Výlet na Mostecké jezero
Foto autorka

Výlet na Mostecké jezero

25. 9. 2020

Pondělí, 21.9.2020, bylo jako stvořené pro výlet. Věděli jsme, že 12.9.2020 bylo pro veřejnost otevřeno nové jezero v Ústeckém kraji. Jedná se o největší a pravděpodobně nejhlubší vodní plochu v České republice - Mostecké jezero.  Od nás to naštěstí není nijak daleko, takže jsme nelenili, vybavili sebe a pejsky lahvemi s vodou pro případ žízně a vyjeli jsme směr Most.

Nabízím vám pár informací o této lokalitě. Mostecké jezero leží v Ústeckém kraji u města Most. Vzniklo jako projekt rekultivace po uzavření Dolu Ležáky. Napouštění začalo v roce 2008,  dokončeno 12.9.2020, kdy bylo oficiálně otevřeno pro veřejnost. Jeho parametry jsou: rozloha 311 ha, 2,5 km délka, 1,5 km šířka, max. hloubka 75 m, průměrná hloubka 22 m. Leží ve výšce 199 m n.m. Veškeré informace jsou dostupné na internetu.

Tentokrát se kufrování nekonalo, cestu dobře známe, a tak jsme po hodině jízdy uviděli kousek jezera a za chvíli už jsme se kochali celým. Hodně nám to připomínalo ústeckou Miladu, u zatopených dolů to asi jinak nejde. Musím přiznat, že na nás udělalo velký dojem. Plocha jezera je opravdu impozantní, kolem už vyrostla spousta zeleně, voda byla nádherně průzračná, milovníci šípků by si přišli na své. Tam, kde jsme chodili, jich bylo kolem vody opravdu hodně. Podél jezera je asfaltová cyklostezka, opodál stojí přemístěný pozdně gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie a sousoší sv. Jana Nepomuckého. Do jezera byli vysazeni pouze rybí dravci kvůli čistotě vody, rybolov je zde zakázán.

Nestihli jsme obejít celé jezero, byla to naše první procházka kolem vody a určitě ne poslední.  Pokud se ocitnete v blízkosti této lokality, vřele doporučuji její návštěvu. Pro přiblížení vám nabízím fotky, snad vám budou pro představu stačit. Užijte si krásný podzim.

Hodnocení:
(5.1 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiřina Votavová
U jezera se nám ve čtvrtek také líbilo. Byl to poslední sluneční den tento týden. Ještě jsme si všimli tří malých pláží pro pejsky. :-)
Eva Braunová
Děkuji za hezký článek paní Špásova.Pokud bude hezké počasí objedeme si ho na kole.
Jitka Hašková
Díky za seznámení s novým krásným jezerem.
Naděžda Špásová
Moc vám děkuji za pochvalu, bylo tam opravdu krásně. :-)
Dana Puchalská
Škoda, že bydlím tak daleko... Krásných fotek není nikdy dost. Děkuju Naďo.
Helena Votíková
Tady bych se hned vykoupala... voda je nádherná.
Daniela Řeřichová
Moc pěkná reportáž a úžasné fotografie. Kraj s pohnutou historií si takové nádherné rekreační místo zaslouží. Nakukovala jsem už v červenci.☺
Elena Valeriánová
Mám ráda vodní plochy. A toto místo na tvých fotkách vypadá kouzelně. Vím, že se s tebou sem podívám ještě víckrát a už teď se na to těším.
Jan Zelenka
Krásné fotky a lákavá nabídka na výlet. Ta voda je úžasně průzračná. Díky, Naďo!
Marie Seitlová
Krásné nové jezero, hned se okolí Mostu zlepšilo. Tobě děkuji za moc pěkné fotky.

Zpět na homepage Zpět na článek
Zavřít reklamu