Práce a peníze

Plánovači. Jsou otravní i obdivuhodní

Přesně vědí, co budou dělat příští týden. Dovolenou objednávají rok dopředu. Jejich diáře jsou přehledně popsané. Nesnášejí chaos. Plánují  život svůj i svých blízkých a je úplně jedno, jestli jde o studenty, přetížené manažery nebo penzisty. Plánovač je diagnóza, která člověka provází celý život.

18. 9. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Být jako ten pán…

Chtěl bych být jako ten pán z nějakého i60, který všechno ze současnosti zpochybňuje a za vším vidí…

2. 9. 2018 Oldřich Čepelka

Mladí už se nechtějí v práci dřít. O peníze nestojí, chtějí větší flexibilitu a příjemnou partu

Nároky zaměstnanců na práci se mění a netýká se to jen kancelářských profesí. Mladí lidé chtějí, aby je práce bavila, a proto od ní očekávají flexibilitu spojenou s možností práce z domova nebo příjemný kolektiv. A jelikož je práce hodně a lidí málo, zaměstnavatelé musí svým pracovníkům vycházet vstříc. Týká se to i dělnických pozic.

31. 8. 2018 Michaela Bučková

Desatero finanční bezpečnosti

Je to psáno jako legrace, ale řekl bych, že to je to nejdůležitější, co starší člověk potřebuje znát a dělat či naopak nedělat, aby vlastní vinou finančně nezahynul.

30. 8. 2018 Oldřich Čepelka

Právo v praxi: Exekuce na výživné se jen tak nezbavíte

O tom, jak zrádné může být neplacení výživného, se na vlastní kůži přesvědčil pan Jindřich. Do finančních problémů dostal nejen sebe, ale také své rodiče v důchodu, které požádal o pomoc. Ani jejich půjčka totiž Jindřicha exekuce nezbavila.

26. 8. 2018 Redakce

Finanční nedůvěra mezi partnery. Znáte ji?

Dříve bylo naprosto běžné, že manželský pár hospodařil společně. Dali výplaty dohromady a financovali z nich domácnost. Dnes je tento model čím dál vzácnější.

23. 8. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Pronajmout svou chatu? Starosti jsou často větší než přivýdělek

Pronajmeme si na týden chatu v nějakém pěkném místě v České republice. Takové rozhodnutí dělá čím dál více lidí. Souběžně s tím přibývá agentur, které pronájmy chat a chalup zprostředkovávají.

23. 8. 2018 Redakce

Do penze s dluhy? Běžná věc

Lidí, kteří odcházejí do důchodu s nemalými dluhy, přibývá. Dříve to byla věc téměř nevídaná, nyní se stává běžnou. Je to riskantní, ba až nebezpečné. Není výjimkou, že lidé se do penzijního věku dostávají v situaci, kdy mají nesplacenou hypotéku, auto na leasing a ještě nějakou tu půjčku. Starší generaci se to zdá být neuvěřitelné, mladší se nediví. Prognózy jsou jasné: Lidí, kteří celý život prožijí v dluzích, bude v dalších letech přibývat.

2. 8. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Jeli byste na dovolenou i za cenu půjčky?

Stále více Čechů si dopřává dovolenou v zahraničí, většinou s leteckou dopravou, ubytováním ve vícehvězdičkových hotelích a mnohdy i se stravováním all inclusive. Taková dovolená se může i v rámci evropských destinací snadno vyšplhat na 20 tisíc i více.

28. 7. 2018 Redakce

5 tipů, jak uprostřed parného léta nenaštvat kolegy v práci

S vysokými venkovními teplotami stoupá nervozita na pracovištích. Lidé mají různý názor na nastavení větráku či klimatizace, někomu se nelíbí, že kolegové vymění kalhoty za kraťasy a otevřenou obuv, spory vyvolávají přehnaně vysoké i nízké dávky parfému. Tady je pět tipů, jak během veder vycházet s kolegy na pracovišti.

7. 7. 2018 Michaela Bučková