Práce a peníze

Pan Úvěr nebo paní Půjčka

Najít tu pravou (nebo pravého) není právě snadné. Liší se nejenom jmény, ale i podmínkami a stejně jako u lidí platí, že i když je každý jiný, to základní mají společné.

14. 9. 2019 Redakce

Muže penze děsí, ženy se do ní těší

Budu mít čas věnovat se vnoučatům, kamarádkám, zahradě, pojedu k moři a do lázní. Tak často mluví ženy, když přijde řeč na téma penze. Ale muži? Pro mnohé je odchod do důchodu strašákem.

5. 9. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Mediátor Martin Svatoš: Učím Čechy nesoudit se

Každý spor má několik forem řešení. Pro všechny strany je výhodné, pokud se rozejdou ve smíru a nestojí je to příliš peněz. K tomu jim může pomoci mediátor.

4. 9. 2019 Redakce

Sto deset korun na jídlo denně. Je to pro důchodce málo nebo dost?

Sto deset korun na den. To je průměrná částka, kterou si může dovolit denně projíst český senior. Toto číslo se nedávno objevilo v médiích a vzbudilo rozruch.

30. 8. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Důchod, předčasný důchod nebo snad předdůchod? Jak se v tom vyznat?

Důchodový věk se blíží. Po dlouhých letech v zaměstnání se už začínáte těšit, až s prací definitivně seknete. Ale co je vlastně nejvýhodnější? Předčasný důchod, předdůchod nebo normální starobní důchod?

29. 8. 2019 Renata Pavlíčková, redakce

Z bytu do malé chaty. To je realita pro mnoho českých seniorů

Nemají na nájem, tak se stěhují do chat. Často tam bydlí ve velmi skromných podmínkách. V lepším případě mají aspoň toaletu a zavedenou vodu, ale mnozí nemají ani to. Tak to je realita. Tak žije v penzi čím dál více českých seniorů.

21. 8. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Nerozumím, nepodepíšu. Maléry kvůli pár písmenům

Nechtěla jsem přiznat, že tomu nerozumím. Působila bych před sousedy jako hloupá stará bába. Těmito větami zdůvodnila jedna dáma, proč podepsala smlouvu na dodávání energií, která se posléze ukázala být nevýhodnější než ta, kterou dosud měla.

19. 8. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Měkké dovednosti jsou žádané zboží

Čím dál více personalistů a majitelů firem se při vybírání zaměstnanců zajímá o jejich takzvané měkké dovednosti.

16. 7. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Tipy, jak si mohou senioři zvýšit svůj finanční standard

Podle České správy sociálního zabezpečení žije v současnosti v České republice přibližně 2,9 milionu důchodců a nějaký druh penze pobírá téměř 2,4 milionu lidí. Český statistický úřad evidoval v říjnu roku 2016 sto dvacet šest tisíc aktivně pracujících seniorů nad 65 let.

15. 7. 2019 Redakce

Příběh Věry: Kvůli dluhům přišla o byt i přátele. Teď jí svitla naděje

Zhroucený svět, beznaděj, konec. Slova, která často paní Věra opakuje, když popisuje svůj životní příběh. Příběh o tom, jak se z úspěšné cukrářky stala „troska, kterou každý opovrhuje“, jak sama o sobě říká.

12. 7. 2019 Redakce