Šumavské Trojhradí - Kašperk
Foto: autorka

Šumavské Trojhradí - Kašperk

9. 10. 2019

Když Trojhradí, tak Vám ráda představím hrad druhý, a tím je Kašperk.

Kašperk

Gotický Kašperk je nejvýše položený královský hrad v Čechách. Nachází se zhruba 2,5 km od Kašperských Hor v místní části Žlíbek. Je chráněn jako kulturní památka. Stojí ve výšce 855 m.n.m.

Cesta k hradu vede z velkého parkoviště asi 1,5 km klidnou cestou, kterou rozhodně stojí za to vyšlapat. Na hradě se konají i svatby, zrovna jsme měli v pátek to štěstí tam na jednu narazit.

Naproti hradu Kašperk vede ještě cesta na Pustý Hrádek, což je  zřícenina hradu ležící na vrchu asi 400 m východně od hradu Kašperku. Stavba měla zabránit případným útočníkům v ostřelování níže položeného Kašperku z výšky. Tato pozdně gotická stavba pochází pravděpodobně z 15. století. Sem nahoru vede cesta vskutku "trnitá", ale výhledy na Kašperk a do okolí opět za to stojí.

sumava-25-28.9.2019-474.jpg

 S hradem Kašperk je neodmyslitelně spojeno město Kašperské hory, které znáte především ze seriálu Policie Modrava. Natáčelo se zde mnoho scén.

Dominantou Kašperských Hor je Arciděkanský kostel sv. Markéty.

kas.jpg
Historické jádro města je městskou památkovou zónou.
 Najdete zde i Šumavské lázně - přímo v centru města, kde nabízejí moderní balneo provoz, bylinné procedury, relaxaci a odpočinek.

 

Nezapomeňte při své návštěvě Šumavy ani na druhý hrad Šumavského trojhradí, Kašperk :-)
 

cestování
Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
Jitko krásný výlet, na Šumavu jezdíme každý rok, máme ji moc rádi :-) Děkuji.
Jitka Mošovská
Lenko, pěkné. Záběr z Pustého hrádku na Kašperk jsem o jarních prázdninách neuskutečnila, tam ještě ležel sníh. Vidím tady i lázně. Hezký výlet, viď?
Lenka Hudečková
Dano, dneska vložím třetí díl :-) A děkuji za Váš zájem ♥
Dana Kolářová
Děkuji za představení hradu prního i druhého a těším se na třetí.
Lenka Hudečková
Soni, rádo se stalo ♥
Soňa Prachfeldová
Leni, moc jsi mě potesila, jsou to pro mě drahá místa, kam jsem léta jezdila s manželem Díky.
Alena Tollarová
Moje srdce sice hoří pro České středohoří :), ale ráda poznávám i jiné kraje. Šumavu poznanou nemám, byli jsme tam jen asi dvakrát. Z nedaleké Úbislavi přišel po první světové sem na sever můj dědeček z maminčiny strany a už tu zůstal. Moc mě mrzí, že z té historie nevím prakticky nic. A hrad Kašperk je krásný.
Lenka Hudečková
Jitko, Hanko, Alenko, díky moc :-)
alena hofírková
Ano,Leni jak píšeš níže máme krásnou zemičku.A já jsem ráda že ji poznávám zatím takhle na fotkách s tebou.A já doufám,že ještě stihnu alespoň něco z té naší země poznat.Nebudu se tady rozepisovat,však ty a Jiřík víte.Děkuji za krásný výklad.
Hana Rypáčková
Vašemu toulání moc a moc fandím...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.