Místo mého srdce: Český Krumlov
FOTO: autorka

Místo mého srdce: Český Krumlov

1. 3. 2017

Vždycky jsem si myslela, že město Olomouc, kde jsem se narodila, je pro mne nejhezčí místo. Postupem let jsem objevila spoustu krásných míst v naší České zemi i s její krásnou přírodou.

Byla jsem několikrát i v zahraničí, ale vždycky jsem tušila, že jsem ještě nepotkala Místo mého srdce. Samozřejmě jsem jich měla více, ale o tomto kousku země jsem slyšela často a toužila jsem se sem podívat. Přání se mi splnilo a já okouzleně vstupovala do Českého Krumlova v Jižních Čechách, který je mimořádným architektonickým skvostem a je zapsán na listině světového kulturního dědiství UNESCO. Toto magické město splnilo všechny mé představy a ještě více. Procházeli jsme uličkami, fotografovali a nemohli jsme odtrhnout oči od té krásy.

Pak jsme navštívili i přehradu Lipno, kde jsme byli ubytovaní v kempu, České Budějovice a zámek Hlubokou nad Vltavou. V rámci dovolené jsme měli  dostatek času si vše pořádně prohlédnout a prožít si pěkné dny. Někdy bych se do tohoto kraje ještě ráda podívala, vždyť jsem zde zanechala část svého srdce.

P.S. Bohužel, další fotky mi nejdou vložit.

Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Mám na svém profilu stejně pojmenovaný článek, jen Město mého srdce....
Jaroslava Handlová
Český Krumlov jsem si před mnoha lety zamilovala na první pohled. To i přesto, že byl tehdy poněkud zchátralý. S každou další návštěvou se mi vždy zdál krásnější. Na opravách se tam po r. 1989 odvedl velký kus práce. Líbí se mi atmosféra tohoto unikátního města.
Anna Potůčková
K tomuto městu mám také vztah. Zde bydlel manželův bratr do doby než zemřel. Od něj tu pak máme jeho ženu i jejich děti. Několikrát jsme byli u nich na dovolené. Je to krásné město v krásné krajině
Květoslava HOUDKOVÁ
Bydlela jsem (1968-1975) poblíž Čes. Krumlova, který se však turist. nádheře nepodobal (z domů padalo zdobení, cihly, chůze po "kočičích hlavách", chlad z otevřených/rozkopaných sklepů atd. Pokud mi zdraví dovolí, chci si sehnat nocleh a 3 dny být: Č.Bud.-Č.Kr.-Kaplice
Ladislav Vesecký
Moc hezké město. Oslavy růže, nádhera.
Jana Kořítková
Viděla jsem krásné fasády, úzké uličky, stylové hospůdky, řeku, která čaruje. Lidé mi nevadili, s těžkým srdcem jsem odjížděla, abych za pár dní přijela zase. Omamné jako víno.
Eva Mužíková
Hezkè vyznání..
Jana Šenbergerová
Tam jsem, bohužel, nebyla, ale ještě není všem dnům konec, aspoň doufám. Mě jste přesvědčila, že může chytit za srdce.
Anna Čípová
Český Krumlov a jeho okolí je krásné. Jen té komerce kdyby tolik nebylo.
Naděžda Špásová
Je to už hodně let, co jsme byli v Českém Krumlově, ale dodnes si pamatuju, že se mi tam moc líbilo.

Zpět na homepage Zpět na článek