Hudební bonbónek č. 8 ze zámku Březnice
Michal Mašek

Hudební bonbónek č. 8 ze zámku Březnice

21. 7. 2021

Další díl desetidílné Mozartovské minisérie se odehrává na renesančním státním zámku Březnice u Příbrami, který vznikl přestavbou středověké  tvrze a těší se na návštěvníky.

Celý hudební bonbónek je prokládám klavírním koncertem Es dur KV 482. Na úvod zazní první část třetí věty, dále se dozvíme zajímavosti o Mozartově smrti, jejíž příčina  není dodnes přesně známa a následuje druhá věta koncertu.

.

Pan kastelán Robert Barták při svém krátkém projevu pozve diváky k návštěvě zámku, který se mimo jiné pyšní starobylou Lokšanskou knihovnou. Na závěr se opět můžete zaposlouchat do první věty Mozartova díla.

breznice-klavir-1.jpg

A Vikrůrek se směje, protože příští hudební bonbónek se bude natáčet na jeho oblíbeném, nedalekém  zámku v Duchcově.

vikturek-2010.jpg

 Uznejte sami, není roztomilý s tím svým úsměvem od ucha k uchu?

 

hudba
Hodnocení:
(5.1 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Švancarová
cELKOVĚ Celkově hezký zážitek za který děkuji.
ivana kosťunová
Chtěla bych ještě vyzvednout příjemný slovní projev Michala Maška
Ilona Erika Kolář
Děkuji vám moc za komentáře. :)
Martina Růžičková
Hudební bonbónky, které nám nabízíte, jsou pro mě vždy mimořádně pěkným zážitkem. Vašeho syna moc obdivuji. Děkuji :-)
Zuzana Pivcová
Já si moc ráda poslouchám i informace o skladateli. Viktůrka beru jako úžasně milého usměvavého psa.
Soňa Prachfeldová
S radostí jsem si poslechla hudební bonbónek , ještě v ležící pozici a velmi za zážitek děkuji. Tęším se na Duchcov. Panu Maškovi přeji krásné léto, nejen hudební !
Helena Přibilová
Opět jsem si ráda poslechla krásnou hudbu z prostředí našeho dalšího krásného zámku. Potěšil mě i půvabný obrázek Viktůrka s telátkem.:))
Marcela Pivcová
Melodická hudba, klasika pro klidný poslech, to je hudba, jakou si vždy ráda poslechnu. Tentokrát mě zaujaly i další informace, především úvahy o některé z jiných příčin skladatelova úmrtí, než často uváděný případ se soupeřem Salierim.
Jana Kollinová
Po dlouhou dobu jsem čerpala pozitivní energii z fotografií na FD a doufám, že tomu tak bude i nadále. Některé fotografie jsou nezapomenutelné, pozitivní, nádherné. Ekvivalentem pro niterní požitek jsou HUDEBNI BONBONKY nabídnuté Ilonou Kolářovou. Průvodní slova kastelána zámku, kde se koncert koná, je dokonalým úvodem uměleckého virtuóza. Jsem ráda, že mohu na stránkách i60 najít to, co mě těší, co mě baví, co mě poučí a co má hodnotu přesahující konkrétní čas.
Jana Šenbergerová
Krásné. Děkuji.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...