Čas růží
Foto: autorka

Čas růží

3. 7. 2019

Čas růží pro mne nastal nečekaně, když jsem se vracela předposlední jarní den z procházky Stromovkou. Objevila jsem je u planetária. Kdybych měla jmenovat svoji nejoblíbenější květinu, byla by to kopretina. Líbí se mi polní kvítí, tulipány, gerbery, chryzantémy.

Růže jsem vždy považovala za příliš dokonalé a chladné. A také jejich povýšení na královny květin ve mně vyvolávalo určitý odstup. Když jsem ale viděla, kolik jich tam je, jak krásně jsou rozmístěny a naaranžovány, šla jsem blíž. A pak už jsem jen fotila a fotila … Na půvabu a kráse jim neubralo ani to, že některé už odkvétaly. Chcete-li, podívejte se se mnou aspoň na fotkách na tu barevnou růžovou nádheru.

Video písničky ze 60. let si můžete přehrát na následující adrese: https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/gott-karel/cas-ruzi-16012

 

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Zelenka
Pěstuji si malé růžičky na balkoně a když teď kvetou, chodím je ukazovat nemocné nechodící ženě.
Jana Šenbergerová
Díky za tu nádheru! Letos se růžím daří všude, i na našem balkonu.
Květuše Pinkasová
Prohlédla jsem si Tvé krásné růžičky a moc mne naladily a usmívám se tady. Pomněnku mám ráda od dětství ale nevím, která květinka by se mi nelíbila a neobdivovala bych ji. Od planetária jsem šla se třídou vnučky před 4 roky... moc vzpomínáme.
Marie Měchurová
Letos se růžím obzvlášť daří, kvetou do krásy....Hezké fotky.
Ilona Erika Kolář
Růže, to je moje!!!!!
Věra Ježková
Děkuju moc. :-)
Eva Mužíková
Věrko, to je nádhera.
Libor Farský
Krásný je to hled na ten růží svět
ivana kosťunová
Tu nahrávku jsi vybrala skvěle.
Naděžda Špásová
No Věrko, to jsi se teda vydováděla. Ale fotky jsou krásné. Já růže taky nemusím, ale jako květina se mi líbí.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

14%