Práce a peníze

Jak na peníze s Českou bankovní asociací: Novoroční slevy

Jdeme kolem obchodů a všude vidíme nápisy - 30% - 50% - 70%. Paráda! Tak to jistě objevíme něco zajímavého. Možná něco, co zrovna úplně nepotřebujeme.

27. 1. 2020 Redakce

Čeští senioři mají jasno: Život v penzi není nuda

Život v penzi je dost nudný a nezajímavý. Čeští senioři byli seznámeni s tímto tvrzením a měli se přiklonit k některé z pěti možných odpovědí. Nejčastěji znělo: Nesouhlasím.

23. 1. 2020 Vratislava Hofmanová, redakce

Závěť

Žijeme v době, kdy se hodně věcí točí kolem peněz. Dědictví je forma bezpracného zisku. Všechny…

20. 1. 2020 Karel Hyndrák

Peníze a úspěch se v rodinách neodpouští

Jeden bratr je majitelem firmy, krásného domu, několika bytů a zážitků z cest po celém světě. Druhý bratr se topí v dluzích, často mění zaměstnání a místo cestování sedí u piva. Přestali si rozumět, nemají si co říct.

9. 1. 2020 Vratislava Hofmanová, redakce

To se chci naučit! Věta důležitá pro každého seniora

Začnou se učit cizí jazyk. Přihlásí se do kurzu kreslení, fotografování, vaření asijské kuchyně. Nikdy dříve nekreslili, nefotografovali, co si představit pod pojmem asijská kuchyně netušili. Čím dál více seniorů se učí něco naprosto nového.

4. 1. 2020 Vratislava Hofmanová, redakce

Pracovat v důchodu? Nic neobvyklého

Zatímco někteří lidé sní o svém posledním pracovním dni, stále více seniorů v práci zůstává i s nástupem důchodového věku.

3. 1. 2020 Redakce

Okradli je šmejdi, nebo je šikanovali. Senioři často o těchto případech mlčí

Stydím se. Nemůžu to nikomu říct, všichni by si mysleli, že jsem se zbláznil. Nechci dostat nálepku dementního staříka, který naletěl. Kdybych to řekla příbuzným, hrozně by mně vyhubovali. Tak často mluví lidé, kteří se stali obětí podvodníků nebo udělali nějaký malér. Čím jsou starší, tím hůře to nesou.

19. 12. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

S angličtinou se dá začít kdykoliv, i v důchodu. Důležitá je motivace

Tím si je ze svých letitých zkušeností jistá pražská lektorka angličtiny pro seniory Gabriela Nováková. Začátečnické kurzy jsou podle ní nejnáročnější z hlediska právě schopnosti lektora „rozmluvit studenty“, a z dodání kuráže těm, kteří si nevěří.

18. 12. 2019 Renata Pavlíčková, redakce

Jaký je život s lakomcem? Extrémní spořivost může být podle psychologů duševní porucha

Proč bychom tady měli utrácet za kafe, když si ho můžeme uvařit doma. Ty jsi byla ve večerce? Vždyť tam mají chleba o dvě koruny dražší. Ne, nekoupím si nové boty, tyhle mi vydrží do smrti. Když má partner sklony k šetření každé koruny, pozor. Ve stáří se z něj může stát lakomec.

16. 12. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Roste počet pracujících seniorů. Při přesluhování je nutné dobře zvážit, zda pobírat důchod nebo ne

Téměř 342 tisíc důchodců podle statistik Českého statistického úřadu v prvním pololetí loňského roku pracovalo. Je to nejvyšší počet pracujících důchodců za posledních osm let.

21. 11. 2019 Renata Pavlíčková, redakce