Hádanka - voda
pixabey

Hádanka - voda

1. 2. 2019

Máte dvě vědra, pětilitrové a třílitrové, a neomezený zdroj vody. Dokážete odměřit čtyři litry?

Existuje více než jedno správné řešení.

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
Neřeknu, i když mě svrbí pusa :))
Marcela Pivcová
Myslím, že s přeléváním je řešení docela snadné a že existují ty dvě možnosti, na kterých jsme se se Zuzkou nezávisle shodly. Bez přelévání? Na použití fyzikálního zákona, který mě napadá, bych asi musela mít ještě něco navíc (a to zřejmě už do úlohy nepatří). Takže vyřešení bude pro mne překvapením.
Jarmila Nedvídková
Tak já zatím to mám s přeléváním.
Vladislava Dejmková
Řešení prozradím dnes večer nebo zítra ráno, ať se do přelévání může zapojit víc lidí.
ivana kosťunová
Ano, na dvě nalití a bez přelévání. Mám to taky.
Jana Kollinová
Ještě doplním - bez přelévání.
Jana Kollinová
Mám řešení na dvě nalití.
Dana Puchalská
Mně napadlo něco podobného. Jinak to nevidím. A ještě taky využít fyzikální zákony o přetlaku.
Zuzana Pivcová
Nezávisle na sobě jsme s Marcelou vymyslely obě 2 stejná řešení. Mě osobně to bavilo. Ale naznačím jen to, že jsem vylévala a přelévala. :-D

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.