Neretušujte mi vrásky. Nový trend ve fotografování

Monacká kněžna Stefanie, herečka Judi Dench a další filmové hvězdy, ženy pohybující v módním průmyslu, vlivné dámy. To jsou typické vyznavačky trendu, který by se dal nazvat větou: My se za vrásky nestydíme. Když se nechávají fotografovat, odmítají úpravy, vyhlazování, retuše.

Vratislava Hofmanová, redakce

Slovensko má návod, jak se ochránit před lživými zprávami o covidu. Platí i pro Česko

Slovenské ministerstvo zdravotnictví sepsalo návod, jak se chovat na sociálních sítích a rozpoznat, které informace o covidu jsou pravdivé a které ne. Jsou platné obecně, tedy i pro Českou republiku.

Petr Orálek

Jak si udělat v této době radost? Nesledovat celý den zprávy a třeba pustit se do toho, co jste dlouho odkládali

Pandemie, koronavirus, covid-19, karanténa, Prymula. Asi nejfrekventovanější slova, která se na nás v posledních měsících valí ze všech stran. Jak se z nich nezbláznit? Sledovat zprávy co nejméně a zabavit se jakoukoli jinou činností.

Jan Raška

Něco na tom je

Ke svým padesátým narozeninám jsme si spolu se stejně starou sestřenicí nadělily zvláštní dárek. Uspořádaly jsme setkání svých rodičů s příbuznými, které jsme znaly pouze z vyprávění a fotografií z alba mé babičky, a jejich rodin. Na akci se sešlo 27 lidí, z toho 5 seniorů, z nichž někteří se viděli opět po 50 letech.

ivana kosťunová

Letos bylo v Česku výjimečně kvalitní ovzduší, koncentrace škodlivých látek byly v průměru o čtvrtinu nižší

Příznivé meteorologické podmínky, dlouhodobý postupný pokles emisí, ale i nouzový stav. To jsou důvody, proč letos bylo v České republice za prvních devět měsíců výjimečně kvalitní ovzduší.

Jan Raška

Láska nezná hranice: Eduard (66) odjel do Asie, zamiloval se a domů už se nevrátil

Láska nezná hranice: Eduard (66) odjel do Asie, zamiloval se a domů už se nevrátil

Stáří není nemoc, má spoustu zajímavých stránek, říká písníčkář Jan Burian

Jan Burian má za sebou padesátiletou dráhu písníčkáře, procestoval také celý svět. Současná omezení související s šířením koronaviru mají na jeho život velký dopad, ale zůstává pozitivní. "Každé potíže a jejich překonávání nás obohacují," říká.

Petr Orálek

Když si něco moc přeješ, tak se ti to splní

Ale abych nepředbíhala, Den se začal docela hezky rýsovat, malé dešťové kapky se ukázaly jen občas a jak jinak, táhlo mě to ven. Po snídani jsem si řekla, že také budu trochu pracovitá v domácnosti, tak jsem se začala snažit.

Soňa Prachfeldová

Nakupují přes internet a baví je to. Padají další mýty o seniorech

Penzisté si raději zajdou nakoupit osobně, e-shopy nemají rádi. Nakupují rádi v akcích a nejvíce utrácejí v lékárnách. To si často myslí mladí lidé o těch starších. Právě přístup k nakupování je jedním z častých mýtů spojených s životem ve vyšším věku.

Vratislava Hofmanová, redakce

Krize bývá příležitost ke změně života. Platí to nejen pro mladé, ale i pro seniory

Krize jako příležitost. Toto spojení se čím dál více používá v souvislosti se současnou pandemií. Pro někoho je to nesmyslná fráze mající za cíl zahnat strach a frustraci společnosti. Jenže zlé zkušenosti člověka zpravidla posílí, jen záleží na tom, co si kdo pod tím představuje.

Vratislava Hofmanová, redakce

Od Doubravky do Karlína

Na východním okraji Prahy se nachází kopec Horka s nadmořskou výškou pouhých 254 m n.m. Pod ním…

Jaroslava Handlová

Podzim se blíží. Co nosit, když nám už není třicet

Podzim se blíží. Co nosit, když nám už není třicet

Podívej, kvete růže...

Tak  došlo i na mě. Podlehla jsem kouzlu růžových krasavic. Vloni v létě jsme koupili zahradu a já od podzimu začala snít, že si pořídím nějakou růžičku, poněvadž zahrada bez jediné růže není nikdy úplná, jakoby tam něco chybělo.

Ilona Kolářová

Nepřibrala jsi zase trochu? S diskriminaci kvůli váze se podle odborníků setkává mnoho lidí

Měl by jsi se sebou něco dělat. Cvičíš vůbec někdy? Nepřibrala jsi zase? Nechci ti do toho mluvit, ale tak velký zadek jsi ještě nikdy neměla. Podívej na to tvoje břicho…

Vratislava Hofmanová, redakce

Do konce října se může nemocí covid-19 nakazit až 250 000 lidí. Výrazně roste počet nakažených seniorů

Epidemie nového koronaviru postupuje českou populací velmi rychle. Následující dva až tři týdny se podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly očekává velký tlak na nemocniční systém, zejména z důvodu rostoucího počtu nemocných seniorů.

Jan Raška

Vetřelci v naší posteli a jak s nimi zatočit

Není divu, že se jim tak dobře daří. Na lůžku trávíme téměř třetinu dne, během nemoci je to ještě více, takže jim stále poskytujeme ideální podmínky k životu.

Sponzorovaný článek

Středeční hrozivá bilance: téměř deset tisíc nově nakažených. Vědci vyzývají k osobnímu lockdownu

Černé scénáře se naplňují: nový typ koronaviru se šíří Českem obrovským tempem. Za jediný den přibylo 9544 nových onemocnění. Nemocnice začínají mít potíže s kapacitou lůžek, navíc přibývá nakažených mezi zdravotnickým personálem.

Jan Raška

Vzniká nový web na pomoc vdovám. Zapojit se můžete i vy

Ztráta partnera je jedno z nejtěžších období života – zejména v prvních měsících po ovdovění, kdy na ženu dopadá nejen smutek a samota, ale také starosti se zařizováním všech nutných záležitostí. Proto vzniká nový web vdovyvdovam.cz, jehož cílem je pomoci vdovám toto období překonat.

Jan Raška

Babiši, Prymulo, skončete to divadlo, jde o život

Když před třemi týdny vystřídal plukovník Roman Prymula na postu ministra zdravotnictví zpěváka Adama Vojtěcha, říkal jsem si, že pro zvládnutí pandemie jsou vojenský dril a zkušenosti v oboru epidemiologie ideální kombinací. Až do jeho televizního vystoupení.

Antonín Vácha

Co očekáváš? Hlavní otázka do začátku vztahu ve vyšším věku

Co očekáváš? Hlavní otázka do začátku vztahu ve vyšším věku

Podzim je čas na pletení. Čím barevnější, tím lepší

Když se někdo rozhodne po delší době zkusit plést nebo se to přímo od začátku naučit, měl by zvolit svetr co možno nejbarevnější. Je to prostě větší zábava. Koukat stále na jednu barvu je nuda, při proužcích a vzorech čas ubíhá rychleji.

Vratislava Hofmanová, redakce

Průměrná žena vystřídá během života podprsenky šesti různých velikostí

Současné mladé ženy jsou stále častěji nakloněny trendu nenosit podprsenku. Odhodit vrchní díl spodního prádla mohou i ku příležitosti Mezinárodního dne bez podprsenky, který se slaví 13. října.

Božena Hažová, redakce

Výživa jako základ zdraví každého psího parťáka

Každý, kdo se aktivně věnuje nějakému sportu, ví, že správná výživa plná zdraví prospěšných živin a vitamínů je pro správný chod těla velmi důležitá. A jinak tomu není ani u našich psích parťáků.

Redakce

Pomoc dospělým dětem nemá být považována za samozřejmost

Pomoc dospělým dětem nemá  být považována za samozřejmost

O babičce

O dědečkovi jsem zde již napsala. Babičku jsem opomněla. Nejspíš proto, že k dědečkovi jsem měla blíž. Měl lepší přehled o světě a suploval mi nevydařeného tátu.

Věra Ježková

Glosa, příběh, fotoreportáž. Pište na i60 a získejte každý týden za Počin týdne některou z věcných cen

Každou neděli v podvečer budeme vyhlašovat tzv. Počin týdne - ocenění za aktivity čtenářů na portále i60 za uplynulý týden. Vybrán může být autor článku, mimořádné fotografie, tipu na výlet či jiné zajímavé aktivity, kterou oceníme malým dárkem.

Jan Raška

Konec srandy. České zdravotnictví je na pokraji kolapsu. Zavírají se školy, restaurace, skončila kultura i sport

Česko je na světě druhou zemí, ve které se koronavirus šíří nejrychleji. Roste nejen počet nakažených, ale i lidí ve vážném stavu. A s nemocí covid-19 již zemřelo více než tisíc lidí. To jsou důvody, proč se vláda rozhodla omezit život v Česku.

Jan Raška

Bojíte se osteoporózy? V průběhu října se můžete nechat zdarma vyšetřit

Tichý zloděj kostí neboli osteoporóza častěji postihuje ženy po menopauze, nevyhýbá se ale ani mužům či mladším ženám. Ve věku nad 70 let jí trpí již každá druhá žena! Prevencí tohoto onemocnění je dostatek pohybu, ale hlavně vápník a vitamín D.

Redakce

Nominujte své fotografie do kalendáře na rok 2021!

Portál i60 bude mít i příští rok kalendář z autorských fotografií svých čtenářů. Každý ze čtenářů může nyní nominovat své čtyři fotografie ze čtyř ročních období uplynulého roku, z nichž redakce vybere celkem 36 snímků, které se objeví v nástěnném kalendáři na rok 2021.

Redakce

Provoněný říjen: recepty na kotletu se zelím, švestkové knedlíky, květákové placičky a švestkovou marmeládu

Co by rozhodně nemělo chybět v říjnových receptech? Sezonní ovoce. Hrušky. Švestky. Ale i pořádná flákota. A pochoutka pro vegetariány. A rozhodně nesmíme zapomenout na kvalitní ingredience. Jak je ale poznat v obchodě, kde se nachází tisíce výrobků?

Redakce

Upršený výlet za Růženkou

Možná jste už také někdy slyšeli o rozhledně Růženka. Tato rozhledna s kulatou hlavou a udivenýma očima se před dvěma lety jako chobotnička usadila na Pastevním vrchu u obce Růžová, jen několik kilometrů od Děčína.

Alena Tollarová

Duševní zdraví je stejně důležité jako to fyzické, v době koronakrize to platí dvojnásob

Doba krize, izolace, strach z onemocnění či smutek ze ztráty nejbližších. To jsou jen příklady z celé řady možných příčin duševní nepohody, se kterými se ve světě potýkají miliony lidí.

Božena Hažová, redakce

Vezmi si ovoce, miláčku. Ženy se stravují jinak než muži

České ženy jedí mnohem více ovoce a zeleniny než muži. Konzumují však méně masa. A méně trpí nadváhou. Spočítáno, sečteno - ženský způsob stravování je zdravější. Zároveň se ale v rozdílnosti přístupu mužů a žen k jídlu skrývá spousta zajímavostí.

Vratislava Hofmanová, redakce

Páteční rekord: 8618 nakažených. Česko míří k lockdownu

Počty nově nakažených nemocí covid-19 dále strmě stoupají. V pátek přibylo 8618 případů onemocnění, což je téměř dvojnásoběk oproti předchozímu dni. Pokud opatření vyhlášená ve čtvrtek vládou nezaberou, čeká Česko lockdown.

Jan Raška

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Zavřít reklamu