Práce a peníze

Doporučte v práci známého, dostanete bonus

Firmy mají problémy najít šikovné pracovníky, a tak přicházejí se zajímavou nabídkou. Nabízeí bonus za doporučení známého, kamaráda nebo jiné osoby. Kdo přijde se zajímavým tipem na nového zaměstnance, se může těšit na odměnu v řádu tisícikorun a někdy i větší.

20. 5. 2019 Jana Nevěčná

5 tipů, jak motivovat zaměstnance

Boj o zaměstnance ve firmách nepolevuje, a proto personalisté a vedoucí týmů vymýšlejí, jak si své pracovníky udržet. Přinášíme pět tipů, jak motivovat zaměstnance v době nízké nezaměstnanosti.

9. 5. 2019 Jana Nevěčná

Od června bude moci o oddlužení požádat téměř každý

Lidí s exekucí stále přibývá, v roce 2017 jich bylo 863 tisíc. Od června získají větší šanci, jak se z tíživé situace dostat. Pomoci jim má novela insolvenčního zákona.

6. 5. 2019 Redakce

Paretovo pravidlo je pomocník k lepšímu životu

Úspěšní lidé umějí hospodařit s časem. Vědí, že když se člověk snaží takzvaně přetrhnout a dělá i to, co nemusí, zpravidla nesklidí očekávaný obdiv.

6. 5. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Hypotéka naruby? Výhodná jen pro poskytovatele

Renta z nemovitosti, aneb jak si na stáří přilepšit, a nepřijít přitom o dům. Příjemné dožití ve vlastním a důchodová renta k tomu. Řešení finančních problémů seniorů. Takhle nějak zní reklamní slogany, které nás lákají na speciální seniorský produkt tzv. reverzní neboli zpětnou hypotéku.

15. 4. 2019 Redakce

Když senior ručí za půjčku, je to často cesta do pekla

Babi, když se zaručíš svým bytem, budeme mít šanci dostat hypotéku. Dědo, stačí tvůj podpis a dostaneme půjčku s perfektním úrokem. Mami, když dáme tvůj dům do zástavy, můžeme rozjet firmu a všichni se budeme mít dobře.

11. 4. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Svátky posunou splatnost důchodů

Některé termíny splatnosti všech druhů důchodů vyplácených Českou správou sociálního zabezpečení (ČSSZ) ovlivní zákonem stanovené státní a ostatní svátky.

9. 4. 2019 Redakce

Mzdy se zvýšily, ale ne všem. Jak si říct o víc peněz?

Rostoucí a stabilní ekonomika ve spojení s nízkou nezaměstnaností přinesly mnoha zaměstnancům v posledních měsících a letech vyšší mzdy. Někde rostly až o desítky procent.

5. 4. 2019 Jana Nevěčná

Bakalářem snadno a rychle

Literatura je popřeházená abeceda. V hudbě už prý bylo napsáno vše. Zbývá nám už jen opisovat a ten…

27. 3. 2019 Karel Hyndrák

Soumrak živých sekretářek

Americké hnutí „Me Too“ (Mně taky) způsobilo poprask mezi kancelářskými muži. Bojí se žen a koukají…

24. 3. 2019 Karel Hyndrák