Jesenická houbová roláda

Jesenická houbová roláda

20. 8. 2014

Zkuste si z čerstvých hub udělat jesenickou houbovou roládu. Je to opravdu jednoduché a výsledek stojí za to. Pojďme na to.

Ingredience:
500 g mletého masa
500 g čerstvých hub
6 vajec
0,5 dl vody
strouhanka, sůl, pepř, majoránka, česnek, cibule, kmín, hrášek, paprika, případně kukuřice,  zelená petržel, máslo

Postup:
Mleté maso našleháme s trochou vody, solí, pepřem, majoránkou, 3 vejci, cibulí a česnekem. Prohněteme a přidáme strouhanku. Než se odleží, připravíme si nádivku z očištěných hub, které podusíme se solí, kmínem, česnekem. Přidáme trochu másla, 3 vejce a usmažíme. Vzniklou hmotu smícháme s hráškem, barevnou paprikou, případně kukuřicí a petrželkou. Masovou směs rozprostřeme na alobal tak, že vznikne jakási placka, na níž rovnoměrně rozložíme houbovou nádivku a srolujeme. Zabalenou roládu podlijeme vodou a pečeme asi 40 minut.

Nakonec alobal rozevřeme a pečeme asi ještě 10  minut prudčeji, aby se vytvořila "krusta".Podáváme s bramborem, zeleninou, nebo jen tak s chlebem.

Dobrou chuť!

 

Také máte rádi houby? Prozraďte nám, jak je zpracováváte a jaké pochoutky z hub připravujete. Pošlete nám svůj recept na jakýkoli pokrm či přílohu z hub. Nejzajímavější recept oceníme "nejlepší českou kuchařkou všech dob" od Marie Janků-Sandtnerové.
houby recepty
Autor: Jana Mičová
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zoja Sedláčková
Tak tohle musím také vyzkoušet. Letos se urodilo, tak mám v mrazáku zásobu.
RUDOLF BARTOŠ
roládu z hub miluji
Václav Vopelka
Roláda vypadá moc dobře.U nás moc houby nerostou,tak snad příští rok.
Jiřina Bartošová
téhle mňamce dávám hlas
Hana Jelínková
mám ráda jídla z hub, hlasuji pro houbovou roládu
Ludmila Šostoková
Recept podrobně popsán, houby máme rádi a dávám mu hlásek s radosti.
Alena Kaltounkova
receptu dávám hlas
Alena Kaltounkova
houby mám moc ráda a roláda je lákavá recept mám uložený a někdy vyzkouším
Eva Horváthová
Houby miluji, proto hlasuji pro tuto roládu. Děkuji za recept, ráda vyzkouším.
Alžběta Müllerová
Ta roláda vypadá krásně, já sama houby nejím ale manžel je miluje, tak mu ji zkusím udělat jako překvapení., tento recept má můj hlas.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...