To nevymyslíš
Foto autorka

To nevymyslíš

23. 5. 2020

Tedy, řeknu vám, že si život občas dělá co chce, už jsem si tak nějak zvykla, ale že si začne ze mě dělat legraci i mozek, tak to nějak nemůžu přijmout. Nerada na sebe něco prozrazuji, ale o tohle se prostě musím podělit.

Začalo to tím, že jsem požádala dceru, aby od svého známého zkusila sehnat slivovici. Zadařilo se a bylo domluveno, že ve čtvrtek odpoledne si pro ni pojedeme. Jako odměnu jsem měla upéct štrúdl, samozřejmě kromě finanční úhrady.

A tak jsem ve středu vyhnala manžela do obchodu pro jablka. Odpoledne jsem nastoupila do kuchyně, udělala těsto, hezky nachystala přísady, aby byly po ruce, vymodelovala krásné čtyři šišky, dala do vyhřáté trouby a šla si sednout k tabletu skládat puzzle. A mozek se vypnul. Najednou slyším muže, jak se ptá na štrúdl. A mozek se zapnul, vystřelila jsem jak namydlenej blesk, vlítla do kuchyně, vypnula troubu a vytáhla z ní plech. Na první pohled to vypadalo jako štrúdl, ovšem hned na druhý už to byly jen čtyři kusy čehosi silně připáleného. Po marné snaze z toho udělat něco k snědku, to skončilo v popelnici. Mám ještě čtvrtek dopoledne, utěšovala jsem se.

Čtvrteční dopoledne máme pravidelně vyhrazené k nakupování. Naštěstí jsme vyrazili brzy, zvládli jsme to docela rychle, koupila jsem další jablka, vzhledem k tomu, že jsem ostatní suroviny měla doma, těsto jsem si nachystala už ve středu. Udělala jsem další čtyři úhledné šišky, tentokrát bezchybně upečené, a po vychladnutí dva krásné štrúdly zabalila a připravila na cestu. Kolem druhé jsme se oblékli, vzali pití pro pejsky, tašku s dárkem dali do chodby a mozek vypnul. Nasedli jsme do auta a vyjeli směr Děčín. Necelý kilometr před Děčínem mozek zapnul, tak se ptám, kde je ten štrúdl, odpověď je nasnadě. Dcera povídá, nechala jsi ho v chodbě. Marná byla snaha přemluvit je k návratu. Nepomohly ani slzy, pocit hanby, zkrátka nic.

Nebudu psát, jaká jména jsem si dala, to se tu nesmí. Nicméně všechno dobře dopadlo. Pánovi jsem vysvětlila, co jsem zač, slíbila v budoucnu další štrúdl, dostali jsme panáčka výborné slivovičky, moc dobrou kávu a poseděli jsme si na zahradě u říčky Ploučnice. Plánovaný výlet jsme odložili na jindy, cestou tam i u řeky jsem trochu fotila, tak přikládám pár fotek. Víte, že slovo štrúdl je převzaté z němčiny, proto ú ne ů?

Chtěla jsem to napsat jen pár slovy, ale jaksi to nešlo. Mozek se nechtěl vypnout, naštěstí. Tak co myslíte, může se to stát i vám?

Hodnocení:
(5 b. / 25 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
Nadi, může se to stát každému, neboj. Hezký příspěvek a ještě hezčí fotky :-)
Soňa Prachfeldová
Nejsi v tom sama Naděnko , přidám něco aktuálního dnešního. Před obědem jsem řekla, upeču bublaninu , v mrazáku mám černý rybíz, vše jsem bezva namíchala, strčila do trouby a sedla jsem si k íčku. Najednou jsem nasála v obýváku a letěla jsem do kuchyně. No pěkně připálené, hlavně kraje. Odpo přišla nevěsta a přinesla mi od syna bublaninu s rebarborou , tak tu jsme si dali ke kávě. A slivovička je to nejlepší, co můžeš udělat pro své zdraví. Také už jsme dlouho neměli.
Naděžda Špásová
Moc děkuji za vaše příspěvky, ani nevíte, jak jsem ráda, že v tom nelítám sama. Ještě jednou díky. (◕ᴗ◕✿)
Elena Valeriánová
Nadi, pobavila jsem se jak článkem, tak komentáři. Holky a pane, za tyto stavy nemůže ani tak náš mozek, jako výpočetní technika. To je zkáza pro naše hrnce a kastroly. Taky už jsem na to přišla a nepoučila se, že když je něco na plotně nebo v troubě, nesmí se ty PC a tablety zapínat, natož íčko! Ještě to vždy zachránila nadskakující poklička, vůně z trouby a nebo Honza slovy: nepálí se tam něco? Pálí. Nevíte jak rychle se má zchátralá tělesná schránka zvedne od počítače. Ten telefon na stromě je boží. Taky máme někde dětské telefony, musím si vyhlédnout strom ... Bezva článek a pohoda na fotkách.
Zdenka Soukupová
Jo, to se stává. Taky mám hezký veselý příběh. Zkusím ho časem napsat a dát vám pro pobavení.
Helenka Červenka
U nás to není až tak vypnutý mozek. Už neplatí Za vším hledej ženu. Renovováno na Za vším hledej počítač. Dimko denně vaří a občas kvůli počítači plotnu neuhlídá a mám doma ředitele koksárny. A věřte, že můj ředitel už zkoksoval kdeco - nejčastěji brambory :))))
Eliška Murasová
Nadi, z toho jasně vyplývá, že pán neměl ten štrúdl dostat. Minulý týden jsem si ohřívala šalvěj na chorý zub v malém plecháčku, a už ho má můj muž v garáži na míchaní barvy, takže stává se všem...
Marcela Broumová
Díky, takové články mě rozesmávají a uklidňují.
Jana Šenbergerová
Naďo, proč vymýšlet, když není nad příhody ze života. Kdyby mi paměť sloužila, mohla bych napsat knihu průšvihů kvůli vypnutému mozku. Naštěstí mám doma pojistku, Pavla. :-) Pěkně jsi to napsala a hezky nafotila.
Jindřiška Hubačová
Milá Nadi, nezoufej a doufej, že příště se zadaří, já též doufám, že když se nedaří, že zas bude lépe, ale ono lépe nebude, ono bude hůře, takže jsme na tom vlastně dobře, ať jsme vypnuté nebo zapnuté. Štrúdl mám též ráda a slivovici začnu zlehka užívat, snad se mi mozek lépe prokrví a bude pracovat lépe, ale i toto je asi velmi nepravděpodobné. Měj se fajn a pozdravuj od nás Petra.Dle fotek, to byl parádní výlet i bez štrúdlu.

Zpět na homepage Zpět na článek