Práce a peníze

Soumrak živých sekretářek

Americké hnutí „Me Too“ (Mně taky) způsobilo poprask mezi kancelářskými muži. Bojí se žen a koukají…

24. 3. 2019 Karel Hyndrák

Školní premianti nemají vždy zajištěnou úspěšnou kariéru

Kdo ze školy nosí samé jedničky a památkou na vysokou mu je červený diplom, nemá i přes studijní úspěchy nalajnovanou stejně zářnou kariéru. Důležitější jsou jiné přednosti, například umění spolupráce s ostatními kolegy.

20. 3. 2019 Jana Nevěčná

Kdy vzniká nárok na invalidní důchod? A pobírá invalida i důchod starobní?

Úraz či vážná nemoc mohou bolestně zasáhnout do života. Změna zdravotního stavu může mít kromě jiného citelný dopad na schopnost pracovat a udržet si výdělek.

20. 3. 2019 Redakce

Ladislav Pšenčík: Energie zdraží, vyplatí se uzavřít smlouvu za současných cen

Na českém trhu působí několik stovek prodejců elektrické energie a zemního plynu. Ke středně velkým společnostem patří LAMA energy. Co nabízí svým zákazníkům? Zeptali jsme se obchodního ředitele Ladislava Pšenčíka.

17. 3. 2019 Redakce

Bezdomovcem v šedesáti? Někdy to jde rychle

Ocitnout se bez bydlení ve vyšším věku je jedna z nejobtížnějších životních situací. Může se však týkat i lidí, kteří celý život pracovali a měli kde bydlet. Stačí žít v bytě u partnera a  nebýt tam trvale nahlášen.

15. 3. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Jaký důchod budete brát a z čeho se vám vypočítá?

Starobní důchody jsou tématem, o které se lidé sami aktivně v předstihu zajímají nebo by se měli začít včas zajímat. Nejen budoucím žadatelům o důchod proto Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) formou otázek a odpovědí přináší nejčastější informace, které jsou se starobním důchodem spojeny.

5. 3. 2019 Redakce

Levnější internet pro seniory? Zatím v nedohlednu

V dubnu 2016 poslanci Parlamentu České republiky Roman Kubíček a Štěpán Stupčuk požadovali na půdě dolní komory internet pro postižené osoby a seniory za výhodnějších podmínek. Po téměř třech letech jsme oslovili poslance Romana Kubíčka, aby nám sdělil, jak v této záležitosti pokročil (Roman Stupčuk již poslancem není).

27. 2. 2019 Redakce

Chystáte se do penze? Zde je návod, jak správně podat žádost o důchod

Do starobního důchodu odchází člověk jen jednou za život. Co vše je s tímto krokem spojeno, na co nezapomenout?

17. 2. 2019 Redakce

Jak se pro důchod započítává doba péče

Péče o naše nejbližší je činnost nepochybně velmi důležitá a potřebná. Lidé si mohou klást otázku, jaký dopad budou mít ta životní období, kdy místo práce pečovali či pečují o děti, rodiče nebo jiné handicapované rodinné příslušníky, na jejich budoucí důchod.

12. 2. 2019 Redakce

Za jakých podmínek je možné přiznat předčasný starobní důchod

Lidé, kteří zvažují, že „odejdou“ do důchodu dříve než dosáhnou důchodového věku, by měli vědět, že pro nárok na předčasný starobní důchod musí získat alespoň takovou dobu pojištění, která je stanovena pro řádný starobní důchod. Ta činí od roku 2019 alespoň 35 let.

7. 2. 2019 Redakce