Práce a peníze

Čeští senioři mají jasno: Život v penzi není nuda

Život v penzi je dost nudný a nezajímavý. Čeští senioři byli seznámeni s tímto tvrzením a měli se přiklonit k některé z pěti možných odpovědí. Nejčastěji znělo: Nesouhlasím.

Vratislava Hofmanová, redakce

Závěť

Žijeme v době, kdy se hodně věcí točí kolem peněz. Dědictví je forma bezpracného zisku. Všechny…

Karel Hyndrák

Peníze a úspěch se v rodinách neodpouští

Jeden bratr je majitelem firmy, krásného domu, několika bytů a zážitků z cest po celém světě. Druhý bratr se topí v dluzích, často mění zaměstnání a místo cestování sedí u piva. Přestali si rozumět, nemají si co říct.

Vratislava Hofmanová, redakce

To se chci naučit! Věta důležitá pro každého seniora

Začnou se učit cizí jazyk. Přihlásí se do kurzu kreslení, fotografování, vaření asijské kuchyně. Nikdy dříve nekreslili, nefotografovali, co si představit pod pojmem asijská kuchyně netušili. Čím dál více seniorů se učí něco naprosto nového.

Vratislava Hofmanová, redakce

Pracovat v důchodu? Nic neobvyklého

Zatímco někteří lidé sní o svém posledním pracovním dni, stále více seniorů v práci zůstává i s nástupem důchodového věku.

Redakce

Okradli je šmejdi, nebo je šikanovali. Senioři často o těchto případech mlčí

Stydím se. Nemůžu to nikomu říct, všichni by si mysleli, že jsem se zbláznil. Nechci dostat nálepku dementního staříka, který naletěl. Kdybych to řekla příbuzným, hrozně by mně vyhubovali. Tak často mluví lidé, kteří se stali obětí podvodníků nebo udělali nějaký malér. Čím jsou starší, tím hůře to nesou.

Vratislava Hofmanová, redakce

S angličtinou se dá začít kdykoliv, i v důchodu. Důležitá je motivace

Tím si je ze svých letitých zkušeností jistá pražská lektorka angličtiny pro seniory Gabriela Nováková. Začátečnické kurzy jsou podle ní nejnáročnější z hlediska právě schopnosti lektora „rozmluvit studenty“, a z dodání kuráže těm, kteří si nevěří.

Renata Pavlíčková, redakce

Jaký je život s lakomcem? Extrémní spořivost může být podle psychologů duševní porucha

Proč bychom tady měli utrácet za kafe, když si ho můžeme uvařit doma. Ty jsi byla ve večerce? Vždyť tam mají chleba o dvě koruny dražší. Ne, nekoupím si nové boty, tyhle mi vydrží do smrti. Když má partner sklony k šetření každé koruny, pozor. Ve stáří se z něj může stát lakomec.

Vratislava Hofmanová, redakce

Roste počet pracujících seniorů. Při přesluhování je nutné dobře zvážit, zda pobírat důchod nebo ne

Téměř 342 tisíc důchodců podle statistik Českého statistického úřadu v prvním pololetí loňského roku pracovalo. Je to nejvyšší počet pracujících důchodců za posledních osm let.

Renata Pavlíčková, redakce

Bydlení a energie spolknou přes polovinu výdajů důchodců v Česku. Nejvíce z celé Evropské unie

Jsou senioři skupinou obyvatel s nejmenšími příjmy? A za co vlastně ve srovnání s Evropou nejvíce utrácejí? Nahlédnout pod pokličku těchto údajů umožní závěry šetření životních podmínek, které pravidelně provádí Český statistický úřad.

Redakce
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.