Místo, kam se ráda vracím: Lázně v Klimkovicích
Foto: Šárka Nováková

Místo, kam se ráda vracím: Lázně v Klimkovicích

13. 4. 2021

Je jaro a konečně byl teplejší slunečný den. Rozhodla jsem se pro výlet v rámci okresu Ostrava do lázní v Klimkovicích. Manžel, můj řídič, souhlasil, a tak jsme vyjeli. Klimkovice jsou při jihozápadním okraji Ostravy na nejvýchodnějších výběžcích Nízkého Jeseníku a na okraji Ostravské pánve. V horní části Hýlov se v krásném lesnatém prostředí nacházejí jodová Sanatoria Klimkovice.

Přírodním léčivým zdrojem, který využívají Sanatoria Klimkovice, je jodobromová solanka - původem mořská přírodní léčivá minerální voda, která se vytvořila v období třetihorního vrásnění. Klimkovické lázně jsou unikátním komplexem moderních budov s velkorysou kolonádou, netypicky umístěnou ve vnitřních prostorách hlavní budovy.

Neobvyklé a odvážné architektonické řešení do dneška vyvolává zcela rozporuplné reakce odborné i laické veřejnosti, od těch nadšeně pozitivních, až po negativní. Jodová Sanatoria Klimkovice se slavnostně otevírala 18. července roku 1994.

Další informace: https://www.sanatoria-klimkovice.cz/cz/historie/Nám se tam líbí krásný a ve všední dny tichý park, čistý vzduch a nádherný výhled na Beskydy a do ostravské kotliny.

Hledání jara

V parku se nám líbilo, jaro keře a stromy probudilo. Vítr se mi nelíbil, do lesa s námi zamířil.
V lese sucho bylo, jaro tam ještě nedorazilo, jen na okraji pár blatouchů žlutě zasvítilo, ale i tak se nám procházení vydařilo. 

Klimkovice 10.dubna 2021

 

Místo, kam se rád/a vracím - to je téma naší soutěže. Napište o místě, které je vašemu srdci blízké, na které se rádi vracíte. Popište, co je na tom místě zajímavého, čím vás okouzlilo, co je v jeho okolí k vidění, jak se na toto místo lze dostat. Více info o soutěži najdete zde.

cestování Soutěž - Místo, kam... Tip na výlet
Hodnocení:
(5.1 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
dagmar novakova
Před 20 lety jsem tam byla měsic na léčení bylo tam hezky
Eva Mužíková
Ráda jsem se seznámila s tak krásným koutem naší vlasti.
Alena Tollarová
Klimkovice jsou strašně daleko a těžko se tam podívám, tak jsem se na ně ráda podívala aspoň touto cestou.
Marie Měchurová
Tyto lázně neznám, budu to muset napravit.
Vladislava Dejmková
Zajímavý příspěvek. Nikdy jsem tam nebyla, ale třeba se tam někdy dostanu.
Soňa Prachfeldová
Každý máme nějaká oblíbená místa , mě se líbí tohle moderní sanatorium. Díky za přiblížení, hezká procházka a fotky.
Helena Přibilová
Také jsem se ráda seznámila s tímto pro mě dosud nepříliš probádaným koutem naší země. Přitom podle fotografií je i zde krásná příroda. Až to situace umožní, určitě sem zavítám.
Martina Růžičková
Děkuji za seznámení se zajímavým místem. Zaujala mě hlavně pěkná moderní architektura. Okolí musí být krásné.
Naděžda Špásová
Tyto lázně vůbec neznám, ale určitě je tam moc hezky. Fotky jsou taky moc hezké. :-)
Anna Potůčková
Dcera se tam léčila a byla tam moc spokojená - já sama místo neznám vůbec!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.