Peníze a práce

Jak na peníze s Českou bankovní asociací: Při sjednávání půjčky buďte opatrní, cesta do dluhové pasti může být rychlá jako jízda na horské dráze!

Podle průzkumu České bankovní asociace (ČBA) z loňského roku se při splácení typických spotřebitelských úvěrů chovalo rizikově 13 procent lidí, o rok dříve to byla celá pětina společnosti.

Redakce

V Česku pracuje téměř půl milionu lidí nad 60 let. Jejich problém? Mladí ambiciózní šéfové, kteří jim jdou po krku

Je o desítky let mladší. Ambiciózní, rychlý, používá divná slova. Z jeho chování máme pocit, že nás nebere, že jsme mu spíše na obtíž. Tak popisuje mnoho lidí vyššího věku situaci, kdy do jejich pracovního života vstoupil nový, mladý šéf.

Vratislava Hofmanová, redakce

Pracující senioři v Česku jsou žádanými zaměstnanci. Problém ale je, že jsou občas diskriminováni," říká poslankyně Monika Červíčková

Počet pracujících lidí ve věku nad 65 roste. Lidé v seniorském věku se však často na trhu práce setkávají s diskriminací, ať už jde o uzavírání smluv na dobu určitou, či nevyplácení nejrůznějších benefitů.

Jan Raška

Soudy mají problém, chybí jim přísedící soudci. Práce, která nevyžaduje právní vzdělání, je vhodná pro mladé seniory

Něco mezi detektivkou a záslužnou, veřejně prospěšnou činností. Tak soudci mluví o práci kolegů v senátu, kterým se říká přísedící, dříve soudci z lidu. Za ideální adepty na tyto funkce považují takzvané mladé seniory.

Vratislava Hofmanová, redakce

Stát více zvýhodnil ty, kdo podporují neziskovky nebo sociální služby

Ti, kdo přispívají na neziskové aktivity nebo sociální služby, začali být zvýhodněni více než dosud. Ve Sbírce zákonů byla totiž zveřejněna novela zákona, která soukromým dárcům umožní za uplynulý a letošní rok odepsat z daní větší částku.

Redakce i60

Valorizace v lednu 2021 zvýší průměrný starobní důchod přibližně o 839 korun měsíčně

Od ledna 2021 dojde opět k valorizaci všech vyplácených důchodů, tedy starobních, invalidních, vdovských, vdoveckých a sirotčích. Základní výměra se zvýší o 60 Kč, tedy z 3 490 na 3 550 Kč, a procentní výměra vzroste o 7,1 %.

Jan Raška

Ušetříte na energiích, dovezeme nákup... Šmejdi se ani v době pandemie nezdráhají okrádat staré lidi

Telefonáty, jejichž autoři se snaží zneužít důvěry lidí, v době covidové nabraly jinou podobu. Zejména lidé vyššího věku se nyní setkávají s podivnými hovory, které jim připadají podezřelé. Podvodníci využívají osamělosti, nejistoty a strachu, které přináší život v pandemii.

Vratislava Hofmanová, redakce

Poslankyně Monika Červíčková: Nezaměstnaní ve věku 50+ jsou nejpočetnější skupinou v evidenci Úřadů práce, je na čase to řešit legislativně

Problematikou nezaměstnaných ve věkové kategorii 50+ se poslankyně hnutí ANO Monika Červíčková zabývá víc než 10 let. Jak sama říká, když před více než dekádou zakládala neziskovou organizaci PLUS 50, jejíž cílem je pomoci této skupině s uplatněním na trhu práce, rozhodně nečekala, že se bude situace stále zhoršovat.

Redakce

Roste počet lidí, kteří jdou do předčasného důchodu, loni jich byla skoro třetina

V roce 2019 pobíralo v České republice 643 tis. obyvatel předčasný starobní důchod, což je téměř 27 % ze všech starobních důchodců. Mezi nově přiznanými důchody tvořily loni ty předčasné dokonce 29 %. Odložený odchod do důchodu naopak využilo pouze 0,8 % ze všech nových důchodců.

Jan Raška

Správy sociálního zabezpečení začnou vyplácet pětitisícový příspěvek důchodcům od 1. prosince

Zákon o jednorázovém příspěvku důchodcům ve výši 5000 Kč dnes podepsal prezident Miloš  Zeman. Správy sociálního zabezpečení začnou příspěvek vyplácet od 1. prosince, důchodci peníze obdrží na účet či složenkou.

Jan Raška

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Nej...