Koupel v ledovcovém jezírku
Foto: autorka

Koupel v ledovcovém jezírku

31. 8. 2018

Jak jsem již napsala, výstup na čtyřtisícovku jsme neuskutečnili kvůli počasí, ale to se občas stává. Nesmutnili jsme, neboť jsme zvyklí, že ne všechno v životě vychází na první pokus. V Národním parku Écrins jsme si užívali krásné přírody a nevadilo nám, že nikde není internet ani telefonní signál.

dscn0620-2.jpg

V kempu  jsme objevili jezírko napájené z pravého ledovcového potoka. Po návratu z neúspěšné výpravy jsem ze srandy prohodila, že v něm zkusím osvěžit moje pochroumané spodní končetiny. Jeden kolega mě vzal za slovo a řekl, že pokud do jezírka vlezu po krk, půjde tam také a to na Adama. Trochu mě  výzvou zaskočil, nepočítala jsem, že bych v ledové vodě smočila celé tělo, nicméně jsem se odhodlala a vstoupila do horské lázně dvakrát po sobě. Po pár tempech jsem zamířila na břeh, jelikož mě mrazivá voda začala štípat do zad a do žeber. Teď už vím, proč trosečníci v ledových vlnách po pár minutách umírají. Se mnou do jezírka vlezl ještě Míra, který se obětoval, abych nevypadala jako jediný blázen před četným přihlížejícím publikem. Jeho syn Míša vše natáčel jako důkaz na mobil. Kolega byl hodně překvapený, jelikož nepředpokládal, že já, jakožto jeden z největších zmrzlíků tého planety, vykonám něco takového, ale svůj slib dodržel  a následující den si stáhl trenky a pomalu se ponořil do křišťálově průzračné vody. Následně se vynořil jako Venuše z mořské lastury a my se téměř váleli smíchy a ostatní kolemjdoucí zírali s vykulenýma očima a smáli se také. Já jsem udělala hrdinku a znovu se před jejich zraky vykoupala a opět dvakrát. Chtěla jsem vydržet ponořená minimálně minutu, ovšem voda mi připadala mnohem víc mrazivější a vylítla jsem na břeh vždy zhruba po dvaceti vteřinách. Tentokrát sebral odvahu i můj manžel a ledovou koupel vyzkoušel též. Byla to docela legrace.

Zde je video natočené z mobilu, když jsem vlezla s Mírou do jezírka první den:

 

 

Zde je video, které točil můj manžel druhý den (to už taková sranda nebyla), původně jsem si chtěla dát pod vodu i hlavu, ale netroufla jsem si:

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Obdivuji Vaši odvahu. Já jsem se také jednou vykoupala v hodně studené vodě - v Bodamském jezeře v květnu jen proto, že jsem tušila, že už se tam nikdy nedostanu. Nevím, kolik stupňů měla voda, ale vzhledem k tomu, že se jezero plní vlastně vodou z ledovců blízkých Alp a k ročnímu období, to moc nebylo. To mi ale bylo 20 let, dnes bych to už dávno nedala.
Hana Rypáčková
Škoda, že dnes prší, krásně bych se při videu ve vedrech ochladila...
Alena Tollarová
Ilono, máš můj obdiv. Já bych tam určitě nevlezla, ta barvička vody by mi stačila. Je úchvatná a zima z ní čiší až k nám do obýváku.
Marie Seitlová
Ilonko, máš můj obdiv. Fotky jsou moc pěkné.
Zuzana Pivcová
Překvapuješ mě znovu a znovu, ale dobře mi tak. Protože si aspoň (i když jsem starší) uvědomuji, jaký jsem někdy lenoch.
Věra Ježková
Ilonko, a měla jsi teplé plavky? Jsi úžasná. :-)
Věra Lišková
Úžasná je Ilonka i příroda.
Naděžda Špásová
Ilono, ty jsi fakt hazardér se zdravím. Já bych tam asi taky nevlezla, pokud mě ve vodě začnou trnout prsty u nohou, tak mizím. Na druhou stranu určitě sama víš, co si můžeš k sobě dovolit. Tak ať ti to ještě dlouho vydrží. :-)
Dana Puchalská
Já bych tam teď už asi nevlezla. Dřív ano, ale teď jen do teplé vody. Smekám.....
Eva Mužíková
Ilono, ty výkřiky v prvním videu jsou všeříkající... mrazí mne jen při pohledu na Tebe.. jsi opravdu úžasná. ******

Zpět na homepage Zpět na článek