Práce a peníze

Jak získat příspěvek na bydlení

Příspěvek na bydlení přispívá na krytí nákladů na bydlení rodinám či jednotlivcům s nízkými příjmy. Máte na něj nárok a jak jej můžete získat?

19. 1. 2019 Redakce

Dlouhodobé ošetřovné pomáhá pokrýt výpadek příjmu

V systému nemocenského pojištění začala v polovině loňského roku platit nová dávka, tzv. dlouhodobé ošetřovné. Připravilo ji Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Opatření má pomoci pokrýt pečujícímu dobu, která následuje po propuštění osoby blízké z nemocnice, např. po vážném úrazu nebo nemoci.

17. 1. 2019 Zuzana Musílková

Proč je důležité připravit se na penzi

Čtyřicet pět let. To je věk, kdy by se podle psychologů a gerontologů každý měl zamyslet, jak plánuje žít v důchodu. Na penzi se totiž je třeba připravit. Pak nebude šokem, ale tou nejlepší fází života.

11. 1. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Jak se mohou senioři bránit proti exekuci

Půjčky s vysokými úroky, gamblerství, sázení. To jsou nejčastější důvody exekucí u lidí v seniorském věku. V exekuci je nyní více než 120 tisíc osob ve věku nad šedesát let. Zhruba u čtyřiceti procent z nich jsou vedeny tři a více exekucí, u desetiny dokonce více než deset exekučních řízení.

2. 1. 2019 Redakce

České koruně bude v roce 2019 sto let

Česká národní banka patří k institucím, které připravily důstojné oslavy k výročí vzniku republiky. Slavný rok právě končí, ale pro naši měnu nastává rok, v němž se před sto lety narodila.

25. 12. 2018 Redakce

Energie pro domácnosti pomalu zdražují. Kdo stále drží výhodné ceny?

Elektřina na energetické burze v uplynulém roce zdražila o více než dvě třetiny. Neznamená to, že budeme o tolik více platit za elektřinu i ve svých domovech, ale zvýšení cen je nevyhnutelné. Někdo už zdražil, někdo zdraží od začátku roku.

11. 12. 2018 Redakce

Příběh Školy Plnění Přání

Můj příběh se zrodil v hlavě naší ředitelky Mariny. Celý život je i byla obklopena lidmi a díky její vnímavosti nasávala jejich příběhy a potřeby. No a pak jsem se zrodila já, Škola Plnění Přání.

27. 11. 2018 PR

Vánoce na dluh? Klidně, ale dodržujte základní zásady

Neradi spoří, zato milují slevové akce. Už dávno nemají problém půjčovat si na nákup, ať už jde o elektroniku, vybavení domácnosti, nebo třeba vánoční dárky. To vše na sebe Češi prozradili v aktuálním průzkumu České bankovní asociace. Právě v předvánočním období se lidé zadlužují nejvíce. A mnozí pak končí s dluhy většími, než zvládnou splácet.

27. 11. 2018 Redakce

10 tipů, jak si udržet zdravou mysl a nestárnout příliš rychle

Nesedět doma, chodit ven, do divadla, za přáteli, zaměstnávat mozek a veselit se, tak zní nejlepší recept na dlouhověkost.

20. 11. 2018 Michaela Bučková

Firmy motivují ženy, aby se vracely po narození dítěte dříve do práce

Česko patří ke světové špičce v délce placené rodičovské dovolené. Žena, které se narodí druhý potomek, když jsou prvnímu tři roky, zůstává obvykle doma šest let. Brzdí to její uplatnění na pracovním trhu. A zvláště v době nízké nezaměstnanosti stojí firmy o to, aby se matky vracely do práce dříve než po třech, šesti nebo více letech.

8. 11. 2018 Michaela Bučková