Kde najdete tuhle krásnou kapličku?
Foto: archiv autorky

Kde najdete tuhle krásnou kapličku?

10. 5. 2018

Vážení přátelé.

Přemýšlejte, kde se nachází tato krásná kaplička sv. Antonína. Najdete ji na tzv. kulatém kopci. V roce 2012 prošla důkladnou a citlivou opravou. Obec, o které je řeč, je velice malebná a nachází se v jižních Čechách. I celé okolí je protkáno památkami na jejich nejslavnějšího rodáka spisovatele K. Klostermanna.

V obci se nachází i kamenná rozhledna, která také nese jeho jméno. Dříve sloužila svému účelu ---byla určena pouze pro vojenské účely. 

A právě tahle oblast je známa i svým absolutně čistým vzduchem. Také zde rostou nádherné smrky, které jsou proslulé svým rezonančním dřevem. A  to je mezi mistry houslaři velice žádané. Nejen u nás, ale i v zahraničí.

A jestliže jste tam ještě nebyli, tak to napravte. Je tam krásně nejen v létě, ale i v zimě.

Pobyt tam vám všem z vlastní zkušenosti vřele doporučuji.

Jsou tam trasy jak pro pěší turistiku, tak i pro milovníky cyklistiky. A možnost pěkného ubytování.    

A ani při jednodenním výletě tam určitě nikdo z vás hladem a žízní nebude trpět. Protože kolem dokola je spousta míst s občerstvením.

Foto je z mého soukromého archívu.

cestování Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Seitlová
Podařilo se mi najít, vrch i obec se jmenuje stejně.
Hana Rypáčková
Evo M. , to je proto, že jsi za mnou ještě nepřijela .
Věra Ježková
Danko, bez nápovědy bych nevěděla.
Miluše Hasenohrlová
Našla a rychle.Výborná nápověda.
Jana Šenbergerová
Už jsem tu pěknou rotundu našla. Čekala bych, že tam porostou jiné stromy, které se také hodí na housle.
Eva Mužíková
Já vůbec netuším:((((
Alena Vávrová
Sice jsem tam ke své lítosti nikdy nebyla, ale šumavu mám dost procestovanou prstem po mapě a kapličky mne zajímají. Takže vím.
Zuzana Pivcová
Vzpomněla jsem si na knížku Mlhy na Blatech, kterou jsem četla někdy v pubertě u své pratety o prázdninách. Taky jsem v tomhle kraji nebyla, ale už vím. Obec i kopec nebo horu.
Alena Tollarová
Když jsem tam byla, nebyla na blatech mlha, ale spustil se strašný liják a byla bouřka. Ještě že jsem si dala borůvkové knedlíky. Na jednodenní výlet to od nás určitě není.
Hana Rypáčková
Já to vím / samozřejmě a nepovím....

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.