Práce a peníze

Profibabi: příležitost pro seniorky a rodiče

V České republice jsou tisíce rodin i svobodných matek, které hledají výpomoc při hlídání dětí. Jde buď o předškoláky, jejichž maminky se vrátily po mateřské dovolené zpět do zaměstnání, ale i děti školního věku, pro které hledají rodiče doprovod ze školy domů či na kroužky. Rodiny často hledají náhradní babičky, které mohou děti pohlídat, pomoci s doučováním a třeba i zastat vybrané domácí práce – vyžehlí prádlo, upečou koláč, vyvenčí psa apod.

15. 9. 2017 Redakce

Češi a úspory. Jak na tom jsme?

Polovina českých rodin by měla problém, kdyby musela zaplatit nenadálý výdaj přes deset tisíc korun. Čtvrtina rodin by, pokud by přišla o hlavní zdroj příjmů, vydržela jen jeden měsíc, pak by už neměla z čeho pokrýt základní potřeby jako je jídlo či nájemné. Zkrátka, s úsporami na tom nejsme moc dobře a zdá se, že si za to z velké míry můžeme sami.

12. 9. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

V Židovském muzeu seniory potřebujeme a vážíme si jich

Diskriminace starších osob při hledání práce se v posledních letech stala mediálním tématem. Jsou ale instituce a činnosti, kde bychom s humornou nadsázkou mohli hovořit o „diskriminaci mladých“. K takovým patří práce kustodů v Židovském muzeu v Praze.

30. 8. 2017 Redakce

Přetížení senioři? Ano, přibývá jich

Máme tady poměrně nový termín: přetížení senioři. No, copak dříve penzisté používali výrazy: nemám čas, nestíhám, musím se podívat do diáře? Tento trend přináší mnoho pozitivního, ale i negativního. Ve vyšším věku se člověk zpravidla dříve unaví, potřebuje více odpočívat. Jenže jako by na to současní senioři nemysleli nebo se tuto skutečnost ze všech sil snaží překonat.

28. 8. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Chcete volat levněji?

České mobilní služby patří k nejdražším v Evropě. Platíme nepřiměřeně vysoké částky za menší objem služeb, než mají naši evropští sousedé, a nemáme na růžích ustláno, ani pokud jde o smluvní podmínky. Největší česká nezávislá spotřebitelská organizace dTest se proto rozhodla získat pro spotřebitele výhodnější podmínky pomocí aukce mobilních operátorů.  

16. 8. 2017 Redakce

Buďte tvrdí. Ať si mladí vyřeší své finanční problémy sami

Pro dobrotu na žebrotu. Toto prastaré pořekadlo nabylo v této době nový význam. Mezi lidmi vyššího věku přibývá těch, kteří nezvládají platit dluhy. Ale proč se zadlužili? Chtěli pomoct vnukům, dětem, rodině.

4. 8. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Novým partnerem portálu i60 se stalo ANO spořitelní družstvo

„Klienti mají zájem o družstevní záložny, které jim dokáží nabídnout takové individuální produkty a služby které nabízejí výraznější zhodnocení vložených financí, než je tomu například u stavebního spoření nebo penzijního připojištění,“ říká v rozhovoru pro náš portál člen představenstva ANO spořitelního družstva Jiří Diepolt.

1. 8. 2017 Redakce

Dluhopis - risk nebo zisk?

V době mizivých úroků z vkladů hledají větší i menší střadatelé výnosnější varianty zhodnocení jejich úspor. V poslední době se na internetu objevilo na různých portálech větší množství nabídky dluhopisů s výnosem 9 až 10 %.

31. 7. 2017 Redakce

Domácích kutilů ubývá. Proto si je hýčkejme

Heslo zlaté české ručičky ztrácí svůj původní význam. V mladší generaci najdeme stále méně lidí, kteří jsou schopni něco opravit, sestavit, smontovat. To, co běžně ovládají dnešní šedesátníci, většina současných třicátníků neumí. „Kdykoli se nám na chatě něco pokazilo, můj muž to opravil sám nebo s pomocí kamarádů,“ vzpomíná pětasedmdesátiletá Hana z Ostravy.

24. 7. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Elektřina a plyn

S ukončením monopolu ČEZu a RWE na dodávky elektrické energie a zemního plynu se nám otevřely…

13. 7. 2017 PR