Jeden den naší kočičky
Foto: autorka

Jeden den naší kočičky

6. 6. 2018

Jmenuje se Bíša. Vzali jsme si ji jako asi dvouletou před čtyřmi lety z útulku. Básničku, kterou jsem o ní napsala (Něha váží tři a půl kila), už nejspíš nepřekonám. Napadlo mne ale, že bych mohla zdokumentovat její jeden den. Vybrala jsem si pátek 1. června.

V příloze uvidíte fotky Bišinky s časem a komentářem. Samozřejmě za jeden den nepředvedla všechny své kousky. Nesedla si na běhoun před kuchyňskou linku, jak to dělává, když chce jíst – říkám tomu, že je v kantýně. Neusnula na klíně páníčkovi sedícímu v křesle v ložnici. Nelehla si mi nad hlavu na opěradlo křesla, z něhož se dívám na televizi. Ani mi toto křeslo neobsadila, takže jsem nemusela do toho ve druhé řadě u zdi. (Přece ji nevyhodím, zvlášť, když spinká.) Nepřišla k páníčkovi na psací stůl, když psal na notebooku; nezalezla za svetry do skříně. Nestihla jsem ji vyfotit, když běhala úprkem po bytě. Často mi mizela ze záběrů, měnila pozici ve chvíli, kdy jsem na ni namířila fotoaparát. A to je vlastně dobře. Není cvičená. Je svá. Kočičí.

Bišinko zlatá, bylo krásné prožít s tebou den intenzivněji než jindy. Mám tě moc ráda.

 

 

 

 

 

 

Můj příběh soutěžní příspěvek
Hodnocení:
(4.9 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Článek o kočičkách si vždy ráda přečtu / ale i o pejscích/. Sama mám 2 kočičky, tu starší už 11 let z útulku a druhé jsem se ujala od rodiny, která na ni neměla čas ani asi chuť se o ni starat. Tu mám 4 roky. Už jsem o nich, ale i o jiných kočičkách jsem sem psala. Jsou to roztomilé společnice, bez nich bych se neobešla. Jak teď píši toto povídání, nacpala se do košíku na papíry u PC ta větší - ragdoka. nevím, proč se cpe do tak malého košíku, ale ona je se mnou ráda.
Věra Ježková
Ali, mám radost, že tě Bišinka rozezpívala. Na písničku si ale nevzpomínám.
Alena Tollarová
Tohle už sice není koťátko, ale stejně jsem si hned začala prozpěvovat - Kotě se má, kotě se má, to má zkrátka časy zlatý ... pamatujete?
Věra Ježková
Děkuji. :-)
Marcela Pivcová
Zvířecí vyprávění mne vždycky zaujme a zvířecí fotky jsou většinou krásné a hlavně přirozené. Kočka si nikdy pro krásný úsměv nemusí říkat "sýr" a na povel se nebude spokojeně rozvalovat. To musí ona sama chtít! Myslím, že já mám v počítači ze všech fotek nejvíc právě kočičích.
Lidmila Nejedlá
Věrko, to je reportáž ze života madam kočky Bišiny, kde jste vy dva jejími společníky. Líbí se mi to.
Věra Ježková
Děvčata, děkuji i vám za milé ohlasy.
Pavlína Koláčková
Milá paní Věruško. Mám kočičku Berušku. Je jí 11 roků, ale pro mne je to stále kotátko. Vaše fotogalerie je skoro stejná jako ta naše. Přeji Bišince i Vám hodně krásných dnů.
Blanka Macháčková
Já nejsem majitelem žádného domácího mazlíčka. Z fotografií ale vidím, jak moc vám přirostla k srdci. Tak ať vám dlouho dělá radost.
Marie Doušová
Také jsme měli kocourka /Čamsíka/, kterého někdo v krabici vyhodil na silnici. Moje tenkrát malá dcerka se ho ujmula a tak jsme ho vzali do rodiny . Byl to hrozný tulák ,ale náš mazel ,který občas ze svých toulek přišel dost otrhaný. Jednou měl natržené ucho a jindy se připlazil a měl horečku a už jsme si mysleli, že nám umře. Ale zvěrolékař mu každý den píchal penicilín a on se za 5 dní otrkal a už zase šťastně běhal a začal se více zdržovat doma. Nebyl mu ,ale přisouzen dlouhý život ,když už u nás byl 5 let, tak se zase večer vydal na své toulky a už se nevrátil. To stálé čekání bylo nesnesitelné,ale nakonec jsme museli mističku, a vše co našemu kocourkovi patřilo odstranit a dodnes se na něj vzpomíná. Proto mě tento článek trochu rozesmutnil a foto připomnělo našeho kocourka. Ať Vám dělá pořád radost.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...