Práce a peníze

Senioři si k důchodu stále častěji přivydělávají. Koho z nich se týká povinnost podávat daňové přiznání?

Dobrou zprávou je, že osoby pobírající řádný starobní důchod si mohou přivydělávat k důchodu bez jakéhokoliv omezení jako kdokoliv jiný. Můžou tedy podnikat, být v zaměstnaneckém poměru, pracovat na dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti.

Renata Pavlíčková, redakce

Jak na peníze s Českou bankovní asociací:
Hoďme to třeba na banku

Zaplatit to a pak zas tohle. To máme teď pět plateb najednou a pak další měsíc znovu a možná ještě nějaká přibude. Nebere to konce a my si to všechno ještě navíc máme pamatovat!?

Redakce

Babi, půjčíš mi peníze? Senioři často řeší finanční problémy svých dětí a vnoučat

Babi, ty pořád cestuješ, kde na to bereš? Co s těmi dvěma důchody děláte, když všechno máte a nic nepotřebujete? No jo, ty se máš, ty si teď užíváš, máš našetřeno, že? Ano, i takové věty slýchávají senioři od svých dětí či vnoučat.

Vratislava Hofmanová, redakce

Mladí se těší na penzi s naivními představami

Budeme mít své úspory. Díky nim budeme cestovat, bavit se, dobře si žít. Náš životní standard se nesníží, jen nám přibude spousta volného času a klidu. Takže to bude super období. Tak vidí lidé ve věku do pětatřiceti let svůj život v penzi.

Vratislava Hofmanová, redakce

Jak na peníze s Českou bankovní asociací:
Jde to i bez hotovosti

Platíme a platíme a samotné peníze přitom většinou ani nevidíme. Bankovky a mince sice po světě běhají pořád, ale čím dál častěji se při placení obejdeme bez jejich fyzické přítomnosti.

Redakce

Sepsat žádost o důchod může zmocněnec žadatele na základě plné moci

Žádosti o dávky důchodového pojištění se sepisují na okresních správách sociálního zabezpečení podle místa trvalého bydliště, v Praze na Pražské správě sociálního zabezpečení, v Brně na Městské správě sociálního zabezpečení (OSSZ/PSSZ/MSSZ).

Božena Hažová, redakce

Jak na peníze s Českou bankovní asociací: Novoroční slevy

Jdeme kolem obchodů a všude vidíme nápisy - 30% - 50% - 70%. Paráda! Tak to jistě objevíme něco zajímavého. Možná něco, co zrovna úplně nepotřebujeme.

Redakce

Čeští senioři mají jasno: Život v penzi není nuda

Život v penzi je dost nudný a nezajímavý. Čeští senioři byli seznámeni s tímto tvrzením a měli se přiklonit k některé z pěti možných odpovědí. Nejčastěji znělo: Nesouhlasím.

Vratislava Hofmanová, redakce

Závěť

Žijeme v době, kdy se hodně věcí točí kolem peněz. Dědictví je forma bezpracného zisku. Všechny…

Karel Hyndrák

Peníze a úspěch se v rodinách neodpouští

Jeden bratr je majitelem firmy, krásného domu, několika bytů a zážitků z cest po celém světě. Druhý bratr se topí v dluzích, často mění zaměstnání a místo cestování sedí u piva. Přestali si rozumět, nemají si co říct.

Vratislava Hofmanová, redakce
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.