Auto-moto

Retro Auto muzeum - výlet do mládí i dětství

Nedávno jsem se svým kamarádem a kamarádkou navštívila Retro Auto Muzeum ve Strnadicích - je to…

9. 10. 2018 Jitka Hašková

Test zimních pneumatik aut střední třídy

Špatné obutí vozů je každoročně příčinou stovek nehod na českých silnicích. Řidiči by proto neměli podceňovat kvalitu pneumatik. Které zimní pneumatiky obstály ve srovnávacím testu evropských autoklubů?

3. 10. 2018 Redakce

Test Hondy Jazz: Malé auto s velkým prostorem

Honda Jazz se svou vyšší karoserií na první pohled liší od ostatních malých aut. Díky tomu se do ní lépe nastupuje a nabízí více místa, než je mezi auty podobných rozměrů běžné.

29. 9. 2018 Michaela Bučková

Povinné ručení pro seniory aneb Jak jej uzavřít?

Povinnost mít sjednané pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla platí pro všechny řidiče, nezávisle na jejich věku. Jelikož je nabídka pojištění stále více komplikovaná, přinášíme jednoduchý přehled toho, jak povinné ručení vybrat a na co si dát pozor.  

13. 9. 2018 PR

Škoda VOS, ve které se vozil Gottwald i Zápotocký

Novým exponátem Muzea českého karosářství ve Vysokém Mýtě se stal nedávno exemplář vládního osobního speciálu Škoda VOS. V něm se vozili v tuhých padesátých letech minulého století komunističtí pohlaváři včetně Klementa Gottwalda, jeho ženy či Alexeje Čepičky. Muzejníci ho získali loni a letos na jaře prošel vůz důkladným „opucováním“. 

18. 6. 2018 Redakce

Vzali mi řidičák. Jsem k ničemu

Jedna z nejstresovějších situací pro muže je, když přijdou o řidičský průkaz z důvodu pokročilého věku. Je to pro ně totéž, jako by dostali potvrzení: Jsem starý, nemožný, už nejsem ani schopen řídit auto. A tak mnozí statečně zastírají potíže, jen aby mohli být dál vládci volantů.

30. 4. 2018 Redakce

Na traktoru Deutz medvěd jezdit nebude

V roce 1934 nebo 1935 byl v Německu vyroben traktor Deutz, který je stále v plné výkonnosti a v rodině Františka Bolečka z Hostětína i vydatným pomocníkem. Není vyloučeno, že co se týče věku, už nemá v našich krajích konkurenci.

18. 4. 2018 Redakce

Kupujete ojetinu? Nástrah je více, než si myslíte

Stočené kilometry bývají nejčastější hrozbou při koupi ojetých vozů na českém trhu. Jenže těch nástrah, číhajících na kupující, je daleko víc. Jednou z nich je policejní plomba, kterou může na poslední chvíli odhalit až dopravní inspektorát při přepisu vozidla.

24. 2. 2018 Redakce

Na co si dát pozor při koupi ojetého auta?

  Ten, kdo již někdy v životě kupoval ojeté auto, ví, že to není jen tak. Nákup ojetiny s sebou…

28. 3. 2017 PR

Trabant byl "nejlepší auto" - alespoň pro mne

Naši předkové byli jihočeští zemědělci, vlastnili hospodářství, ke kterému patřilo, kromě…

17. 2. 2016 Marcela Pivcová