MOJE KOČIČÍ SMEČKA - Závěrečná práce při ukončení studia digifotografie  na U3V ve Zlíně
Foto: autorka

MOJE KOČIČÍ SMEČKA - Závěrečná práce při ukončení studia digifotografie na U3V ve Zlíně

27. 3. 2020

Všichni víme, jak moc nám opatření proti zákeřnému koronaviru zasáhla do života, a všichni se snažíme tato opatření dodržovat. Bohužel už se asi v letošním školním roce nesejdeme se svými spolužáky a nepředáme panu profesorovi naše závěrečné práce pro třetí ročník studia. 

Proto si dovoluji podělit se s Vámi o své fotografie na tomto portálu pro aktivní seniory.

Dostali jsme za úkol vybrat si pro tuto práci nějaké téma,  třeba - život s pejskem, architektura v našem městě, světlo a stín  nebo fotografujeme v noci apod. Já jsem si zvolila téma mně hodně blízké, a to - Moje kočičí smečka. Měli jsme od podzimu minulého roku vyfotografovat deset fotografií a seřadit je do uceleného souboru.

Teď uvedu stručný popis mých fofografií. Je to takový malý příběh ze života koček. 

Začalo to tím, že k nám přišla opuštěná kočka Rozárka a začala s námi žít. Nejraději vysedává v potoce, kde pozoruje vodu a plovoucí listí. S Rozárkou k nám přišla i nenarozená koťátka, která se následně stala narozenými. Rozdali jsme je potřebným a nechali jsme si krásnou malou kočičku Cinďulku, která nás ale opět překvapila vrhem roztomilých koťať. Protože trh s koťaty byl už nasycen, zůstali nám doma další dva kocouři - černý zamračený Mikeš (samozvaný vůdce smečky) a černobílý Šmudla, který je celý den neustále ve střehu a vyhlíží potencionálního nepřítele. Největším nepřítelem je Čumáček ze sousedství, který se  zamiloval do Cinďuly a chtěl by se vetřít do naší kočičí rodiny. Jenže naši kocouři o nevlastního otce nestojí. Když už se schyluje k bitce, tak zasáhne skutečná hlava rodiny Cinďula - zavelí k polednímu klidu a všichni usnou v lásce a míru.

Hodnocení:
(5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslava Handlová
Roztomilý příběh. Myslím, že s úkolem jsi se popasovala výborně, fotky se mi moc líbí.
Soňa Prachfeldová
Krásný kočičí příběh, pan profesor by dal určitě za 1.
Irena Mertová
Hezký článek a krásné kočky. Kočky mám moc ráda...
Hana Rypáčková
To je smečka....
Alena Tollarová
Tak to je za jedna. Včetně slovního doprovodu!
Eva Mužíková
Maruško, Ty jsi kočičí máma:)))) Fotky zvířátek mne vždy potěší.
Irena Drob
Maru, dávám ti jedničku s hvězdičkou. Úkol se ti povedl, líbí.
Naděžda Špásová
Maruško, ty kočičky jsou parádní, kočky jsou po psech moje druhá velká láska. :-)
Anna Potůčková
Majko moc hezký článek a také fotky! My kočky nemáme, ale manžel byl kočičí táta. Jemu seděly kočky na klíně, když psával domácí úkoly ve škole.
Věra Ježková
Maruško, moc vám tu smečku přeju. Mně se stýská po přítelově kočičce. Na rozdíl od něj si s ní nemůžu aspoň volat a psát.

Zpět na homepage Zpět na článek