Stres ze ztráty partnera často provází ztráta společných přátel

Společní kamarádi se najednou ztratili. Nevolají, neorganizují žádné akce, nezvou na návštěvy. Takové pocity často prožívají lidé, kteří se rozvedli nebo jim partner zemřel.

Vratislava Hofmanová, redakce

Stromem roku je sedmdesát let stará jabloň z Machova na Náchodsku

Český Den stromů korunovala radostná zpráva pro obyvatele Machova na Náchodsku. Vítězství v anketě Strom roku si poprvé odnáší ovocný a zároveň nejmladší strom. Největší podporu veřejnosti získala Jabloň u Lidmanů, která si vybojovala 2 191 hlasů.

Jan Raška

Místo tablet spolkne pacient strip z nanovláken, uvádí jako příklad vývoje v nanoprůmyslu inovátorka Marcela Munzarová

Téměř dva roky před vypuknutím pandemie koronaviru její tým vyvinul materiál, který s 99,9 % účinností zachytává viry a bakterie a nyní se používá k výrobě roušek. Marcela Munzarová, které se říká Nano Lady, je uznávanou osobností nanoprůmyslu v Česku i ve světě.

Jan Raška

Letošní Den zdraví bude online.
Pobaví a poučí všechny generace

Setkání se zajímavými lidmi, možnost si zacvičit, dozvědět se spoustu novinek z oblasti zdravé výživy a kvalitního stravování. To vše každoročně přináší Den zdraví, který pořádá společnost STOB.

Redakce

Neretušujte mi vrásky. Nový trend ve fotografování

Monacká kněžna Stefanie, herečka Judi Dench a další filmové hvězdy, ženy pohybující v módním průmyslu, vlivné dámy. To jsou typické vyznavačky trendu, který by se dal nazvat větou: My se za vrásky nestydíme. Když se nechávají fotografovat, odmítají úpravy, vyhlazování, retuše.

Vratislava Hofmanová, redakce

Láska nezná hranice: Eduard (66) odjel do Asie, zamiloval se a domů už se nevrátil

Láska nezná hranice: Eduard (66) odjel do Asie, zamiloval se a domů už se nevrátil

Trápí vás klouby rukou?

Osteoartróza je nejrozšířenější onemocnění pohybového aparátu. V kategorii 65 až 74letých postihují různé formy osteoartrózy 90 % populace. Pokud se hovoří o artróze a bolestech kloubů většinou se míní bolesti velkých nosných kloubů, tj. kyčlí a kolenou.

Sponzorovaný článek

Obyčejný zubní kartáček. Znáte jeho historii? A tušíte, kdy si lidé začali čistit zuby?

Neznám nikoho, kdo by chodil rád k zubaři. Ani já tam nechodím radostně, ale na rozdíl od dřívějška už se nebojím. Docházím k zubnímu lékaři pravidelně a už jsem si zvykla, že se bolestivé akce dělají s místním umrtvením, takže se to dá v pohodě vydržet.

Vladislava Dejmková

Slovensko má návod, jak se ochránit před lživými zprávami o covidu. Platí i pro Česko

Slovenské ministerstvo zdravotnictví sepsalo návod, jak se chovat na sociálních sítích a rozpoznat, které informace o covidu jsou pravdivé a které ne. Jsou platné obecně, tedy i pro Českou republiku.

Petr Orálek

Jak si udělat v této době radost? Nesledovat celý den zprávy a třeba pustit se do toho, co jste dlouho odkládali

Pandemie, koronavirus, covid-19, karanténa, Prymula. Asi nejfrekventovanější slova, která se na nás v posledních měsících valí ze všech stran. Jak se z nich nezbláznit? Sledovat zprávy co nejméně a zabavit se jakoukoli jinou činností.

Jan Raška

Něco na tom je

Ke svým padesátým narozeninám jsme si spolu se stejně starou sestřenicí nadělily zvláštní dárek. Uspořádaly jsme setkání svých rodičů s příbuznými, které jsme znaly pouze z vyprávění a fotografií z alba mé babičky, a jejich rodin. Na akci se sešlo 27 lidí, z toho 5 seniorů, z nichž někteří se viděli opět po 50 letech.

ivana kosťunová

Podzim se blíží. Co nosit, když nám už není třicet

Podzim se blíží. Co nosit, když nám už není třicet

Letos bylo v Česku výjimečně kvalitní ovzduší, koncentrace škodlivých látek byly v průměru o čtvrtinu nižší

Příznivé meteorologické podmínky, dlouhodobý postupný pokles emisí, ale i nouzový stav. To jsou důvody, proč letos bylo v České republice za prvních devět měsíců výjimečně kvalitní ovzduší.

Jan Raška

Stáří není nemoc, má spoustu zajímavých stránek, říká písníčkář Jan Burian

Jan Burian má za sebou padesátiletou dráhu písníčkáře, procestoval také celý svět. Současná omezení související s šířením koronaviru mají na jeho život velký dopad, ale zůstává pozitivní. "Každé potíže a jejich překonávání nás obohacují," říká.

Petr Orálek

Když si něco moc přeješ, tak se ti to splní

Ale abych nepředbíhala, Den se začal docela hezky rýsovat, malé dešťové kapky se ukázaly jen občas a jak jinak, táhlo mě to ven. Po snídani jsem si řekla, že také budu trochu pracovitá v domácnosti, tak jsem se začala snažit.

Soňa Prachfeldová

Nakupují přes internet a baví je to. Padají další mýty o seniorech

Penzisté si raději zajdou nakoupit osobně, e-shopy nemají rádi. Nakupují rádi v akcích a nejvíce utrácejí v lékárnách. To si často myslí mladí lidé o těch starších. Právě přístup k nakupování je jedním z častých mýtů spojených s životem ve vyšším věku.

Vratislava Hofmanová, redakce

Krize bývá příležitost ke změně života. Platí to nejen pro mladé, ale i pro seniory

Krize jako příležitost. Toto spojení se čím dál více používá v souvislosti se současnou pandemií. Pro někoho je to nesmyslná fráze mající za cíl zahnat strach a frustraci společnosti. Jenže zlé zkušenosti člověka zpravidla posílí, jen záleží na tom, co si kdo pod tím představuje.

Vratislava Hofmanová, redakce

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Zavřít reklamu