Práce a peníze

Ovládáte multitasking? Pozor, škodí

Dříve se tomu říkalo roztěkanost či nepozornost, ale taky lajdáctví. Nebo taky: Má zadek na více místech a neví, co dříve. Pokud nyní člověk dělá více věcí najednou, případně používá najednou více přístrojů, říká se tomu multitasking. Bývá považován za obdivuhodnou dovednost. Ale pozor, obdiv není na místě.

15. 3. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Bezpečný internet: Nakupování on-line

V dnešním světě plném moderních technologií a internetu, patří nákupy online ke stále častěji využívané formě pořizování zboží a služeb. A není divu: pro realizaci nákupu nemusíte nikam chodit, máte velký výběr, ceny většinou bývají lepší než v kamenných obchodech a také vám zboží dorazí až ke dveřím.

14. 3. 2018 Kamil Chalupa

Vyšší odborné školy – ano či ne?

Diskusí kolem našeho školství je stále plno. Diskutují odborníci, laická i odborná veřejnost.…

4. 3. 2018 Blanka Macháčková

Kupujete ojetinu? Nástrah je více, než si myslíte

Stočené kilometry bývají nejčastější hrozbou při koupi ojetých vozů na českém trhu. Jenže těch nástrah, číhajících na kupující, je daleko víc. Jednou z nich je policejní plomba, kterou může na poslední chvíli odhalit až dopravní inspektorát při přepisu vozidla.

24. 2. 2018 Redakce

Přivýdělek v důchodu. Čím je omezen a jak se daní?

Výše takového „přivýdělku“ není nijak omezena. Je-li však výdělečná činnost vykonávána v rozsahu…

22. 2. 2018 Redakce

Subotniky, mamulovky… Pamatujete?

Letos tomu bude padesát let, co byly v bývalém Československu zrušeny pracovní soboty. Ano, mnozí dnešní senioři běžně chodili do práce i ve dni, který je nyní běžně považován za víkend.

20. 2. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Existuje půjčka pro důchodce? Ano, ale vybrat ji není zrovna jednoduché

Drtivá většina zájemců o půjčku míří v první řadě do banky. Tady na ně čeká ale poměrně náročný a zdlouhavý proces, během kterého bankovní úředník zkoumá bonitu žadatele, jeho příjmy, ale i jeho věk.

16. 2. 2018 PR

Vyplatí se dál pracovat i po splnění nároku na starobní důchod?

Odejít do důchodu, anebo pracovat tzv. "na procenta"? Toto dilema řeší desetitisíce lidí v…

14. 2. 2018 Redakce

Zbytečná půjčka může znamenat zbytečné riziko!

Jsou pro vás reklamy vždy velmi lákavé? Snadno podléháte vábení ke koupi toho a onoho přístroje či přípravku, který zcela zaručeně podpoří vaše zdraví, kondičku, postavu nebo sníží bolesti zad a kloubů? Musíte si nutně vyzkoušet vše, co v reklamách propagují? A kde na to berete peníze? Vystačíte s důchodem nebo se musíte občas zadlužit?

12. 2. 2018 PR

Kutilové žijí déle ve zdraví

Muži, kteří něco opravují, vyrábějí či pracují kolem domu, se dožívají vyššího věku než ti méně manuálně zruční nebo líní. Nesmysl? Ne, k tomuto závěru se přiklání čím dál více lékařů.

11. 2. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce