Kuřecí mňamka na medu s francouzskou hořčicí
Foto: autorka

Kuřecí mňamka na medu s francouzskou hořčicí

19. 6. 2019

Skoro každý večer padne otázka na mého manžela: Co budeme zítra vařit? Odpověď znám už předem: Něco dobrého. No, ale co?, říkám.Manžel jen pokrčí ramenama. Pokud to má být něco od masa a vy máte někdy podobný problém jako já, přidám jeden rychlý receptík.

Kuřecí prsa na medovo – hořčičné omáčce
2 kuřecí prsa
200 ml 30% smetany
1-2PL medu
1PL dijonské hořčice
1 čajová lžička sušeného tymiánu nebo 2 snítky čerstvého
1čajové lžička šťávy z citronu + trochu citronové kůry
4 sušená rajčata v oleji /nemusí být/

Prsa omyji, nakrájím na tenké kousky. Do pánve dám olivový olej,přidám i 1PL oleje z rajčat, prsa osolím, opepřím a na oleji osmažím do zlatova.
Vyndám maso z pánve bez výpeku, protože do něj přiliji smetanu, která bude mít pokojovou teplotu. Přidám med, hořčici, tymián, citr. šťávu a kůru, nakonec sušená rajčata, která ještě překrájím. Krátce povařím, aby se omáčka zredukovala, a nakonec vrátím ještě zpět maso a prohřeji.
Podávám s rýží nebo s pečenými novými brambory. K tomu okurkový salát nebo salát z červené řepy.


Pokud vás recept osloví, tak přeji dobrou chuť. A musím dodat, mně chutnalo skvěle...

 

 

 

 

recepty
Hodnocení:
(5.1 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Práglová
Stajně jako u nás. S tím rozdílem,že otázka CO BUDEME zÍTRA VAŘIT,pochází z úst manžela. Mi je to obvykle jedno. Sním cokoliv...takže navrhnu..třeba knedlíky s jahodama...To né,víš,že sladké nemůžu( protože právě nemá chuť ).. takže vyndá jakékoliv maso z mražáku a příští den --- podle druhu sortimentu vaří on nebo já.!!! Spokojenost je oboustranná a co si víc přát!! Kuřecí mňamka je určitě skvělá. Ale já místo prsou preferuji stehýnka, jsou šťavnatější....
Alena Tollarová
Sbíhají se mi sliny. Co že to budu dneska vařit?
Věra Ježková
Hano, to vypadá moc dobře. Udělám.
Alena Vávrová
Někdy vyzkouším, díky.
Zuzana Pivcová
Mně už chutná samotná dijonská hořčice, natož to ostatní.
Dana Puchalská
To bude určitě moc dobré.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.