Letos poprvé
Foto autorka

Letos poprvé

25. 6. 2020

Možná se ptáte, co to je to poprvé, nebojte, hned vám to objasním. V lese už jsme letos byli několikrát, ale poprvé to bylo na houbách. Ano, je to obyčejné houbaření, i když pro  naši rodinu je to velké potěšení. Dcera měla včera, tedy v úterý, volno, tak jsme se odpoledne na  houby vypravily. Máme svá oblíbená místa a není to daleko od Ústí, terén je tam sice pro kamzíky, ale touha je větší a nic není na překážku, ani kopce, ani kameny. Počasí bylo přímo ideální, trochu pofukovalo, ale bylo opravdu teplo. Šly jsme najisto, v lese bylo opravdu krásně, nikde ani živáčka, ptáci si vesele prozpěvovali, vítr si pohrával se stromy, no znáte větší idylu?

Nebudu vás napínat. Hned na okraji lesa jsme našly babky, odborně hřib žlutomasý, které jsou moc dobré. Po hodině v lese jsme měly skoro plný košík babek a jednoho kozáka. Moc jsme se těšily na čerstvou smaženici, cestou jsme se zastavily ještě u rybníka, kam se v létě jezdíme koupat. Pár odvážlivců se už koupalo, je fakt, že voda moc studená nebyla. Tak zavřete oči, povolte uzdu fantazii a ucítíte vůni houbové smaženice, linoucí se z kastrolu na sporáku. I obyčejné babky, nad kterými se někteří houbaři ofrňují a považují je za méně hodnotné houby, dokážou polechtat chuťové pohárky a nasytit žaludky.

Tak co, cítili jste to? Já vím, je to jen takové snění, ale ten, kdo má rád les a houbaření, to určitě chápe. Přeji všem krásné léto!

Můj příběh
Hodnocení:
(4.9 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
Nadi, paráda. My jsme včera prvně našli v zámeckých zahradách pár babek a růžovek, tak jsme dnes měli k obědu první letošní čerstvou smaženici...a byla vynikající...
Helena Votíková
Naďo, namlsala jsi nás a tak jsme s Romanem vyrazili. Velký úspěch - 1 babka a 1 hořký hřib. Ale alespoň jsme prošli.
Miluše Hasenohrlová
Naďo, i Já ráda jezdím do lesa a na houby.Ale trošku dál a ku Praze do brdských lesů k dceři.Procházky v lese miluji, to ticho také.Fotky jsou krásné.
Eva Mužíková
Nadičko. Znovu Tě chválím nejen za opravdu povedené fotky, ale i za ty vyvolané chutě. Musela jsem honem zaskočit do lesoparku a nasbírat pár mladých růžovek. Mňam, také jsem si pochutnala.
Elena Valeriánová
Naďo, když už si dáš hvězdičky, tak plný počet. :-)
Elena Valeriánová
Zavírám oči a sním, sním o houbové vůni, o vůní jehličí, lesním tichu, jenž ruší pouze praskání větviček pod mýma nohama. Naladila jsi mě, jen co je pravda, na houbařskou notu. Brzy se vypravím s košíkem a kudličkou s kartáčkem. Uvidíme, jestli i u nás rostou. Krásná úvodní fotka, teď půjdu na ty ostatní.
Jana Šenbergerová
Naďo, večer si dám aspoň míchaná vajíčka. Už ani nevím, kdy jsme byli naposledy na houbách.
Anna Potůčková
Na výšlap za houbami bych se k Vám hned přidala. Krásné fotky a jen dodám, že houby mám ráda na všechny možné způsoby
Naděžda Špásová
Díky moc, chci jen napsat, že jsem omylem ťukla na hvězdičky. Ale byla jsem skromná. :-)
Hana Nováková
Houbová vycházka, chtělo to jako závěr hupsnout do vody. Jinak nasbíraly jste jich dost, byla určitě chutná smaženice. Miluji smaženici i sbírání hub. Nejvíc na mě působí lesní ticho, klid a vůně stromů, krásné vyčištění hlavy. Určitě jste si to užily, což dokládají i fotky...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%