Žába, had či škorpion aneb co všechno se vaří ve světě
Kukuřičné cigáro kouří domorodec v Barmě. FOTO: CK SEN

Žába, had či škorpion aneb co všechno se vaří ve světě

29. 8. 2020

Žáby, hadi, škorpioni, kobylky, potkani, pavouci – to vše se může objevit jako vybraná pochoutka na talíři během cest po Asii a dalších kontinentech. Některé speciality jsou jen pro otrlé, na jiných si pochutnáte.

V thajském Bangkoku na ulici Khaosan road můžete ochutnat kobylky. Když jsou dobře upečené, chutnají docela dobře. Jen je třeba jim utrhnout nožičky, ty mohou poškrábat krk a hltan. V Malajsii zase servírují žáby, nejlépe chutnají na kari. Nejdříve žábu nasekají na kousky, přidají omáčku wok, kousky oříšků a obrovské chilli papričky. Vše se párkrát zamíchá a je hotovo.

A co třeba pečený potkan? Takovouto „pochoutku“ si může cestovatel dopřát v Barmě. Když ho nabídnou poutníkovi, který byl týden bez masa, může se stát, že neodolá. Na stolech místních lidí se objevují také kobylky, švábi a brouci, které připravují na pánvi wok. V Barmě rozhodně vynechejte místní kukuřičné doutníky, jedná se totiž o nejhorší kuřivo na světě, které dokáže turistu i prohnat. Ale vypadají lákavě a kouří je zde i ženy.

Vietnam a Filipíny
Pavel Fellner ve Vietnamu na ostrově Unicorn ochutnal také hada na kari. S oblibou ho na počkání připravují v deltě řeky Mekong. Jídla se není třeba bát, hlava s jedovatými žlázami se před přípravou odstraní. Připravují ho různě, velmi chutný je například had na kari, dušený na kokosovém mléku s cibulí, zázvorem a koriandrem. Hadí maso je jemné, chutná jako něco mezi kuřetem a rybou. Jen pozor, had má hodně kostí! Také hadí srdce s krví je vyhlášenou vietnamskou pochoutkou. Ovšem jen pro otrlé! Ti se mohou na Filipínách „pustit“ i do balutu. Jedná se o nevylíhnuté káčátko uvařené ve skořápce. Že je to nemorální? V Indii je zase nemyslitelné jíst hovězí maso. Z balutu se jí jen embryo, někdy se podává s octovým nálevem a v pikantní omáčce. Chutná jako vybraná francouzská paštika.

Žabí džus, bourec morušový a pálenky
V Peru je jednou z nejbizarnějších specialit „jugo de rana“ – žabí džus. Ve stánku s ovocem a zeleninou si vyberete příchuť – avokádo, banán, jablko, pomeranč, mango či guavo. Prodavačka vše nahází do mixéru, přidá malou žabku z terária. Přihodí ji k ovoci, přikryje poklop a mixér pustí. Za 30 sekund máte džus v plastovém kelímku. Je to prý vynikající lék na migrénu, anémii, pomáhá léčit bronchitidu a vyživovat mozek. Čína je proslavená jak vynikajícím jídlem, tak i nejroztodivnějšími výstřednostmi. Na slavné ulici Wangfujing v Pekingu je možné ochutnat bource morušového, velké masité pavouky, škorpióna, larvy, penis bůhví z čeho.

Speciální kapitolou jsou pálenky z různých koutů světa. Jednou z nejhorších je nejlevnější čínská rýžová pálenka. „Je tak odporná, že ani v deseti lidech jsme nebyli schopní vypít láhev s obsahem tři deci. Podobná, třtinová, se vyrábí v palírně na ostrově Flores. Dělají ji ve dvou kvalitách, jedna se nedá pít vůbec, pro druhou platí to samé. Raději jsem ji nenápadně zapomněl v palírně. Úplně nejhorší na světě je ovšem barmská pálenka plná škorpionů a jedovatých housenek. Tu mám doma stranou pro návštěvy, kterých se chci rychle zbavit," říká Pavel Fellner z cestovní kanceláře SEN, která vozí turisty do 150 zemí světa.

Ti nejodvážnější cestovatelé ovšem mohou vyzkoušet i další extrémní zajímavosti, jako jsou velbloudí moč či žaludek. Ale Evropanům se to spíše nedoporučuje.

Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Danka Rotyková
Všechna jídla vařená v rámci Evropy beru, tedy kromě anglického pudinku. V Asii už bych měla problém, nemám k jejich kuchyni kladný vztah kvůli jejich masitým pochoutkám z mokrých trhů. Pro mne je to nechutné.
Margita Melegova
Nemusim mit vsechno co vidim, zustanu u nasi kuchyne.
Jan Bratan
Nejlepší jídlo co jsem chutnal bylo na Sri Lance minuly rok. Mají nejlepší kuchyni podle mě - viz http://www.exotickapriroda.cz/blog/clanky/tajemstvi-srilanske-kuchyne-v-cem-je-vyjimecna - fakt jen doporučuju
Svatava Páleníková
Asi bych všechno neokusila, ale řekla bych, že ta jídla jsou zdravější, než ta naše čeká, byť dobrá, kuchyně.
Jana Šenbergerová
Vědomě jsem jedla jen hlemýždě a nutrii. Až po jídle jsem se dověděla, že jsem jedla žabí stehýnka, vránu, psa. Všechno mi chutnalo. Ale co se na talíři hýbe, to nemusím.
Květoslava HOUDKOVÁ
V sobotu asi pojedu s mladými na "Festival chutí ze světa". Byli v lednu na Srí Lance, nedávno v Římě - tak -pod jejich velením- možná něco ochutnám? - ale pohnout se to nesmí!
Alena Tollarová
Žabí džus ... teda fakt nemusím mít všechno!
Elena Valeriánová
Ráda sleduji v televizi pořad S kuchařem kolem světa. Co ten, s odpuštěním, sežere to hlava nebere. Já ráda ochutnávám cizokrajná jídla, ale popisované delikatesy bych do sebe určitě nedostala. Ale jak se říká: jiný kraj, jiný mrav. Je pravda, že jsem nikdy nebyla v tak exotických zemích, nebyla jsem v Číně, ve Vietnamu, na Filipínách ... atd. Tam bych se asi velmi rychle stala vegetariánem. Když ukazují cizokrajná tržiště, tak mě fascinuje zelenina a ovoce. A je to vyřešené.
Marie Seitlová
Já jezdím do světa poznávat, ale na talíři exotiku nemusím. V Číně si to známí dávali, ale já to odmítala.
Květoslava HOUDKOVÁ
Ať svět - i zvědaví Češi - jedí co chtějí. Přes 70 r. jsem už "přežila" s českou stravou - tak ji budu jíst i nadále (hlavně, aby se lepšila kvalita). Občas - jen vidět - obrázky v TV je na zvracení!

Zpět na homepage Zpět na článek
Zavřít reklamu