Zahrady Majorelle - můj sen
Všechny fotografie: Marie Seitlová

Zahrady Majorelle - můj sen

22. 10. 2022

Marrakéš je město v Maroku, které jsem navštívila během poznávacího zájezdu. Je to město mnoha zahrad a jednu velmi krásnou jsme navštívili. Byla to Jardin Majorelle, kterou ve 20. letech 20. století založil francouzký malíř Jacgues Majorell /1886 -1962/.

Je tu velké množství rostlin, palmy, kaktusy, monstery, ibišky, vodní rostliny,....Také si zde nechal postavit vilku ve stylu Art Decov jasně modré barvy. Po jeho úmrtí zahrada mnoho let chátrala. V roce 1980 ji koupil Yves Saint Laurent s přítelem a postupně ji zrekonstruovali a modrou vilu přeměnili v berberské muzeum. Zahrada byla nádherná, krásně udržovaná, spoustu rostlin kvetlo, všechny doplňky- vázy, altány, jezírka v krásně modré barvě. Spoustu zákoutí s lavičkami, na které jsem se posadila a unášela se nádherou zahrady, byl to balzám na duši. 

O zahradě jsem již doma věděla a přála jsem si ji vidět. V programu nebyla, ale sen se mi splnil a já ji viděla na vlastí oči.                   

Koukněte také na tu krásu. 

cestování Podzimní soutěžení 2022
Hodnocení:
(5 b. / 28 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Taťana Veselá
Dobry den, chtela jsem ohodnotit Vas clanek nejvice hvezdickami, ale proklaty mobil ma mala tlacitka a ja tlustoprsty, tak vystrelily jen tri hvezdicky, ale mela jich byt cela obloha... Tak priste? hezky den a ziram, jaka jste uzasna cestovatelka??
Soňa Prachfeldová
Majko, jsi nadšená cestovatelka a tvoje vyprávění o krásách, které jsi viděla a fotila, je vždy moc hezké a zajímavé. Jakou zemi si vybereš příště ?
Martina Růžičková
Kouzelná zahrada. :-)
Marie Seitlová
Moc všem děkuji za krásné hodnocení. Jarmilko, v Marrakéši jsou jsou kobry stále, ještě opice a pořádný mumraj.
Hana Samcová
Majko, je to nádhera, jsem moc Majko, je to nádhera, je super, že se Ti to podařilo vše zažít a moc Ti to přeju.
Eliška Murasová
Majko, úžasné! Jsem ráda, že se ti daří plnit své sny a ještě je s námi sdílíš, děkuji! :-)
Hana Práglová
Majko, paráda. Moc ti to přeji!!!!
Eva Mužíková
Majko, tak to je pokoukáníčko.
Jarmila Komberec Jakubcová
Vyhledala jsem si nějaké fotky z Maroka a objevila jsem tam i tuto krásnou zahradu. V Marrákeši mi také moc zaujal večerní trh, jen jsem se tak trochu bála lezoucích kober /prý ale snad neměly jedovaté zuby/. Na tyto večerní trhy nás vzal náš delegát zájezdu.
Jana Šenbergerová
Maruško, líbí se mi, jak si plníš své sny. Ať ti vyjdou všechny, které ještě spřádáš.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.