářová
Šikovný nápad a zdobení.
Marie Magdalena Klosová
Mňam!
Zuzana Pivcová
Perníčky jsou milé a i60 se mezi nimi zvlášť vyjímá.
Jana Šenbergerová
Nejen hezká, ale i voňavá a chutná. Koledníci budou mít radost. :-)
Hana Rypáčková
Naše děti milují taky nejvíc perníčky...Dělám jim ovšem i beránky a zajíčky,kupuji nová a nová zvířátka.Máš je moc povedená , ta vajíčka...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.