Dáma českého herectví
Zdroj fotografie: celebrity.instory.cz

Dáma českého herectví

28. 3. 2018

V minulých dnech oslavila své osmdesátiny paní Jana Hlaváčová. Narodila se 26.3.1938 v Praze.

Mefistofela z filmu "Kam čert nemůže ",  Anděla Hrachová v tv. seriálu "Byl jednou jeden dům", Tonička z "Básníků", Alžběta v tv. seriálu "Dokonalý svět ", to jsou pouze náhodně vybrané postavy a postavičky, které v průběhu uplynulých let vytvořila - snad i trochu k obrazu svému. Alespoň my, diváci, jsme si ji s těmi postavami ztotožnili.  Byla členkou souboru Národního divadla a od roku 1994 působila v Divadle na Vinohradech. Jejím melodickým altem k nám promlouvá ve svých filmech Claudia Cardinale.

Já zde ale nechci vypočítávat a hodnotit její role filmové, televizní,  divadelní, ani dabingové. To je práce divadelních historiků.

Já bych vám ráda představila paní Hlaváčovou z té méně známé stránky- jako skvělou zpěvačku a šansoniérku.

S manželem Luďkem Munzarem nazpívala tuto půvabnou vánoční píseň. Škoda, že se objevila pouze ve vánočním televizním pořadu.

Píseň z dílny Petra Hapky a Pavla Kopty

A Píseň samotářky, ze které mi běhá mráz po zádech.

Pro své herecké,pěvecké i lidské kvality pro mne byla a vždy bude dámou českého herectví. Dovolím si zde popřát paní Janě Hlaváčové hodně síly, aby se dokázala vyrovnat s vážnou nemocí, a hodně lásky. Včetně té naší - divácké.

 

 

osobnosti
Hodnocení:
(5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
V neděli jsem viděla starší setkání Na plovárně s Janou Hlaváčovou, už z roku 2012. Lituji, že se dnes už nemůže veřejně ukazovat. Jako dvojice si těchto manželů nesmírně vážím. Nejsou poplatní době a stojí při sobě v dobrém i zlém. Děkuji za krásnou připomínku jejího lidství i umění. Moc mi to dalo.
Jana Kollinová
Ivano, máš výjimečný cit nabídnout to nejúžasnější co česká (československá) tvorba vytvořila a Jana Hlaváčová je perla a její Píseň samotářky je stejně dojímavá a rozdávající se jako písně Edith Piaf. Píseň je poselství, ale jen pro vyvolené.
Zuzana Pivcová
Mám to opravit?
Eliška Murasová
Ivano, díky, ty písně neznám, moc mě těšilo si je poslechnout. Píseň samotářky, naprostý úžas!
Libor Farský
Ivanko, skvělé. Moc děkuji !!!
ivana kosťunová
Ale ono to není od věci : Elina Makropulos byla její slavná role. :))
ivana kosťunová
A to jsem to po sobě několikrát četla !
Jitka Hašková
Tak se vám podařilo z ní udělat Makropulos, takže oslavila 380 let? Přeji jí hodně zdraví, to potřebuje především.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.