Práce a peníze

Mají důchodci nárok na placenou nemocenskou?

Pan Josef je už několik let v důchodu, ale zároveň chodí do práce. Nedávno onemocněl a zajímá ho, jak vlastně pracující důchodce pobírá nemocenskou.

28. 6. 2018 Redakce

Chci zaměstnat seniora. Zn. Ihned

Časem se může stát, že takový inzerát nebude ničím výjimečný. Po době, kdy lidé vyššího věku obtížně hledají práci, velmi pravděpodobně nastane doba opačná. O dříve narozené budou mít zaměstnavatelé zájem. Jsou tu první signály. Asociace malých a středních podniků si zadala průzkum, ve kterém se mimo jiné snažila zjistit, nakolik jsou nyní senioři žádaní na trhu práce, jaký na ně mají zaměstnavatelé názor. Tedy, zda skončila doba, kdy člověk nad padesát let byl na trhu práce považován za starého.

25. 6. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Jak se neupracovat během letní dovolené

Stále více lidí si bere práci s sebou na dovolenou. Někdo se jí věnuje jen o něco méně než obvykle a z hotelu či z pláže odpovídá na e-maily nebo zvedá telefony, jako by měl pracovní den.

21. 6. 2018 Redakce

Propad do chudoby. Pozor, je rychlý

Každý čtvrtý senior v České republice se po ztrátě partnera dostal do situace, kterou je možno označit za chudobu. Mnohdy nemá ani na pohřeb, ale hlavně na pokrytí životních nákladů - nájmu, energií či dokonce základních potravin. Pociťuje to čím dál více lidí a stává se z toho téma průzkumů a diskusí. Například Výzkumný ústav práce a sociálních věcí vypracoval studii, ze které vyplynulo, že úmrtí jednoho ze starších partnerů má na život toho, který zůstal, čím dál více zdrcující vliv.

20. 6. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Podnikaví senioři. Přibývá jich

Založím si živnost, budu podnikat. Toto říká čím dál více lidí ve věku kolem šedesátky. Je to zvláštní? Ne, je to logické. Na trhu práce o ně není zájem, tak berou život do vlastních rukou. Český statistický úřad zveřejnil údaje, podle nichž nejvíce podnikatelů přibylo právě v nejstarších věkových kategoriích. Mezi lidmi v důchodovém věku vzrostl jejich počet o více než polovinu. Zkrátka, podnikatelů ve věku šedesát a více let přibylo v letech 2010 až 2017 celkem o více než čtyřicet jedna tisíc.

9. 6. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Za jak dlouho se naučíte anglicky v Anglii či USA? Bez dobrých základů nevyrážejte

Často zaznívá názor, že nejlépe se anglicky naučíte v Anglii, Spojených státech či Austrálii. Není však dobré vyrážet bez pevného jazykového základu. Na zvládnutí cizího jazyka si je navíc dobré vyhradit alespoň několik měsíců, nejlépe však celý rok.

31. 5. 2018 Redakce

Online sázení: Fortuna nabízí zajímavé podmínky

Znáte online sázky? Nejspíše ano, kurzové sázení je v současné době nesmírně oblíbené, o čemž…

30. 5. 2018 PR

Prestižní sídlo firmy: Vsaďte na virtuální kancelář

Máte pocit, že se do vaší firmy zákazníci příliš nehrnou a stejně tak je tomu i s obchodními…

25. 5. 2018 PR

Jak vyzvedávat rodičům důchod?

Paní Anna se stará o nemocnou maminku, kterou si už před 14 lety nastěhovala k sobě domů. Maminka má 83 roků, má problémy komunikovat, sama si důchod nevyzvedne. Anna chodí do práce, nemůže se proto s maminkou každého 24. v měsíci dostavit na poštu pro peníze a způsobuje jí to nemalé problémy. Co s tím?

24. 5. 2018 Redakce

Jak vytvořit optimální podmínky pro psaní závěrečné práce

Už jste někdy psali diplomovou, rigorózní anebo jakoukoli velkou závěrečnou práci? Pokud ano, jistě…

21. 5. 2018 PR