Je jaro, rozkvetla mi lampa!
FOTO: autorka

Je jaro, rozkvetla mi lampa!

24. 5. 2016

Tuhle lampu mám již hodně dlouho. Její teplé světlo dovede navodit v pokoji příjemnou atmosféru, ale už mi za ta léta trochu zevšedněla. S radostí jsem uvítala návod na takovou zvláštní obnovu. Stačilo vybrat z mé více než čtyřicetileté sbírky hromádku barevných knoflíků. A s tavnou pistolí si dovedu už také poradit.

Nejdříve jsem si na horní části lampičky knoflíky trochu rovnoměrně uspořádala podle barev a velikostí a postupně je od středu nalepila. Pak přišly na řadu boční části. Vše jsem nechala pěkně zaschnout a pak už jsem se nemohla vynadívat na tu změnu. Lampa prostě rozkvetla! A co teprve večer, když jsem ji rozsvítila.

Všem šikovným íčkařkám posílám foto a vřele doporučuji, pokud máte někde odloženou nějakou okoukanou a trochu ošuntělou lampičku, zkuste si ji ozvláštnit, třeba těmi knoflíčky, a ona vám za to rozkvete, jako to dokázala ta moje.

bydlení hobby
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Staňková
Kryt lampy je pouze plastový a jde jednoduše sundat. Stačí ho jen namočit v mydlinkové vodě, krátce opláchnout sprchou a nechat po odkapání uschnout. Je pravda, že lepidlo z tavné pistolky vodu moc nemiluje, ale když nějaký ten knoflík odpadne, není problém ho znovu přilepit zpět.
Dagmar Bartušková
Lampička vypadá moc pěkně, ale ta údržba, když na ni dosedne prach!
Hana Rypáčková
Knoflíky opravdu zdobí...
Anna Čípová
Dobrý nápad. Obdivuji odvahu na provedení .
Lenka Hudečková
Je to krásné, originální, jste dobrá, že máte trpělivost. *****
Lidmila Nejedlá
Je to hezké, jste šikovná, paní Naďo.
Zdenka Jírová
Mám doma úplně stejnou lampičku, pokusím se s ní něco udělat- Díky za dobrý nápad.
Zuzana Pivcová
To je hezké, jak se dá zdánlivě nezajímavý předmět vylepšit. Já bych ten nápad neměla.
Jana Šenbergerová
Výborný nápad. Lampa vypadá jako rozkvetlý stromek. Moc se vám povedla.
Květoslava HOUDKOVÁ
Dík za inspiraci - knoflíky-mnohé rarity ještě po babičce, mamince atd. mám, na stojací lampě 2 světla = pokusím se vylepšit. Jen mne napadá: Kolik lamp by vylepšila Hana Zaňáková =zpěvačka Lucie Bílá?, která má doma v Otvovicích vlastní "Sbírku knoflíků". Také pro ni mám nastřádanou krabičku, někdy jí předám před účinkováním v Praze.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.