Poznáte toto nádraží?

Poznáte toto nádraží?

2. 8. 2017

Nádraží se nachází ve vesnici, ležící v atraktivní krajině v podhúří známých českých hor. Na západním okraji vesnice stojí zámek. K zámku patří jedna z nejznámějších jízdáren, pořádají se zde výuky jízdy na koních a ubytování je zajištěno v zámkových apartmánech.Obcí prochází cyklostezka a modrá turistická trasa. Jízdárna je napojena na hustou sít cyklostezek, které jsou propojeny i se stezkami v sousedním Rakousku.

Velkou zajímavostí obce je, že v jejím katastru byly nalezeny tři železné meteority. První byl místním rolníkem vyorán roku 1829 a vážil 58 kg. Nejdříve sloužil  jako patník u brány zámku,  později byl převezen do muzejních sbírek do Prahy, Vídně, Berlína a Chicaga. Zbytek je dnes uložen v Národním muzeu. Druhý meteorit byl vykopán nedaleko vesnice v roce 1889 (váha 1 kg) a třetí v roce 1925 (váha 6 kg).

Nápověda:

Líbí se Vám jména Bohumil a Bomumila?

 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Bohužel tato místa neznám, ale podle nápovědy (dík, Miluško!) našla na Wiki hned.
Zuzana Pivcová
Díkybohu jsem to našla.
Jana Kovářová
Nádraží jsem našla, foto z jiného pohledu. Zajímavé, jak se měnil název obce v průběhu let.
ivana kosťunová
Našla jsem též. Dobrá nápověda.
Mirek Hahn
Nepoznám ale našel jsem... Moc pěkné nádraží.
Alena Tollarová
Tuhle bohu milou ceduli bych si potřebovala vyfotit do sbírky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.