Práce a peníze

Měkké dovednosti jsou žádané zboží

Čím dál více personalistů a majitelů firem se při vybírání zaměstnanců zajímá o jejich takzvané měkké dovednosti.

16. 7. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Tipy, jak si mohou senioři zvýšit svůj finanční standard

Podle České správy sociálního zabezpečení žije v současnosti v České republice přibližně 2,9 milionu důchodců a nějaký druh penze pobírá téměř 2,4 milionu lidí. Český statistický úřad evidoval v říjnu roku 2016 sto dvacet šest tisíc aktivně pracujících seniorů nad 65 let.

15. 7. 2019 Redakce

Příběh Věry: Kvůli dluhům přišla o byt i přátele. Teď jí svitla naděje

Zhroucený svět, beznaděj, konec. Slova, která často paní Věra opakuje, když popisuje svůj životní příběh. Příběh o tom, jak se z úspěšné cukrářky stala „troska, kterou každý opovrhuje“, jak sama o sobě říká.

12. 7. 2019 Redakce

Nadace Krása pomoci podporuje osoby starší 50 let na trhu práce

Nadace Krása pomoci již více než 11 let pomáhá seniorům žít doma a důstojně. Nově přidala ke své činnosti také projekt Zlatá práce.

5. 7. 2019 Redakce

Jak strávit dovolenou bez myšlenek na práci

Nejlíp si na dovolené odpočine ten, kdo se úplně odstřihne od své práce. Jak se na dny odpočinku správně připravit a jak na ni během dovolené zapomenout?

30. 6. 2019 Redakce

10 tipů, jak zvládnout vedro v kanceláři

Velké vedro umí pořádně prohřát atmosféru v kancelářích. Personálně-poradenská společnost Devire přináší tipy, jak se v práci vypořádat s vysokými teplotami.

21. 6. 2019 Redakce

Desítky tisíc lidí mohou vybřednout z dluhové pasti díky novému zákonu

Od června získají lidé v exekuci větší šanci dostat se ze své tíživé finanční situace. Pomoci jim v tom má novela insolvenčního zákona. Zatímco nyní na oddlužení dosáhne ročně asi 20 tisíc lidí, díky změně zákona by to podle odhadu odborníků mohlo být 50 až 100 tisíc lidí ročně

28. 5. 2019 Redakce

Doporučte v práci známého, dostanete bonus

Firmy mají problémy najít šikovné pracovníky, a tak přicházejí se zajímavou nabídkou. Nabízeí bonus za doporučení známého, kamaráda nebo jiné osoby. Kdo přijde se zajímavým tipem na nového zaměstnance, se může těšit na odměnu v řádu tisícikorun a někdy i větší.

20. 5. 2019 Jana Nevěčná

5 tipů, jak motivovat zaměstnance

Boj o zaměstnance ve firmách nepolevuje, a proto personalisté a vedoucí týmů vymýšlejí, jak si své pracovníky udržet. Přinášíme pět tipů, jak motivovat zaměstnance v době nízké nezaměstnanosti.

9. 5. 2019 Jana Nevěčná

Od června bude moci o oddlužení požádat téměř každý

Lidí s exekucí stále přibývá, v roce 2017 jich bylo 863 tisíc. Od června získají větší šanci, jak se z tíživé situace dostat. Pomoci jim má novela insolvenčního zákona.

6. 5. 2019 Redakce