Práce a peníze

10 tipů, jak si udržet zdravou mysl a nestárnout příliš rychle

Nesedět doma, chodit ven, do divadla, za přáteli, zaměstnávat mozek a veselit se, tak zní nejlepší recept na dlouhověkost.

20. 11. 2018 Michaela Bučková

Firmy motivují ženy, aby se vracely po narození dítěte dříve do práce

Česko patří ke světové špičce v délce placené rodičovské dovolené. Žena, které se narodí druhý potomek, když jsou prvnímu tři roky, zůstává obvykle doma šest let. Brzdí to její uplatnění na pracovním trhu. A zvláště v době nízké nezaměstnanosti stojí firmy o to, aby se matky vracely do práce dříve než po třech, šesti nebo více letech.

8. 11. 2018 Michaela Bučková

Když je z prarodičů banka

Babička a děda už nic nepotřebují, mohli by nám pomoct. To je časté uvažování lidí, kteří potřebují peníze na hypotéku, na úpravy bydlení, na studium. Je to správné uvažování? Nebo nestoudná drzost? Když se v rodině ví, že prarodiče zrovna netřou bídu z nouzí, přináší to obtížné situace. Když jde o případy, kdy je celé rodině jasné, že těžce vycházejí s mizernými penzemi a velkou část z nich dávají na léky a bydlení, je to lepší.  

26. 10. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Nejrychleji stárne Hradec Králové a Písek

V České republice žíje více než dva milióny seniorů. Nejvíce osob ve věku 65 a více let bydlí v Praze, ve Středočeském a Moravskoslezském kraji.

26. 10. 2018 Michaela Bučková

Evropští důchodci a internet: nejschopnější jsou seveřané, nejméně ho používají Turci

Internet používá v České republice 43 procent lidí starších 55 let. Rozdíly mezi regiony ale existují. Dominuje Praha. Naopak nejhorší výsledek má Kraj Vysočina. A jak je to v zahraničí se dozvíte ve čtvrtém dílu seriálu webu i60.cz.

14. 10. 2018 Michaela Bučková

Najít nové lidi v době nízké nezaměstnanosti je problém: 10 tipů pro firmy, jak zvládnout nábor

Česko má nejnižší nezaměstnanost ve své novodobé historii a také v rámci Evropské unie žádná jiná země nemá tak málo lidí bez práce. Pro firmy působící v tuzemsku to znamená, že musí o své pracovníky „bojovat“. Jak úspěšně nacházet nové zaměstnance v době nízké nezaměstnanosti?

13. 10. 2018 Michaela Bučková

Svatováclavský dukát může mít vyšší hodnotu než celá vaše sbírka mincí

Nejen oslava svatého Václava, která připadá na datum 28. října, má být připomenutím patrona České…

5. 10. 2018 PR

Češi stráví v práci 35 let. Jak je to jinde v Evropské unii?

V Evropské unii nejpozději do důchodu odcházejí Islanďané. V průměru pracují 46,6 let. Češi v práci zůstávají 35,1 let. Pracují někde ženy více než muži? A jaké vzdělání mají lidé v předdůchodovém věku? Čtěte v druhém dílu seriálu webu i60.

28. 9. 2018 Michaela Bučková

V domácím prostředí se senioři zotavují rychleji

Domácí zdravotní péče je nenahraditelná. Nemocní se tak vyhnou hospitalizaci, navíc studie prokázaly, že se pacienti lépe zotavují doma než v nemocnici.

27. 9. 2018 Michaela Bučková

5 tipů pro děti i dospělé, jak si zlepšit angličtinu na internetu

Kdo používá internet, je v pravidelném kontaktu s angličtinou. Nejvíc při učení jazyků pomáhá, když člověk zapojuje co nejvíce smyslů najednou. A pokud se poslech a sledování videí spojí se zábavou, učení jde ještě rychleji.

25. 9. 2018 Michaela Bučková