Práce a peníze

Nepodlehněte šmejdům, kteří vás chtějí po telefonu připravit o peníze. Lze se jim bránit

Znáte takový ten druh „telefonních“ šmejdů? Zavolají Vám a vnucují Vám svoje služby. Všechno zdarma, všechno super. A i když je odmítnete, za pár dní Vám přijde faktura, že jste během toho telefonního hovoru uzavřeli nějakou smlouvu.

Redakce

Vaše bankovní vklady jsou v bezpečí
i v krizových dobách

Přemýšleli jste někdy o tom, co by se stalo, kdyby se banka, ve které máte uložené své úspory, dostala do finančních potíží? Určitě se ničeho nemusíte bát, peníze není třeba strkat si doma do šuplíku. Vklady v bankách, stavebních spořitelnách a družstevních záložnách jsou totiž ze zákona pojištěny.

Redakce

Řemeslo má zlaté dno

Jsou povolání či živnosti, která se těší všeobecné vážnosti. Třeba IT specialista, daňový poradce, kosmetička, kadeřnice, účetní (to poslední si možná jenom namlouvám).

ivana kosťunová

Odstartoval seriál pro seniory o financích, součástí jsou videa i kvízy

Na Facebooku odstartovalo pravidelné online vysílání zaměřené na seniory, které jim pomůže zorientovat se ve finančních produktech a jejich používání.

Redakce

Trampoty novodobých baráčníků na pozadí coronavirové epidemie: kupujeme dům

Zasaď strom, postav dům, vykopej studnu, zploď syna. Tato odvěká lidová moudrost zaručovala v každé době přežití a další rozvoj lidstva. Postupem času však ztrácela na významu. Dům nebylo potřeba stavět v potu tváře vlastníma rukama, kdy statný muž porazil v lese potřebný počet kmenů, s pomocí dalších mužů je sroubil do podoby malebné roubené chalupy, která se stala domovem pro další generace rodu.

ivana kosťunová

Moje práce v seniorském věku

Autorka tohoto textu již není mezi námi. Podlehla těžké nemoci. Její článek, vydaný v roce 2017, budiž vzpomínkou na tuto milou ženu, kterou jsme poznali na setkáních Íčkařů.

Eva Balúchová

Senioři si k důchodu stále častěji přivydělávají. Koho z nich se týká povinnost podávat daňové přiznání?

Dobrou zprávou je, že osoby pobírající řádný starobní důchod si mohou přivydělávat k důchodu bez jakéhokoliv omezení jako kdokoliv jiný. Můžou tedy podnikat, být v zaměstnaneckém poměru, pracovat na dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti.

Renata Pavlíčková, redakce

Jak na peníze s Českou bankovní asociací:
Hoďme to třeba na banku

Zaplatit to a pak zas tohle. To máme teď pět plateb najednou a pak další měsíc znovu a možná ještě nějaká přibude. Nebere to konce a my si to všechno ještě navíc máme pamatovat!?

Redakce

Babi, půjčíš mi peníze? Senioři často řeší finanční problémy svých dětí a vnoučat

Babi, ty pořád cestuješ, kde na to bereš? Co s těmi dvěma důchody děláte, když všechno máte a nic nepotřebujete? No jo, ty se máš, ty si teď užíváš, máš našetřeno, že? Ano, i takové věty slýchávají senioři od svých dětí či vnoučat.

Vratislava Hofmanová, redakce

Mladí se těší na penzi s naivními představami

Budeme mít své úspory. Díky nim budeme cestovat, bavit se, dobře si žít. Náš životní standard se nesníží, jen nám přibude spousta volného času a klidu. Takže to bude super období. Tak vidí lidé ve věku do pětatřiceti let svůj život v penzi.

Vratislava Hofmanová, redakce
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.