Práce a peníze

Rodinná firma Gultio vyrostla jen díky handicapu jejího majitele

„Už nesmíte svařovat,“ řekli mu lékaři nekompromisně po magnetické rezonanci páteře. A tak se dnes jedenapadesátiletý René Gryga rozhodl nechat svářecí agregát být a najít si jinou práci.  

6. 2. 2019 Redakce

Komu může být letos přiznán starobní důchod? Zde jsou informace z první ruky

Letos vznikne nárok na starobní důchod lidem, kteří dosáhnou zákonem daného důchodového věku a získají potřebnou dobu důchodového pojištění alespoň 35 let.

5. 2. 2019 Redakce

Ceny elektřiny vyletěly. Jak nejlépe zareagovat a ušetřit?

Roky, kdy si české domácnosti užívaly levných energií, jsou pryč. Zvýšení cen pocítí ve svých peněženkách všichni. Přesto jsou cesty, jak dosáhnout toho, aby se do rodinného rozpočtu promítly co nejméně. Základem je mít přehled o cenách jednotlivých dodavatelů. Možná úspora až několika tisíc korun ročně za to stojí.

5. 2. 2019 Redakce

Starý řemeslník, to je poklad

Šikovný obkladač má nyní zakázky na půl roku dopředu. Stejné je to u malířů a dalších řemeslníků. Je jich málo a najít spolehlivého, který má co nejdříve čas, je přímo zázrak. Mnozí lidé navíc od řemeslníků očekávají praxi, zkušenost, takže jsou rádi, když jim práci nepřijde udělat osmnáctiletý právě vyučený kluk, ale zralý muž. 

4. 2. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Medicína, historie, či filmová věda? Co vás bude bavit

Chcete se vrátit do studentských let? Stačí si najít ty správné přednášky na vysoké škole, kterou jste nestihli , nebo nemohli vystudovat. A vybírat je z čeho! Kurzy v rámci Univerzity třetího věku totiž nabízejí všechny české veřejné vysoké školy.  

3. 2. 2019 Redakce

Zaměstnání po padesátce je stále problém

Hranice věku odchodu do starobního důchodu se posunuje směrem nahoru. Přes její zastropování na 65 let uvidíme, jak se bude situace dál vyvíjet.

30. 1. 2019 Zuzana Musílková

Naši planetu chrání stovky kutilů i profi opravářů

Spotřebitelské chování, jehož zásadou je nezkoumat, zda se předmět dá opravit, ale jít hned koupit nový, je pro životní prostředí stále víc škodlivé.

30. 1. 2019 Redakce

Bazar. Nová služba pro naše čtenáře

Chcete prodat obraz, darovat knihy či vyměnit si sbírku známek? Chcete pronajmout chatu nebo nabídnout hlídání dětí? Hledáte opraváře pračky, sběratele mincí, brigádníka do vaší rodinné firmy nebo někoho, kdo vám poseká trávu na zahradě? Podejte si zdarma inzerát. Náš nový bazar propojí vaši nabídku s poptávkou a umožní seniorům najít kupce pro své nabízené věci nebo vyhledat možnost přivýdělku.

29. 1. 2019 Redakce

Jak požádat o vdovský důchod

Vdovský důchod je dávkou z důchodového systému, která má zmírnit výpadek příjmu po úmrtí manžela. Vdovský důchod nenáleží po druhovi ani po registrovaném partnerovi. Obdobou vdovského důchodu pro muže je vdovecký důchod.  

25. 1. 2019 Redakce

Jak získat příspěvek na bydlení

Příspěvek na bydlení přispívá na krytí nákladů na bydlení rodinám či jednotlivcům s nízkými příjmy. Máte na něj nárok a jak jej můžete získat?

19. 1. 2019 Redakce