Pusa plná vánoc
Ilustrační foto: pixabay.com

Pusa plná vánoc

14. 12. 2018

Ať chceme či nechceme, blíží se Vánoce a nezadržitelně nás zaplavuje onen vánočně míchaný koktejl barev, vůní, chutí, nákupů, koled, shonu i ticha, cinkání rolniček i mihotání svíček. Všechny ingredience chutnají báječně ovšem horký nápoj na trhu v mrazivém podvečeru i doma u krbu chutná neméně dobře. Pro inspiraci a pohodu recept na domácí Vánoční punč.

Ingredience

500 ml voda
4 kusy hřebíček
500 ml bílé víno
1 kus pomeranč
140 g cukr krupice
2 ks celá skořice
130 ml rum
1 ks citron
1 ks badyán

Postup

Z citronu a pomeranče vymačkáme šťávu. Vodu smícháme s cukrem, pomerančovou a citronovou šťávou a přivedeme k varu. Pak přilijeme rum s vínem a přidáme koření. Punč opět zahřejeme až k bodu varu. Horký vánoční punč naléváme do nahřátých sklenic. Každou sklenici zdobíme polovinou plátku pomeranče a citronu. Klidné sváteční dny.
Dobrou chuť.

recepty
Hodnocení:
(5.1 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Těší mně, že punč chutná.
Eva Balúchová
Dano,ještě jednou děkuji za recept.Už si vařím punč celý den,upravila jsem si ho podle svého,ale bez tvého receptu bych to nezvládla.
Eva Balúchová
Punč už jsem chválila v Receptech,ještě mám druhou dávku,tu si dám k notoricky známému filmu Prázdniny v Římě.Je to můj velmi oblíbený film.
Alena Tollarová
Ó, to zní dobře! Že bych to zkusila, punčem se opila?
Dana Kolářová
Děkuji všem za komentáře a přeji krásné Vánoce.
Elena Valeriánová
Punč mám ráda, ale bez rumu, to by byla na mě moc velká sila. Danuško, díky za recept. Zítra si ho uvaříme, tralala tralali :-)
Marie Seitlová
Punč mám moc ráda, díky za recept.
Jana Šenbergerová
Mňam! :-)
Dana Puchalská
Punč mám ráda i z červeného vína. Dávala jsem si ho v úterý 11.12. s mojí kolegyní v jedné moc pěkné restauraci.
Naděžda Špásová
Vzhledem k tomu, že nemám ráda ani svařák, tak punč určitě zkoušet nebudu.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.