Jak jsem rozsvěcela vánoční okno

Jak jsem rozsvěcela vánoční okno

29. 11. 2015

Jednou takhle před začátkem adventu jsem se přemluvila, že než naaranžuji do okna vánoční iluminaci, přeci jen dříve než samotné okno z obýváku do ulice umyji i žaluzie (od much).

Vyndám z okna četné rostlinstvo, do vědérka si napustím teplou vodu, kydnu jaru, dojdu do špajzu, ohnu se potmě za dveře do kouta, vezmu jako láhev s octem, šplíchnu, namočím hadr, napěním, přistavím štafle, vylezu, MYJI - z obou stran žaluzie. Nechám oschnout, aby se mi pak neslepily, mezitím se zešeří (no ona byla i tehdy celý den spíš tma). Když beru v koupelně okenu a čistý hadr, tak jdu kolem linky, vezmu tu láhev jakože s octem, že ji dám zpět do špajzu - a nazdar sokole - on to byl slunečnicový OLEJ! Nehnu brvou, no tak to mám i nakonzervované, co?! Vytáhla jsem žaluzie nahoru a kupodivu, sklo jsem ani umaštěné neměla, vyleštila jsem ho okenou dobře.

No a pak jsem teprve vyndala ze skříně vánoční kometu. Vysypu to vše z obalu na parapet a chybí mi jedna přísavka s háčkem. Tak přerovnám celý skříňový nástavec, kde mám uloženy vánoční dekorace asi tak za 50 let zpátky a NIC. Pak si na to vezmu konečně brejle a přísavku najdu zaháknutou někde uprostřed vánoční komety. A pak to pověsím nejdřív tak, potom opačně, aby byl více schovaný kablík, rozsvítím, vrátím kytky, rozestavím figurky. Vyfotím. UFF!! Konečně i u mě Vánoce, vánoce přicházejí!

P.S. Už jsem se na to byla podívat za tmy i zvenčí, ženská jedna marnivá.  

Hodnocení:
(4 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
petr stejskal
Pro Zdenu. Veverka umí taky skákat ze stromu na strom, A louská svými zoubky oříšky. Umíš to taky?
petr stejskal
To není Ali marnivost,to je jen spokojenost nad svým dílkem. Jinak by to byla zbytečnost. Hezký Štědrý večer.
Hana Práglová
Čtu až nyní. Škoda,že tak pozdě a že jsi tak daleko.Pozvala bych tě na na "brigádku".takové okýnko bych taky brala,ale v paneláku???? Doufám,že sis dokoupila olej,aby nechyběl na kapra
Dana Kolářová
Alo, nakonec vše dobře dopadlo a okno se vánocemi rozsvítilo.
Zdenka Jírová
Právě dnes jsem dělala stejnou práci. Na mytí oken si musím vzít štaflíky, a tak nahoru . dolů. připadala jsem si jak veverka. Tu ale asi nebolí nohy, což mně ano. Okna ale jsou nazdobená a nohy budou zítra zase fit.
Soňa Prachfeldová
Výborná příprava, okno září !
Marcela Broumová
Útulné okno, nápaditý název a ta realita, než bylo uklizeno. Dokonalý vánoční článek.
Dagmar Bartušková
Oprava.: soustu
Dagmar Bartušková
Když jsem kdysi pekla perník, "poslepu" jsem sáhla pro cukr a zadělala těsto.Po upečení byl perník krásně nadýchaný, žádná slitina. Hned jsem dítěti zakrojila a čekala na pochvalu. Jaké bylo mé překvapení, když po prvním spoustu perník odsunul, a řekl, že už nemůže. Začala jsem pátrat, proč? No jasně, ten nadýchánek byl pěkně slaný, a potomek mi nechtěl zkazit radost!
Helenka Červenka
Alenko, máš krásné vánoční okno s krásnými orchidejkami!!!

Zpět na homepage Zpět na článek