Práce a peníze

Jak vyzvedávat rodičům důchod?

Paní Anna se stará o nemocnou maminku, kterou si už před 14 lety nastěhovala k sobě domů. Maminka má 83 roků, má problémy komunikovat, sama si důchod nevyzvedne. Anna chodí do práce, nemůže se proto s maminkou každého 24. v měsíci dostavit na poštu pro peníze a způsobuje jí to nemalé problémy. Co s tím?

24. 5. 2018 Redakce

Naučte se v práci říkat NE. Některé úkoly je lepší odmítnout

V práci je důležité nejen plnit své úkoly, ale také umět odmítnout zadání, která nepatří do kompetence pracovníka nebo jsou zbytečná. Jak však poznat správný okamžik, kdy říct nadřízeným nebo kolegům jasné NE?

16. 5. 2018 Michaela Bučková

Hodinový ajťák už pomohl stovkám seniorů

Neziskový spolek Moudrá Sovička pomáhá seniorům při používání informačních technologií. Prioritou spolku je aktivní zapojení seniorů zpět do běžného života právě díky novým technologiím. O činnosti Moudré sovičky jsme si povídali s předsedou spolku Tomášem Hubálkem.

2. 5. 2018 Redakce

Cíl zkoumání: Bonita seniorů

Jsou chudí tak, že přemýšlejí nad nákupem každého kousku jídla? Nebo naopak bohatí, protože si dopřávají dovolené u moře a cestují? Jsou jednolitá skupina nebo jsou mezi nimi extrémní rozdíly, co se týká peněz a nakládání s nimi? Na tyto otázky se zaměřuje čím dál více průzkumů. A jsou důležité.

2. 5. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Statusové symboly. Znáte je?

Mobil, auto, dovolená, kuchyňská linka… To vše jsou symboly, které vyjadřují, jak na tom jejich majitel je. Lidé se navzájem posuzují podle toho, co vlastní, odedávna. V této době však porovnávání podle věcí nabralo neuvěřitelné obrátky. Štastný ten, kdo se tomu dovede ubránit.

6. 4. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Souhlasit? Či nesouhlasit? Musím ale vědět, proč!

Původně jsem měla v úmyslu napsat diskuzní příspěvek k redakčnímu článku, „Senioři budou mít od…

3. 4. 2018 Jitka Caklová

Stát přispěje seniorům nad 65 let na jízdné - dobře nebo špatně?

Tenhle můj text vznikl původně jako příspěvek pod článek o 75% slevě na jízdé pro důchodce. Z…

30. 3. 2018 Libuše Křapová

Schváleno: Senioři budou mít od půlky června na vlaky a autobusy 75 procentní slevu

Stát přispěje seniorům nad 65 let, žákům a studentům od 6 do 26 let na cestování vlakem a autobusem 75 procent z ceny jízdného. O nových státem nařízených slevách rozhodla vláda s platností od 10. června, kdy se mění jízdní řády.

27. 3. 2018 Redakce

Ovládáte multitasking? Pozor, škodí

Dříve se tomu říkalo roztěkanost či nepozornost, ale taky lajdáctví. Nebo taky: Má zadek na více místech a neví, co dříve. Pokud nyní člověk dělá více věcí najednou, případně používá najednou více přístrojů, říká se tomu multitasking. Bývá považován za obdivuhodnou dovednost. Ale pozor, obdiv není na místě.

15. 3. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Bezpečný internet: Nakupování on-line

V dnešním světě plném moderních technologií a internetu, patří nákupy online ke stále častěji využívané formě pořizování zboží a služeb. A není divu: pro realizaci nákupu nemusíte nikam chodit, máte velký výběr, ceny většinou bývají lepší než v kamenných obchodech a také vám zboží dorazí až ke dveřím.

14. 3. 2018 Kamil Chalupa