Práce a peníze

Bydlení a energie spolknou přes polovinu výdajů důchodců v Česku. Nejvíce z celé Evropské unie

Jsou senioři skupinou obyvatel s nejmenšími příjmy? A za co vlastně ve srovnání s Evropou nejvíce utrácejí? Nahlédnout pod pokličku těchto údajů umožní závěry šetření životních podmínek, které pravidelně provádí Český statistický úřad.

Redakce

Jak na peníze s Českou bankovní asociací: Kontokorent

Občas se stane, že na běžném účtu vedeném u banky není v dané chvíli tolik peněz, kolik by bylo potřeba. Řešením může být sjednání kontokorentu. Nazýváme ho také povolený debet nebo povolené přečerpání.

Redakce

Měl by si člověk spořit na stáří? 3 důvody, proč se vám to vyplatí

Přemýšlíte o spoření na penzi, nebo se spoléháte na řádný starobní důchod? Přečtěte si, proč byste měli zvolit první variantu.

Redakce

Jak na peníze s Českou bankovní asociací: Mám to! Na splátky...

Nakupujte teď, plaťte později. Splácení bez navýšení! Prodejci nám nabízejí okamžitý komfort, kterému, obzvláště v době vánočních nákupů, lze jen těžko odolat. Ale pozor! I tady jsou peníze až na prvním místě!

Redakce

Jak na peníze s Českou bankovní asociací: Kreditka

Tak často říkáme jakékoli kartičce z plastu, kterou používáme k placení (v obchodech nebo na internetu), anebo k výběru peněz z bankomatu. Každá platební karta však není karta kreditní neboli kreditka.

Redakce

Vzdělávací setkání pro seniory

Vyznáte se ve světě financí? Jak srovnávat různé nabídky zhodnocení peněz, jaká rizika na Vás mohou…

Redakce

Jak na peníze s Českou bankovní asociací: Kolik nás stojí ZDARMA?

Určitě každého z nás potěší, když něco získá levněji. Rádi při nákupech „šetříme“. A co teprve, když se věci nabízejí zdarma! To je teprve nakupování! A kolik ušetříme!?

Redakce

Mladým vadí, že senioři pracují

Jsou pomalí a nevýkonní. Kdyby šli do penze, mladí by měl více pracovních příležitostí. Když je člověk starý, nemá pracovat. Tak toto jsou názory mnoha mladých Čechů. Vyplynulo to z několika průzkumů a anket.

Vratislava Hofmanová, redakce

Dvacet čtyři let. To je doba, kterou Češi tráví v penzi

Nikdy dříve lidé nebyli tak dlouhou dobu v důchodu. Česká správa sociálního zabezpečení zveřejnila aktuální čísla, která jsou potěšující i odstrašující zároveň.

Vratislava Hofmanová, redakce

Pan Úvěr nebo paní Půjčka

Najít tu pravou (nebo pravého) není právě snadné. Liší se nejenom jmény, ale i podmínkami a stejně jako u lidí platí, že i když je každý jiný, to základní mají společné.

Redakce