Bílá košile: Klasika pro různé příležitosti, každou postavu i každý věk

Často se s ní spojuje slovo basic. Tedy základ. Tak se v módní branži označují kusy oděvu, které by měly být v každém šatníku. Jenže některým ženám připadá taková bílá košile příliš nudná, obyčejná, a tak se jí vyhýbají.

Vratislava Hofmanová, redakce

Pojďte s Ungeltem na Vejšlap

Uměleckého šéfa pražského Divadla Ungelt Pavla Ondrucha jsme čtenářům představili jako dramaturga velmi úspěšné hry Housle. Dnes vás s ním seznámíme v roli režiséra. V jeho nastudování už nyní divadlo Ungelt uvádí světovou premiéru Vejšlapu.

Božena Hažová, redakce

Nejstarší děti: Dagmar chodí za svou mámou Nelly každý den

Mám se moc dobře, říká Nelly Chromíková. Je jí jednadevadesát let, je nevidomá, přesto říká tuto pozoruhodnou větu. Jenže jí na ní nic pozoruhodného nepřipadá. Nelly má totiž rodinu, která se o ni pěkně stará. Chodí za ní dcera, syn, vnoučata, pravnoučata...

Scarlett Wilková, autorka je redaktorkou Magazínu Dnes

Na chatu s Přemyslem Bičovským

Fotbalový reprezentant a člen Klubu prvoligových kanonýrů Přemysl Bičovský bude dalším hostem naší on-line besedy s názvem "Na chatu s...". Popovídat si můžete s Přemyslem Bičovským ve středu od 14.00 hodin.

Jan Raška

Léto 2020: Užijte si relaxační pobyt na vlastní zahradě

Máte v plánu strávit letošní léto doma? Zařiďte si pohodlné posezení a vyšperkujte si svou oázu klidu pěknou zelení. S těmito tipy bude výběr venkovního nábytku hračka.

Sponzorovaný článek

Krásné staré páry. Jejich focení je v módě

Krásné staré páry. Jejich focení je v módě

Vladimír (83) přepsal byt a chatu na syna. Ten se zadlužil, obě nemovitosti pak exekutor prodal v dražbě

Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Exekuce, ztráta bytu i chaty. A to jenom proto, že synovi nevyšlo podnikání a zadlužil se. Kvůli exekuci na synův majetek přišel pan Vladimír s chotí o střechu nad hlavou.

Božena Hažová, redakce

Slavíme Světový den mléka. Ale potřebujeme mléko i v dospělosti?

Každý asi ví, že by se mléko a mléčné výrobky měly dávat především dětem a dospívajícím, protože právě v tomto období rostou kosti. Malá spotřeba vede k velkým problémům v dospělosti.

Redakce

59 a více. Aneb senior jako sprosté slovo

V rádiu hráli písničku s krásným textem "Ještě jsem nebyl in a už jsem retro" a já jsem vyplňovala na počítači jakýsi výzkum. Členkou portálu s výzkumy jsem už řadu let, za nepatrnou odměnu vyplňuji dotazníky typu: jakou banku preferuji, jaké mám zkušenosti s tefefonními operátory, jak sleduji reklamy, a podobně.

ivana kosťunová

Nepečený jahodový dort. Zvládne jej i méně zručná cukrářka

Začíná doba jahod a tedy i receptů z tohoto voňavého ovoce. Pokud se blíží nějaká vaše rodinná oslava, zkuste hostům přichystat chutný dort z čerstvých jahod. Jak na to?

Jirina Kucerova

Profesor Václav Hořejší: Česko zvládlo epidemii výborně. Podzimní vlna by nemusela přijít

Vědecké týmy po celém světe pracují na vývoji vakcíny proti koronaviru SARS- C0V-2 a podle posledních informací již probíhají první testování.

Jan Raška

Nejstarší děti: Osmasedmdesátiletá Ada se stále stará o svou 102letou maminku

Nejstarší děti: Osmasedmdesátiletá Ada se stále stará o svou 102letou maminku

Pozdrav z výšky

Když si to tak vezmu, není výška jako výška. Vysoko je pro mou maličkost horní polička kuchyňské skříňky. To si musím přistavit stoličku, nastane-li potřeba do ní něco vložit nebo vyndat.

Alena Tollarová

Nejstarší děti: Když jí bylo padesát, odjela do Itálie dělat pečovatelku. Teď se paní Věra (68) stará o svou maminku

Někdy je to náročné. To je nejvýstižnější věta, kterou Věra Sehnalová (68) shrnuje vše, co se týká péče o staré a nemocné lidi. Ví, o čem mluví, sedmnáct let pracovala jako soukromá pečovatelka v Itálii.

Scarlett Wilková, autorka je redaktorkou Magazínu Dnes

Jiří Pospíšil: Muzeum Kampa bojuje o přežití. Věříme, že si k nám najdou cestu čeští milovníci umění

Muzeum Kampa je v kritické situaci. Více než dva měsíce bylo zavřené a nyní mu chybí zahraniční návštěvníci. "Ti čeští začali chodit, ale jsou to spíše jednotky lidí. Naše existence je přitom závislá z příjmů ze vstupného," říká Jiří Pospíšil, předseda Správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových, která Muzeum kampa spravuje.

Jan Raška

Motoristické vteřiny – jedeme k našim sousedům

Takže se nám otevírají hranice. My se těšíme po tom dlouhém nuceném zimním a jarním pobytu doma na nějaký ten výlet, na cestu, na změnu.

Jaroslav Charvát

Staletími prověřené bylinky

Chřipka, kašel, horečka, nespavost nebo žaludeční problémy nejsou spojené pouze s dnešní moderní dobou. Znali je už lidé v dávné historii. Běžné nemoci, které znepříjemňují den, provázejí člověka zkrátka od nepaměti.

Redakce

Sociální bydlení konečně na dobré cestě

Přes pochmurné vyhlídky našeho stavebnictví proběhlo novoroční setkání Svazu developerů v hotelu Hofmeister  v radostném duchu. Byl k tomu ostatně dobrý důvod.

Pavel Marjánek

Tip na dovolenou: Podblanicko

Mým tipem na výlet nebo dovolenou v Čechách je Podblanicko, kam jezdím již desítky let. Vyrůstala zde moje babička, moji rodiče kraj milovali a i já zde mám oblíbená místa.

Martina Růžičková

Šedesátka je zlom, pak se zdraví výrazně mění

Šedesátka je zlom, pak se zdraví výrazně mění

V jednoduchosti je krása. Platí to pro módu v každém věku

Jednoduché střihy. Žádné vzory, žádné ozdoby. Minimalismus je trend, který sluší mladým dívkám i  ženám vyššího věku. Jeho největší výhodou je, že v něm zpravidla vypadají dobře nejen ženy štíhlé, ale i ty plnějších postav.

Vratislava Hofmanová, redakce

Milan Hein: Diváci a herci zachránili své divadlo

Divadlo UNGELT přišlo za zrušená představení o tři miliony korun. Pokud bychom začali hrát za současných podmínek na domácí scéně pro 29 lidí, finanční ztráta by se ještě prohlubovala.

Redakce

Neprodáte? Tuto otázku dostává stále více chatařů a chalupářů. Zájem o rekreační objekty prudce roste

Nevíte o nějaké chatě nebo chalupě? Chceme koupit něco na rekreaci. Uvědomili jsme si v době pandemie, jak je fajn mít chatu. Takové věty nyní zní velmi často. Zájem o chaty a chalupy rostl už v minulých letech, avšak nyní je enormní.

Vratislava Hofmanová, redakce

Krizi zvládáme, nepodceňujte nás, hlásí čeští senioři

Krizi zvládáme, nepodceňujte nás, hlásí čeští senioři

Sněžka je pro seniory nyní snadno dostupná

Češi se díky koronavirové situaci začali znovu více zajímat o možnosti tuzemského cestovního ruchu. Poměrně vysoký zájem je o pobyt v Krkonoších. Co letos nabídne seniorským turistům Pec pod Sněžkou? Zeptali jsme se ředitele Hotelu Horizont Karla Rady.

Božena Hažová, redakce

Velké břicho. Mají ho často lidé, kteří nahrazují bílkoviny alkoholem. Může být také projevem chronického stresu

Když si do internetových vyhledávačů člověk zadá slovo břicho, po chvíli získá dojem, že nic jiného v posledních letech lidstvo nezajímá. Odkazů na to, jak břicho zmenšit, jsou stovky tisíc. Jedná se o návody na cvičení, na diety, na zaručeně správné stravování. Co se to děje, že tolik lidí má pocit, že jejich bříška vypadají jinak, než by chtěli?

Vratislava Hofmanová, redakce

Krajina pokladů: Košťálov

Strmě se tyčící skalnatý vrchol Košťál nabízí nádherný výhled na České středohoří. Na vrcholu stojí zbytky hradu Košťálov ve výšce 481 m. n.m. Nachází se v západní polovině Českého středohoří. Od roku 1964 je chráněn jako kulturní památka.

Soňa Prachfeldová

Seniorům končí vyhrazený čas v obchodech. Vláda také otevřela hranice s Rakouskem a Německem

Od úterý 26. května přestanou platit nákupní hodiny pro seniory ve větších obchodech. Dosud byl čas 8.00 -10:00 vyhrazený pro lidi starší 65 let. Rozhodla o tom dnes vláda.

Jan Raška

Před hloupými řečmi je třeba utéct. Jak na to? Základním pravidlem je nepouštět se do diskuze

Víte o tom, paní Nováčková, že celý ten koronavirus je mezinárodní spiknutí? Budou předstírat, že nás očkují, ale ve skutečnosti nám dají čip, aby nás mohli sledovat. Co si počít, když nám blízcí, přátelé či sousedé vyprávějí něco, co nám připadá jako naprostá hloupost?

Vratislava Hofmanová, redakce

Státní památky ve Středočeském kraji a v Praze zahajují návštěvnickou sezonu

Hrady, zámky a další památky ve správě Národního památkového ústavu ve Středočeském kraji a v Praze zahajují v důsledku omezení vyvolaných pandemií s téměř dvouměsíčním zpožděním hlavní návštěvnickou sezonu.

Redakce

Okénko do historie: Přídělový systém

Při pohledu na plné košíky nákupu jsem si vzpomněl na léta 1939 až 1953, kdy u nás byl zaveden přídělový systém, takže vše bylo na lístky a v omezeném množství.

František Schmíd

Čas rododendronů a azalek aneb jarní kouzlo průhonického parku

Chci se s vámi podělit o svou procházku Průhonickým parkem, kde jsem léta nebyla a letos jsem měla možnost ho vidět v celé jeho jarní kráse.

Jana Hošková

Nikdo z nás si památky do hrobu nevezme, říká Aleš Kozák, který zasvětil život jejich záchraně

Aleš Kozák před lety opustil jisté místo ve státní správě a začal se věnovat záchraně památek. Vybudoval Institut pro památky a kulturu, který přináší užitečné informace a pomáhá jak odborníkům, tak i vlastníkům památek, kteří je opravují  a řeší jejich financování.

Petr Orálek

Snacha a tchyně. Vztah, který bývá i přátelský

Tchyně je mou nejlepší kamarádkou. Velmi mně pomáhá. Mám s tchyní lepší vztah než s vlastní mámou. Syn si našel skvělou nevěstu, moc si s ní rozumím. Se snachou jsme přítelkyně. Ano, i takové věty zní, když přijde řeč na vztah mezi tchyněmi a snachami.

Vratislava Hofmanová, redakce

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg