Česnečka se ztraceným vejcem
Foto: autorka

Česnečka se ztraceným vejcem

26. 3. 2020

Úkol č. 3 – Recept v nouzi

Dnes jsme měli chuť na česnečku, a abych to nějak vylepšila, rozhodla jsem se vložit do ní ztracené nebo chcete-li pošírované vejce.

Česnečku v našich končinách zná snad každý a každý má také na ni ten svůj, zaručeně nejlepší, recept. A ingredience se na tuto jednoduchou polévku doma vždy najdou.

A co to pošírované vejce, víte, jak na to?

Do menšího kastrůlku  dejte vařit vodu, osolte. Než voda začne vřít, rozklepněte si do malé misky vajíčko, pěkně opatrně, musí zůstat celé. Když už voda vaří, přidejte do ní jednu lžíci octu a lžící udělejte ve vodě vír. Opatrně do středu víru vlejte vejce. Pokud se vám to podaří, tak sledujete, jak bílek dělá kolem žloutku „ulitu“. Vařte přesně 4 minuty. Bílek musí být pevný a žloutek se musí krásně roztékat.

Dobrou chuť.

recepty
Hodnocení:
(4.9 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jindra Hubačová
Nejprve omluva za 1*, je mi to líto, ten chytrous mne fakt štve ! Elenko, na Tvé cesnečce jsem si pochutnala a Karel též, diky za pohoštění .
Dana Puchalská
Oukrop mám ráda. Ale bez vejce. To dáváme pouze do kulajdy. A nabo na topinku a zalijeme jej ještě omáčkou Mornay. U nás to jí pouze manžel.
Lenka Hudečková
Elenko, paráda, líbí se mi už na pohled...♥
Jitka Mošovská
Nebo-li oukrop znám s opečeným chlebem. Do brambor na kyselo dávám půlené vařené vajíčko, takové "ztracené" se mi nepovede.
Jitka Hašková
Děkuji, ale česnek nemůžu, vařím si proto cibulačku.
Naděžda Špásová
Typ je to dobrý, ale já česnek nemůžu, i když ho všude dávám, no a pak trpím. Znám z domova takovou tu s chlebem. (◕ᴗ◕✿)
Eva Mužíková
Eleno ano sýr, myslela jsem si to. O tom česneku jsem také slyšela, dobrá připomínka, klíček vyndám.
Elena Valeriánová
Paní Páleníková, zkuste česnek rozkrojit a vyndat z něj ten klíček. Ten prý zapříčiňuje všechny potíže.
Svatava Páleníková
Mám česnečku ráda, byť mi česnek nedělá na žaludek moc dobře. Ale zase si ji udělám, i s tím vejcem.
Marie Měchurová
Děkuju za tip na česnečku - bude u nás v sobotu …

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.