Práce a peníze

To takhle jednou

To takhle jednou, když se někomu nechtělo psát domácí úkol a žadonil: Hani, zkus něco na toto téma…

Hana Nováková

Pracovat 35 let? To je moc, lidé pak na důchod nedosáhnou, varuje ombudsman Stanislav Křeček

Současné nastavení důchodového systému povede k nárůstu počtu seniorů, kterým nevznikne nárok na starobní důchod. Po roce 2010 totiž došlo ke zpřísnění podmínek, které jsou v rámci zemí EU mimořádné a minimální doba pojištění pro získání starobního důchodu se postupně prodloužila až na 35 let.

Jan Raška

Nemůžete se zbavit dluhů? Lidovci přichází s návrhem na životní restart pro dlužníky

Někdy stačí jen nepřebírat denní poštu, jindy drobný poplatek z knihovny či snaha pomoci z…

Sponzorovaný článek

Ředitelka české pobočky UNICEF Pavla Gomba: Na děti z rozvojových zemí můžeme pamatovat v závěti

Mezinárodní organizace UNICEF již od roku 1946 spravuje fond na pomoc dětem v chudých částech světa. Od loňského roku mají Češi možnost v závěti sepsané u notáře pamatovat právě na tuto prospěšnou organizaci. Loni například česká seniorka věnovala organizaci necelé dva miliony korun.

Božena Hažová, redakce

Začíná měsíc dobročinné závěti. Dárci získají zpět notářský poplatek za sepsání testamentu

Mezinárodní den závětí 13. září lidem v desítkách zemí po celém světě připomene význam závěti a možnost věnování peněz, nemovitosti či cenných papírů dobročinné nebo veřejně prospěšné organizaci.

Redakce

Důchod: Konec nebo příležitost?

V Česku během dvaceti let přibyde více jako 1 milión lidí starších 65 let. To logicky bude vytvářet tlak na integraci starších pracovníků na trhu práce, jelikož mladších lidí bude dále spíše ubývat.

Redakce

Kdo šetří, má za tři. Ale kam peníze dát?

Rad, jak šetřit peníze, je všude spousta. Důležité je však myslet na to, aby byly v bezpečí. Na každém kroku totiž dnes narazíte na finanční poradce, kteří slibují zázračné zhodnocení vašich úspor. Jenže je potřeba mít na paměti, že se takovéto investice neobejdou bez velkých rizik. Kam tedy peníze dát, abyste o ně nepřišli?

Redakce

Peníze v bankách jsou v bezpečí i době krize

V souvislosti s děním kolem koronaviru se hovoří o blížící se ekonomické recesi. Již dnes musí mnoho lidí řešit vážné finanční problémy a do budoucnosti hledí s obavami, které se týkají i bankovního sektoru a jeho stability. Jsou tyto obavy oprávněné?

Redakce

Máte peníze v zahraniční bance? Nevadí, pojištění vkladů se vztahuje i na vás

Garanční systém finančního trhu je zákonem zřízená instituce, která dohlíží na to, že jsou vaše vklady v bankách, družstevních záložnách a stavebních spořitelnách v bezpečí.

Redakce

Šikovných řemeslníků i domácích kutilů ubývá. Je třeba si je hýčkat

V mladší generaci najdeme stále méně lidí, kteří jsou schopni něco opravit, sestavit, smontovat. To, co běžně ovládají dnešní šedesátníci, většina současných třicátníků neumí. Heslo zlaté české ručičky tak pomalu ztrácí svůj původní význam.

Vratislava Hofmanová, redakce

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Zavřít reklamu