Kateřina Kašparová: Za mobil jsou lidé ochotni dát 10 tisíc, na čtyřnohém mazlíčkovi by chtěli ušetřit

Mnozí z nás si ji pamatují jako moderátorku televizního zpravodajství. Kateřina Kašparová přetavila svoji lásku ke zvířatům do náplně svého života. V roce 2012 se stala šéfredaktorkou nově vzniklého časopisu pro majitele domácích mazlíčků.

Božena Hažová, redakce

Pálava - místo, kam se vždy ráda vracím

Naše Morava je krásná celá, ale přesto je místo, které miluju nade vše. Jezdíme tam skoro každý rok vždy v květnu - to je tam příroda nejkrásnější. Tímto místem je CHKO Pálava s hřebenem Pavlovských vrchů.

Marie Měchurová

Na chatu s Helenou Sukovou

Jedna z nejúspěšnějších českých tenistek  a nyní psycholožka Helena Suková bude dalším hostem naší on-line besedy "Na chatu s...". Povídat si s ní budete moci ve středu 8. dubna od 14 hodin.

Redakce

Moje abeceda

Naším dorozumívacím prostředkem je slovo. Psané, tištěné, vyslovené, zpívané. V současné terminologii se objevuje řada nových slov, některá dřivější mění svůj původní význam.

Hana Švejnohová

Úterý 7. dubna: Co by vám nemělo uniknout

Vláda uvolňuje některá svá opatření, kterými se snažila zabánit šíření koronaviru. Individuální sporty jako kolo, běh či tenis bude je nyní možné provozovat  bez roušek a otevírají se i některé služby a obchody - například kompostárny či od čtvrtka hobbymarkety, stavebniny či prodejny a servisy jízdních kol.

Jan Raška

Na chatu s... Čtenáři portálu i60 si povídají se známými osobnostmi

Na chatu s... Čtenáři portálu i60 si povídají se známými osobnostmi

Krása na malém prostoru. Teď je vhodný čas ji naplánovat

Malý balkón, dvorek, nevyužité zákoutí. To jsou místa, která někteří lidé dovedou proměnit v čarokrásné barevné zahrady. Není třeba mít rozlehlé terasy, vily, zahrady. Stačí fantazie, zručnost a nejmenší možný prostor se změní v ráj.

Vratislava Hofmanová, redakce

Proč se lidé v důchodovém věku vracejí ke svým dětským koníčkům

Většina lidí si myslí, že tvrzení o návratu do dětství nebo o zralém věku coby druhém dětství je snůška nesmyslů. Nemusí to být však tak docela pravda.

Zuzana Pivcová, redakce

Ředitel divadla Viola: Snad se k nám diváci zase vrátí

Všechna česká divadla musela v únoru zavřít svá jeviště a herci zůstali doma. Jak se s nečekaně volným časem vypořádal Robert Tamchyna, šéf Violy, „nejmenšího velkého divadla“ v Praze, které je permanentně vyprodané? „Čtu, hledám, přemýšlím, co by pro Violu bylo vhodné a nejlepší,“ říká v rozhovoru.

Michaela Bučková

Pondělí 6. dubna: Co by vám nemělo uniknout

Britská královna Alžběta II. promluvila k veřejnosti. V předtočené nahrávce zdůraznila nutnost sebekázně a odhodlání při zvládání koronavirové krize.

Jan Raška

Kdo je vítězem soutěže Fauna kolem nás?

Pejsci a kočičky, čápi a labutě, koně, krávy, prasátka, ale také tulení, pavián či mládě lamy. Fotosoutěž na téma Fauna kolem nás byla rozhodně bohatá na nejrůznější zvířecí druhy.

Redakce

Hlavní slovo v rodině. Má na něj někdo nárok? Často si jej berou babičky

Hlavní slovo v rodině. Má na něj někdo nárok? Často si jej berou babičky

Péče o pleť v nouzovém stavu: stačí citron, med či bílý jogurt. Výsledek vás mile překvapí

Péči o pleť není třeba zanedbávat ani v současných bojových podmínkách. Naopak. Je více času a na masku, peeling i čištění najdeme vše potřebné ve vlastní kuchyni. Nebo skoro vše.

Renata Pavlíčková, redakce

Ať Velikonoce nejsou smutné

Letošní Velikonoce budou jiné a s nimi spojované slovo ‚veselé‘ se k nim moc hodit nebude. To ale neznamená, že by měly být smutné. Je třeba pro to udělat maximum. Třeba si vyrobit neobvyklé dekorace.

Vratislava Hofmanová, redakce

Dubnový bylinkář: Pozor dávejte hlavně na játra. Pomůže ostropestřec, ale také grapefruit či chřest

Játra jsou nejohroženějším orgánem tohoto měsíce. Může se to projevit potížemi s výměnou látkovou, zvýšením teploty, která signalizuje zánět, narušením žaludečních kyselin – kyselina solná je v přebytku, proto i pálením žáhy, nebo zhoršením stavu pokožky.

Redakce

Vařit tak akorát. Umění, které ovládá málokdo

Navařit si jídlo na tři dny dopředu a pak jíst stále to samé nebo si každý den chystat něco hodně odlišného? Vařit v malém množství? Nebo mít zamraženo hodně porcí do zásoby? To jsou otázky, kvůli kterým se mnoho lidí nedokáže shodnout.

Vratislava Hofmanová, redakce

Sedm úkolů, spousta inspirace aneb Hrátky v karanténě

Nesledovat celý den negativní zprávy, posilovat mysl nejrůznějšími aktivitami, které budeme společně sdílet. Pokračujeme v plnění úkolů druhého týdne. Co jsme si pro vás připravili tentokrát?

Jan Raška

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg